Yardım VDS server üzerine Metin2 Kurmak

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

karakter170

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba, VDS serverimin üstüne virtual box indirip Free BSD kurdum fakat geçerli IP olarak 192.168.x.x olarak gözüküyor. Server'a bağlanabilmek için girdiğim IP'si ise 95.151.x.x şeklinde. Ben bu 95.151.x.x şeklindeki IP'yi nasıl kullanacağım. Diğer oyuncular nasıl oyunuma girebilecek? Yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Evet virtual box indirdim. Virtual Box'tan VDS'nin internetine bridge yapınca hiçbir IP vs. elime ulaşmıyor. Bu sorunu çözemiyorum. VDS'nin kendi sabit IP'sini yazınca FileZilla ve Putty'e bağlanamıyorum. Size daha kolay ulaşabileceğim bir yer varsa göstererek anlatabilirim bu şekilde anlatınca pek anlaşılmıyor.

Daha detaylı bilgi verir misin? Windows Server üzerine Virtualbox mı indirdiniz?
1.png
2.png

Windows Server üzerine Virtualbox indirip FreeBSD kurulumu yapmak istiyorsanız eğer muhtemelen böyle birşey mümkün değil. Putty bağlanıp ping google.com yazarak makinenin internet bağlantısı var mı kontrol eder misin?

Edit: Böyle birşey için VDS sunucusuna atanmış fazladan bir ip adresi olması gerekiyor.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri