Araçlar VFS Dosya Sistemi ve Pack Kilitleme

hasanmacit

dc: hasanmacit
Site yetkilisi
Moderatör
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
@pasha37 'nin zamanında yazmış olduğu pack kilitleme sistemidir. Yaklaşık 1 aydır arıyordum sonunda buldum. Herkes kullanabilsin diye de paylaşıyorum. Kimse üstünden prim yapmasın artık. Link ölürse ben pcye 50 yere yedekledim. @Kaiser ve @Kaptan Yosun 'da yedekleyecek. Her türlü yedeğimiz var link asla ölmez.

@Kaiser 'in aracılığına da ayrıca teşekkür ederim. Aracılığı olmasa alamazdım heralde.

Koray'ın paylaşırken vermiş olduğu metin:

Merhaba, Bir süre önce satışını yapmak için hazırlamış olduğum yeni bir dosya sistemini paylaşmak istedim. Anlatım eksik ya da sizde ekli olmayan kısımları içerebilir, temiz bir source üzerinde denemedim. Eksik ya da yanlış kısım varsa konu üzerinden paylaşabilirsiniz. Sistemi sadece Visual studio 2017 ve 2019 üzerinde denedim C++17 gereksinimi olduğundan dolayı diğer sürümlerde çalışmayacaktır, daha eski bir sürüm kullanıyorsunuz boş yere denemeyin.

Anlatım:
VFSTutorial.zip içerisindeki dosyalardaki anlatılan adımları uygulayın.

Archiver/config.json dosyası içeriğini kendi pack düzeninize göre düzenleyin.
Client Source/UserInterface/UserInterface.cpp içerisindeki packFiles vector içeriğini kendi pack düzeninize göre düzenleyin.

Archiver/VFSPropertyGenerator.exe dosyası ile PropertyList.json dosyası oluşturun. Property dosya dizinini ilk argüman olarak vermeniz gerekiyor.
Oluşturulan PropertyList.json dosyasını root packinizin içerisine atın.

config.json dosyasının içeriğini düzenledikten sonra packlerinizi archiver ile oluşturabilirsiniz.
Yeni oluşturulan .vpf uzantılı packlerinizi pack klasörüne atın daha sonra kullanmaya başlayabilirsiniz

İndirme Linki

Burayı görüntülemek için üye girişi yapmalı veya kayıt olmalısınız.

Archiver Kaynak Kodları

Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

1715107823878.png

şuanda paylaşmış olduğunuz archiver kaynak kodlarını kullanarak yapılır kolaylıkla diye tahmin ediyorum haklı mıyım ?
ne desem yalan söylemiş olurum. paketlenen dosyayı açmak için yazılıcak fonksiyon kolay mı zor mu bilmiyorum. kolay kolay yazılmaz herhalde.

Geri