Öneri sql tablo oluşturup veri yazdırma ve veri çekme

Konu sahibi önerilerinizi bekliyor. Konuya yorum yazabilirsiniz.

TheAdmin33

Ah bu şarkıların gözü kör olsun
Geliştirici
Yardımsever Üye
Usta Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
bir sistem yapmak istiyorum ama bunun için bayağı bir değişken kullanmam gerekiyor.

Bu değişkenleri tutmak için sql de yeni bir tablo oluşturmak ve bu tabloya veri yazdırıp veri çekebilmek istiyorum.

Tablo oluşturup bu tabloya veri yazdırıp veri çekebilmeyi en sağlıklı ne şekilde yaparım?

not: Bu tablodaki veriler sürekli sürekli güncellenecek veriler olmayacak oyun içindeki item e ters tık yapılarak kullanıldığında değişecek ve sınıra ulaşıldığında olduğu gibi kalacak değişmeyecek.

Bunun için offline shop kodlarına bakabilirsin, içlerinde bir çok örnek mevcut.

Bunun için offline shop kodlarına bakabilirsin, içlerinde bir çok örnek mevcut.
item tablosunda socket ler var onun gibi olsun istiyorum ama kodlara bakındım ama bir şey anlamadım :(

offline shop a da bakayım onuda anlamayayım bari :ROFLMAO:

char_item.cpp:
1;

std::unique_ptr<SQLMsg> pMsg(DBManager::instance().DirectQuery("UPDATE new_petsystem SET id =%d WHERE id = %d", item2->GetID(), item->GetID()));

2;

DBManager::instance().DirectQuery("UPDATE new_petsystem SET id =%d WHERE id = %d", item2->GetID(), item->GetID());

Bu iki sql kodu levelli pet sistemine ait. Bazıları aynı yerde 1. kodu bazıları ise 2. kodu kullanmış aralarındaki fark nedir bilen varmı?

char_item.cpp:
1;

std::unique_ptr<SQLMsg> pMsg(DBManager::instance().DirectQuery("UPDATE new_petsystem SET id =%d WHERE id = %d", item2->GetID(), item->GetID()));

2;

DBManager::instance().DirectQuery("UPDATE new_petsystem SET id =%d WHERE id = %d", item2->GetID(), item->GetID());

Bu iki sql kodu levelli pet sistemine ait. Bazıları aynı yerde 1. kodu bazıları ise 2. kodu kullanmış aralarındaki fark nedir bilen varmı?
Bu iki kod arasındaki temel fark, birincisinde sorgunun sonuçlarının bir SQLMsg kısmına alınması. İkincisinde ise direk sorgunun çalıştırılması. Birinci kod sorgunun sonuçlarını daha sonra kullanmak için saklamak için kullanışlı. İkinci kod ise sorguyu direk çalıştırmak ve sonuçları hemen işlemek için kullanışlı.

Son düzenleme:
Geri