Çözüldü /usr/local/bin/ld: cannot find -lgame

Çözüldü 
Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

dwesemre

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
/usr/local/bin/ld: cannot find -lgame
collect2: error: ld returned 1 exit status
gmake[1]: *** [Makefile:187: ../game_r41085] Error 1
gmake[1]: Leaving directory '/usr/src/Moogli2Metin2ServerSource/server/game/src'
gmake: *** [Makefile:110: all] Error 2

build sırasında böyle bir hata alıyorum gmake all ilede denedim ne denediysem olmadı.

belirtilen adreste -lgame klasörü bulunamıyor. hata kendisini yazıyor orada zaten. ilgili klasörü belirtilen adrese yüklerseniz sorun çözülür

libgame build olmamış gibi gözüküyor Server dizininde full build almayı deneyin. O şekildede olmuyorsa db ve game src içerisindeki makefile dosyalarınızı konuya dahil edin.

o sorunu çözdüm makefile'da eksiklik vardı ancak şuan client build'de bi sorun yaşıyorum d3d8.h no such file or directory hatası alıyorum.

Çözüm
o sorunu çözdüm makefile'da eksiklik vardı ancak şuan client build'de bi sorun yaşıyorum d3d8.h no such file or directory hatası alıyorum.
Yeni konu açarak yardım isteyebilirsiniz. Bu konu çözüme kavuştuğu için kapatılmıştır.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri