Çözüldü Chler Açılmıyor Yardım.

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Afraz

Cehalet yenilmesi gereken en büyük düşmandır.
Yardımsever Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Ben Buyukhosting den server kiraladım şuan saltanat tipi serveri putty den kurdum kuruldu dedi reboot attı şifreleri vs değiştirdim siteye erişimim var herşeye var ama kanalları acamıyorum ch ler acılmıyor Paneldende acamıyorum Puttyden da Hata felan vermiyor Kanal 1 acıldı diyor sadece MYSQL Açık diyor sadece yardım edermisin Bu işte yeniyim bu arada

Çözüm
Genelde uzaktan bağlantı ile pek yardım etmiyorum. Çok nadir durumlarda yaptığım bir şey.
Konuda hiçbir syserr kaydı belirtilmediği için merak ettiğimden dolayı bağlandım. Başta sorunu tespit edemedim. Çünkü açılırken putty ekranında hiçbir bilgi yazmıyordu. Fileste vrunner olduğunu görünce devredışı bıraktım ve tekrar açmaya çalışırken artık putty ekranında çekirdek bilgileri dökülmeye başladı ve şu hatayı verdi.
hata tespit edildi.jpg

Bu hatada bilindiği üzere veritabanı şifresinin yanlış olduğunu söylüyor. mt2@localhost şifresini conf.txt dosyasında tanımlı olan şifreyle değiştirdim ve oyun başarıyla açıldı.
hata çözüldü.jpg

Ben daha önce de birçok yardım konularında vrunnerin işleri zorlaştırdığını söylemiştim. Örnek konudan bir tanesi: Çözüldü...
Yabancı bir kaynakta conf.txt dosyasının içindeki
Kod:
TABLE_POSTFIX = ""

Kod:
TABLE_POSTFIX = " "
bu olarak degistirmeyi önermişler yapıp bi reboot atın ve kanalları tekrar açmayı deneyin olmaz ise eski haline alabilirsiniz.

onu nereden değiştiricem ?

ya kusura bakma gerçekten bilmiyorum nereden değiştirileceğini :D bi el atsan :)

db syserine girdiginiz yerde conf.txt dosyası olması gerek

olmadı bir yerde okudum --- Mysql hatasının sebebi şu , player içerisindeki monarch tablosunda money sütununda sıkıntı var. bu linkteki sqlyi player içine atarsanız sorununuz çözülecektir.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
--- bunu diyor bunu yapayımmı yaparsamda nasıl :DD

Onunla ilgili birşey oldugunu sanmıyorum en iyisi @Whistle arkadaşımızı beklemek :)

Teşekkür ederim yardımların için :)

İsterseniz anydesk benzeri bi program ile gelip bakiyim

uzaktan bağlantı mı olabilir

Bilgileri nereden vereyim?

Özel mesaj ile tabii ki de :)

Andyesk bağlantı adında oluşturdum atıyorum oradan bilgileri ?

Genelde uzaktan bağlantı ile pek yardım etmiyorum. Çok nadir durumlarda yaptığım bir şey.
Konuda hiçbir syserr kaydı belirtilmediği için merak ettiğimden dolayı bağlandım. Başta sorunu tespit edemedim. Çünkü açılırken putty ekranında hiçbir bilgi yazmıyordu. Fileste vrunner olduğunu görünce devredışı bıraktım ve tekrar açmaya çalışırken artık putty ekranında çekirdek bilgileri dökülmeye başladı ve şu hatayı verdi.
hata tespit edildi.jpg

Bu hatada bilindiği üzere veritabanı şifresinin yanlış olduğunu söylüyor. mt2@localhost şifresini conf.txt dosyasında tanımlı olan şifreyle değiştirdim ve oyun başarıyla açıldı.
hata çözüldü.jpg

Ben daha önce de birçok yardım konularında vrunnerin işleri zorlaştırdığını söylemiştim. Örnek konudan bir tanesi: Çözüldü - sh close.sh Çalışmıyor

Çözüm aşamasını sırayla açıkladım. Eğer filesiniz açılırken putty ekranında veya kanal dosyalarında hiçbir bilgi vermiyorsa vrunner kaynaklı olabilir yada srcden syserr kayıtları devredışı bırakılmış olabilir.
Yaptığımız düzenlemeler sonucu artık oyun açıldı ve syserr, syslog bilgileri her kanalda doğru bir şekilde vermeye başladı.
Hata kayıtları sorunları çözmemiz açısından çok önemli

Çözüm
Şifreleri degistirdim diyince aklımın ucundan geçmemişti bu çözüm elinize saglık.

aynı sunucu aynı hatayı alıyorum afraz kardeşim sen yine benden bilgilisin ben puty bile kullanmasını bilmiyorum whistle reis yardımlarını bekliyorum

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri