Casper H36Y Wifi Sorunu Çözümü

McDynamic

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Casper H36Y dizüstü bilgisayarda Wifi sorunu bios dosyaları hem eski olduğundan hemde firmanın politikasından dolayı kolay kolay bulunmadığından paylaşımda bulunmak istedim çözümü şu şekilde; Bilgisayarı her yeniden başlattığınız da Wifi kapalı olarak açılır sürekli FN + Wifi tuşuyla açmanız gerekmektedir. Sorun bios sürümünün eski olmasıdır. Yapacağımız işlem de bu yönde olacak biosumuzu güncelleştireceğiz. Başlayalım :)

Dikkat!!! İşlem takıldı mı ? Niye ilerlemiyor ? Dondu mu ? gibi düşünüp SAKIN reset atmayın ve bu işlemleri bilgisayarınızı pil de çalıştırarak yapın aksi takdirde elektriğiniz giderde işlem yarıda kalırsa anakart elinizde kalabilir. Sıfırdan bios atılması da maliyetli gelebilir. Sorumluluk tamamen size aittir.

• İçi boş bir USB belleği bilgisayara tak.(GB fark etmez düşük boyutlu dosya kullanacağız.)
  • Verdiğim "H36Y_BIOS.rar" dosyasını rardan çıkart.
  • "HPU_v2.2.3.exe" uygulamasını yönetici çalıştır ve "bootableayar98.JPG" gibi ayarla.
  • 3 nokta olan kısımdan "98_DOS" klasörünü seç, start ver.
  • Hazır olan usb içerisine "H36Y BTO V200" klasöründe ki dosyaları at.
  • Bilgisayarı yeniden başlat ve USB belleği boot et.
  • Komut ekranında şu komutu yaz;
    Kod:
    aflash3 /auto:h36ybt.t01
    ve bu kadar.
VT
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
@Whistle tabiri ile tieeerrtemizzz :D

AIDA64 programı ile bios versiyonunuzu kontrol etmeyi unutmayın. Saygılarımla... :)

Dosya Eklentileri

• H36Y_BIOS.rar
    1,9 MB · Gösterim: 49
Merhaba, sonda komut ekranında verdiğiniz komutu aynen yazmama ve 20 kere kontrol etmeme rağmen "bad command or file name" uyarısını veriyor ve olmuyor.
Hiç bir şekilde adımlarda hata yapmadım.
Sd kartımı bilgesayara takıp(sd kart ile boot ediyorum her zaman bilgesayarı bu şekilde windows 7 windows 10 ve windows 11 attım) ilk önce dediğiniz exe yönetici çalıştırıp ardından fotoğraftaki gibi ismini ve tikleri koyup 3 nomtadan dediğiniz dosyayi seçip start yaptım ve bitti kapatıp dediğiniz dosyayı işlem yaptığın sd karta aktardım ve boot ettim.
Dediğiniz komutu yazınca yukardaki uyarıyı veriyor.
Yazdığım komut :

Merhaba, sonda komut ekranında verdiğiniz komutu aynen yazmama ve 20 kere kontrol etmeme rağmen "bad command or file name" uyarısını veriyor ve olmuyor.
Hiç bir şekilde adımlarda hata yapmadım.
Sd kartımı bilgesayara takıp(sd kart ile boot ediyorum her zaman bilgesayarı bu şekilde windows 7 windows 10 ve windows 11 attım) ilk önce dediğiniz exe yönetici çalıştırıp ardından fotoğraftaki gibi ismini ve tikleri koyup 3 nomtadan dediğiniz dosyayi seçip start yaptım ve bitti kapatıp dediğiniz dosyayı işlem yaptığın sd karta aktardım ve boot ettim.
Dediğiniz komutu yazınca yukardaki uyarıyı veriyor.
Yazdığım komut :
Eyw hallettim meğersem ben direk dediğiniz klasörü atmışım içindekileri attım simdi oldu

Geri