Çözüldü Syser.txt dosyamda bulunan bazı hatalar

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

sandman6292

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Arkadaşlar Merhabalar. MMO Tutkunları Metin2 Altyapı Server Files 'da bulunan dosyalar ile bir server kurdum.

Öncelikle bir kaç hatadan bahsetmek istiyorum.

1- Oyuna komple giriyorum. Biraz oyalanıyorum (max 1 dakika) ardından ışınlanma yüzüğünü kullanıyorum. Örneğin 2.köye basıyorum ve komple oyun kapanıyor. Aynı durum karakter değişikliği yaptığım zamanda meydana geliyor. (Bu sorun başlı başına beni sinir etti. O kadar araştırma yaptım fakat sağlıklı bir çözüme ulaşamadım.)

2- Kavuk, fes, jack pumpking gibi saç stilleri 4 karakterin hiç birinde görünmüyor. Kuşandığım zaman kafaların yarısı gidiyor. pc.epk içerisinde bazı hair.dds modelleri eksik galiba. Syser log dosyasında görebilirsiniz.
Ekran görüntüsü 2021-12-29 004725.png

3- Yine syser log kayıtlarında mevcut olan başka bir sorun. Sound/pc2 içerisinde .mss dosyaları yok diye uyarı veriyor. Yani anladığım kadarıyla.

Syser log içerisinde farklı hatalarda mevcut ancak server kurma işinde henüz acemi olduğum için bu sorunlara pek açıklık getiremiyorum. Bu yüzden bilgisi olan arkadaşların yardımına ihtiyacım var. Vakit ayırma nezaketi gösteren herkese teşekkürler şimdiden.

Dosya Eklentileri

• log.txt
    157 KB · Gösterim: 6
  • syserr.txt
    85,3 KB · Gösterim: 9
Çözüm
d:/ymir work/pc/warrior/hair bu dizinde hair_9_1.gr2 ismiyle dds ve gr2 dosyasını bulamıyor oraya at büyük ihtimal düzelicek.

not (gr2 kesin ordadır ama dds farklı yerden çekiyo olabilir granny viewer indir ve gr2 yi aç orada konumunu yazacaktır oluşturup içine at sorun kalmaz büyük ihtimal)
1. Soru
2. köye ışınlandıktan sonra oyun kapandığında tekrardan açmadan önce syserr ve log dosyalarını kontrol ediniz. Eğer tekrardan açarsanız loglar yeniden yazılacağı için hataya neyin sebep olduğunu bulamayız.

2. Soru
Packlarda eksik dosyalar olduğu için gözükmeme olabilir. Dosyaları bulup packlara eklerseniz sorun çözülecektir. Güncel fileslerin içerisinde olabilir.

3. Soru
3. soruda belirttiğiniz hataların oyunun komple kapanması ile ilgili bir ilgisi yok.

Bir de soru-cevap konularında tek bir çözüm işaretlenebiliyor bu yüzden bir daha ki sefere soruları tek bir konu altından sormak yerine her sorun için ayrı başlık açarsanız daha iyi olur. Cevaplarda birbirine karışmamış olur. :)

1. Soru
2. köye ışınlandıktan sonra oyun kapandığında tekrardan açmadan önce syserr ve log dosyalarını kontrol ediniz. Eğer tekrardan açarsanız loglar yeniden yazılacağı için hataya neyin sebep olduğunu bulamayız.

2. Soru
Packlarda eksik dosyalar olduğu için gözükmeme olabilir. Dosyaları bulup packlara eklerseniz sorun çözülecektir. Güncel fileslerin içerisinde olabilir.

3. Soru
3. soruda belirttiğiniz hataların oyunun komple kapanması ile ilgili bir ilgisi yok.

Bir de soru-cevap konularında tek bir çözüm işaretlenebiliyor bu yüzden bir daha ki sefere soruları tek bir konu altından sormak yerine her sorun için ayrı başlık açarsanız daha iyi olur. Cevaplarda birbirine karışmamış olur. :)
1. deki dediğinizi yaptım ve syser ve log yeniden yükledim.
2. sorun için güncel bir files indirmekteyim onun pc.epk'den hair.ddsleri çeker alırım. Teşekkürler hocam.
3.de bahsettiğim şey oyun kapanmasına sebep olmuyor. yani sadece uyarı olarak çıkıyor. Clienti her başlattığımda üstelik. Yani bu mss hataları fileste problem yaratabilir mi? Şimdi ya da ileri zamanda

Anladım hocam. Kusura bakmayınız, bir dahaki sefere daha dikkatli olacağım. Teşekkürler

Dosya Eklentileri

• log.txt
    152,2 KB · Gösterim: 3
  • syserr.txt
    81,2 KB · Gösterim: 2
Clienti Debug modda kullanıyorsunuz. Distribute modda kullanmayı deneyin ve syserr-syslog dosyalarını tekrar kontrol edin.
Debug moddaki hataların hepsi olmasa da bir çoğu gerçeği yansıtmıyor. Yansıttaklarının bir çoğu da büyük sorun yaratacak türden değil. Tabi daha sonra isterseniz debug moddaki hataları kontrol ederek çözebilirsiniz ancak şu an yaşadığınız sorunu çözmek adına böyle bir öneri sunuyorum.

Oyunun komple kapanması ile ilgili olarak da, Yerel Disk D sürücüsünde ymir work adında bir klasör varsa adını değiştirmeyi deneyin. Özellikle debug modda client hem packi hem de bilgisayarın kendi D diskini okuduğu için çakışma yaşanan durumlarda client komple kapanabiliyor.

Clienti Debug modda kullanıyorsunuz. Distribute modda kullanmayı deneyin ve syserr-syslog dosyalarını tekrar kontrol edin.
Debug moddaki hataların hepsi olmasa da bir çoğu gerçeği yansıtmıyor. Yansıttaklarının bir çoğu da büyük sorun yaratacak türden değil. Tabi daha sonra isterseniz debug moddaki hataları kontrol ederek çözebilirsiniz ancak şu an yaşadığınız sorunu çözmek adına böyle bir öneri sunuyorum.

Oyunun komple kapanması ile ilgili olarak da, Yerel Disk D sürücüsünde ymir work adında bir klasör varsa adını değiştirmeyi deneyin. Özellikle debug modda client hem packi hem de bilgisayarın kendi D diskini okuduğu için çakışma yaşanan durumlarda client komple kapanabiliyor.
Distribute mode şuan ekli değil clientimde. Debug ve Release modu bulunuyor.

dediğiniz gibi, Tek sürücü kullanıyorum C olarak. ymir work dosyasından 11 tane buldu farklı farklı her birinin ismini değiştirdim. Fakat client kapanma problemim hala devam ediyor

d:/ymir work/pc/warrior/hair bu dizinde hair_9_1.gr2 ismiyle dds ve gr2 dosyasını bulamıyor oraya at büyük ihtimal düzelicek.

not (gr2 kesin ordadır ama dds farklı yerden çekiyo olabilir granny viewer indir ve gr2 yi aç orada konumunu yazacaktır oluşturup içine at sorun kalmaz büyük ihtimal)

Çözüm
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri