Çözüldü World Editor

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

SinopLu57

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Herkes' e merhabalar öncelikle,
Metin2' de world editor' e başlamak istiyorum özendiğim bir mapper var ismi plechito bir gün onun gibi hatta onu bile geçecek bir mapper olmak istiyorum.
Ben biraz düzeni sevdiğim için bu işe başlamadan önce dosyalarımı düzenlemek istedim bulduğum texture dosyalarını su toprak çim taş dağ volkan gibi türkçe isim yaparak bu işe başlamak istedim şimdide objelerin yani yapıların ve efektlerin isimlerini türkçeleştirmek istedim fakat dosyaları bulamadım bu program bu dosyaları nereden çekiyor biraz araştırmış olsamda türkçe bir kaynak bulamadım bu konuda biraz destek verebilirmisiniz acaba :)
ScreenHunter_1.jpg

Burada görmüş olduğunuz yapıların yani objelerin isimlerini ve klosör isimlerini türkçeleştirmek istiyorum bu mümkünmüdür, mümkün ise nasıl yapılır tavsiyelerinizi bekliyorum <3

Çözüm
O listedeki dosyaları property'den alıyor. Property içerisinde yer alan dosya türleri ise şunlardır;
  • PRB: Modellerin bulunduğu dosyadır. Modeller .gr2 formatında bulunur.
  • PRT: Ağaçların bulunduğu dosyalardır. Ağaçlar .spt formatında bulunur. Speedtree programı ile yapılmıştır.
  • PRE: Bu ise efektlerin bulunduğu dosyalardır. Efektler .mse formatında bulunur.
O listedeki dosyaları property'den alıyor. Property içerisinde yer alan dosya türleri ise şunlardır;
  • PRT: Ağaçların bulunduğu dosyalardır. Ağaçlar .spt formatında bulunur. Speedtree programı ile yapılmıştır.
  • PRE: Bu ise efektlerin bulunduğu dosyalardır. Efektler .mse formatında bulunur.

Çözüm
Çok teşekkür ederim fazlasıyla bilgi paylaşımı yapmışsınız <3
İnşallah güzel maplar çıkarıp burada ücretsiz bir şekilde paylaşıma sunacağım, istediğim para değil para' dan çok sizden eksiklerimi söylemeniz olacaktır :)

Bu arada o isimleri değiştirirseniz haritalardaki objelerde ortadan kaybolur

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri