Çözüldü Chat yer değiştirme

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

batuan

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Klasik chat görüntüsünü ortadan sol alt köşeye çekmek istiyorum ama tam olarak nereden ayar yapacağım hakkında bilgim yok , bununla ilgili açılmış bir konu bulamadım , yardımcı olursanız sevinirim
1710978620562.png

Çözüm
buldum. sabahtan beri başka client'in packini düzenleyip masaüstündeki diğer clientin kısayolundan girdiğim için yaptığım hiçbir değişiklik gözükmüyormuş. beynim çalışmıyor bazen gerçekten...

root/interfacemodule.py
root/interfacemodule.py:
def __MakeChatWindow(self):

#içindeki

wndChat.SetPosition(.......

#bölümünü sil / yorum satırı yap, onun yerine bunu koy:

wndChat.SetPosition(0, wndMgr.GetScreenHeight() - wndChat.EDIT_LINE_HEIGHT - 37)

bu direkt o sohbet penceresini en sola yaslıyor.
resim_2024-03-21_165941610.png

##DÜZENLEME:##

İlk ss'teki kırmızı kutu içine alınmış yere sığacak şekilde enini daraltmak veya genişletmek için:

root/uichat.py:
class ChatWindow(ui.Window): # içinde
#
#
    CHAT_WINDOW_WIDTH = #bu değeri istediğin genişliğe ayarla
#örn. CHAT_WINDOW_WIDTH =...
uichat.py ya da uiscriptteki chat dosyasının pysine bak oradaki kordinatları değiştirmeyi dene

bakındım ama bulamadım göze değer bir şey. bunu bilse bilse kaiser bilir etiketi görünce yardımcı olucaktır.

ben de bir saattir bakınıyorum pozisyon ayarını bulamadım çok enteresan gizlemişler resmen. tam buldum diyip değiştiriyorum bakıyorum yine aynı yerde. yine de ben de bulabilirsem yazacağım buraya.

ben de bir saattir bakınıyorum pozisyon ayarını bulamadım çok enteresan gizlemişler resmen. tam buldum diyip değiştiriyorum bakıyorum yine aynı yerde. yine de ben de bulabilirsem yazacağım buraya.
Dün gece 2-3 saat uğraştım ama olmadı bulamadım bir türlü , eğer çözersen ve paylaşırsan çok sevinirim

buldum. sabahtan beri başka client'in packini düzenleyip masaüstündeki diğer clientin kısayolundan girdiğim için yaptığım hiçbir değişiklik gözükmüyormuş. beynim çalışmıyor bazen gerçekten...

root/interfacemodule.py
root/interfacemodule.py:

#içindeki

wndChat.SetPosition(0, wndMgr.GetScreenHeight() - wndChat.EDIT_LINE_HEIGHT - 37)

resim_2024-03-21_165941610.png

İlk ss'teki kırmızı kutu içine alınmış yere sığacak şekilde enini daraltmak veya genişletmek için:

root/uichat.py:
#
#
#örn. CHAT_WINDOW_WIDTH = systemSetting.GetWidth()/3 (mevcut oyun ekranı genişliğinin üçte biri.)
#veya düz bir sayı, 300.

#ve textbox / input bölümünün buna uygun olarak boyutlanmasını sağlamak için de

#sayfada bunu bulup:
chatInputSet.SetSize(550, 25)
#bu değeri şu şekilde değiştir:
chatInputSet.SetSize(self.CHAT_WINDOW_WIDTH-50, 25)

#böylece input kutusu da her zaman CHAT_WINDOW_WIDTH'e uyumlu olacaktır.

Son düzenleme:
Çözüm

root/interfacemodule.py
root/interfacemodule.py:

#içindeki

15843 eklentisini görüntüle
bu tarz dalgınlıklar iyi bi tek beni bulmuyormuş :D

bu tarz dalgınlıklar iyi bi tek beni bulmuyormuş :D
bir de o kadar eminim ki doğru clienti düzenlediğimden, "ya bu niye yazdığım hiçbir şeyi işlemiyor?" diye delirip root.eix epk komple silip öyle giriş yaptım, "allah allah root yok bu oyun nasıl açılıyor hala?" diye kara kara düşünüyorum 😂

root/interfacemodule.py
root/interfacemodule.py:

#içindeki

15843 eklentisini görüntüle

root/uichat.py:
#
#
#örn. CHAT_WINDOW_WIDTH = systemSetting.GetWidth()/3 (mevcut oyun ekranı genişliğinin üçte biri.)
#veya düz bir sayı, 300.

#ve textbox / input bölümünün buna uygun olarak boyutlanmasını sağlamak için de

#sayfada bunu bulup:
chatInputSet.SetSize(550, 25)
#bu değeri şu şekilde değiştir:
chatInputSet.SetSize(self.CHAT_WINDOW_WIDTH-50, 25)
#böylece input kutusu da her zaman CHAT_WINDOW_WIDTH'e uyumlu olacaktır.
Çok teşekkür ederim <3 oldu istediğim gibi

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri