Az Önce 3. Bölümünü İzledim | Moon Knight İnceleme

EsatOfficial

MT Üye
MT Üye
Mesaj
184
Beğeni
111
Puan
706
Ticaret Puanı
0
bma0015_102_comp_mam_v0003_a2ee820c.jpeg
Gerçek oyunculuk için yer yok. Yine de, Disney+ serisinin bu itibarı değiştirmeye yardımcı olabileceğini ummak için bir neden var. Bu da bizi, Oscar Isaac'in büyüleyici bir ikili performansta yaptığı şey için hala görülmesi gereken, ilk dört bölümünden oluşan dalgalı bir gösteri olan «Moon Knight»a getiriyor. Tutarlı çalışmasını Mohamed Diab ve Justin Benson ve Aaron Moorhead'den keskin yönlendirmeye ekleyin, ve «Moon Knight», anlatısal olarak kaçınılmaz görünen sezon ortası düşüşünden muzdarip olsa bile, bugüne kadarki en güçlü MCU Disney+ şovlarından biri olarak sona eriyor.

Oscar Isaac, bir müze hediyelik eşya dükkanında son derece sıradan bir çalışan olan ve şiddetli baygınlık geçiren Steven Grant'i canlandırıyor. O kadar kötü ki geceleri kendini yatağa zincirliyor ve çıkıp gitmediğini anlamak için kapıya bant yapıştırıyor. Steven, kendi vücudunun kontrolünü yeniden kazanırken hâlâ rüya görüp görmediğinden emin olmadan başka bir yerde uyanıp duruyor. Sonuçta, Aynı zamanda, eski Mısır Tanrısı Khonshu'nun avatarı Moon Knight olarak güçleri hakkında her şeyi bilen, kişiliğinin alfa parçası olan Marc Spector olduğunu keşfeder.

Isaac ve Hawke, birbirlerini anlatısal olarak büyüleyici şekillerde dengeleyen iki inanılmaz oyuncu. Steven/Marc dışa dönüktür -garip ve saldırgandır- oysa Harrow sakin bir sosyopattır, gözlerinizin içine bakıp sakince sizi neden öldürdüğünü söyleyen içe dönüktür. Ortada kalan Leyla , Steven'ın hiç tanışmadığı Marc'ın geçmişinden önemli biri - bu karmaşık. İlk dört bölüm, Mısır mezarlarındaki antik bilmeceleri çözerken, hepsi Indiana Jones estetiğine bürünüyor ve Layla, Marion'dan Marc/Steven's Indy'ye.

«Moon Knight»ın Isaac'in cüretkar performansının dışındaki en iyi unsurları, yazının Diab ve Benson/Moorhead'in tuhaflaşmasına izin vermesidir. Ne yazık ki, çoğu akış programı gibi, «Moon Knight»ın da uzun diyalog sahneleri için yavaşlama alışkanlığı var. «Ay Şövalyesi», Tanrıları, oynadıkları rolleri ve ne istediklerini gereğinden fazla açıklayan uzun sahneler için oturduğundan çok korku ve kafa karışıklığı gibi ruh halleriyle oynadığında en iyisidir. Yine de, «Moon Knight»ın senaryo yazım sorunları asla tam olarak rayından çıkmadı çünkü Isaac, Hawke ve Benson/Moorhead gibi insanların yetenekleri onu tekrar rayına oturtmaya devam ediyor.

Burada pek çok MCU'da olmayan bir oyunculuk var ve yine de şovu asıl bağlayan şey, Isaac'in bir süper kahraman olmanın ne kadar çılgın olması gerektiğini anlaması. Günü kurtarmak için çağrıldığında başka bir kişiliğe dönüşen biri.​
 
Geri
Üst