Şampiyonlar Konuşuyor.!! (Röportaj)

UgurPB

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Şampiyonlar Konuşuyor.!! (Röportaj)

Ln3lqz.jpg

PBST Sezon 2 sona erdi ve şampiyon World Judge ESC oldu. Bu sezon ilk şampiyonluğunu yaşayan oyuncular olan;

Fedi "Farmazon" Suleymanov ve Berkay "Heywood" Caner ile röportaj yaptık.

Fedi "Farmazon" Suleymanov

* Fedi öncelikle selamlar ve tebrikler. 3 sezonluk Ice esports Club şampiyonluklarına son verdiniz bu konuda neler hissediyorsun ?

- Merhaba teşekkurler. Bizim için bu final kolay olmadı ancak çok çalıştık ve bu çalışmalarında karşılığını aldık

* Favori olarak rakibiniz gösteriliyordu ancak şampiyon siz oldunuz. Bunu nasıl başardınız ?

- Rakibimizi iyi tanıdığımız için taktiklerini tahmin edebiliyorduk. Takımca moralimizi hiç bozmadık kendimizden emin bir şekilde oynayıp şampiyon olmayı başardık!

* Son haritada heyecanlanmışsındır :) Nasıl heyecanını bastırmayı başardın ?

- Bu tarz uzayan finallerde her oyuncuda heyecan olabilir, fakat tecrübeli oldugumuzdan bu tecrübemiz heyecanımızın oyunumuza etki etmemesini sağladı.

* Turnuvaya takım olarak ve bireysel olarak nasıl hazırlandınız?

- Bireysel aim olarak üstün olduğumuzu biliyorduk. Bunu TDM oynayarak sağladık. Takımca beraber her haritaya detaylı bir şekilde taktik yapıp hazırlandık.

* Oynadığın ilk Azeri takımı ile beraber şampiyonluğa eriştin. Sence bunda takım arkadaşlarının Azeri

olmasının bir etkisi var mı?

- Hepimiz aynı yerde yaşadıgımız için hep beraber aynı yerde oynama şansı yakaladık. Hep birlikte aynı kafeden oyuna girip antreman yapıyorduk bunun etkisi çok büyük.

* Antremanlarınızı takımca aynı yerden mi yoksa evden mi yapıyorsunuz?

- Hem evden hem kafeden antrenmanlarımızı yaptık.

* Birde ünvanlarını öğrenmek isteriz :)

- Özel birlik mensubu / Elit patlayıcı subayı / Sinsi İstilacı

Berkay "Heywood" Caner

* Berkay öncelikle selamlar ve tebrikler. 3 sezonluk Ice esports Club şampiyonluklarına son verdiniz bu konuda neler hissediyorsun ?

- Merhabalar, teşekkür ederim. Çok heyecanlı ve çekişmeli bir PBST finalini daha geride bıraktık. Ice Esports Club'ı buradan tebrik ediyorum, çok güzel bir final oldu. Çok mutluyum gerçekten benim için bir ilkti ve güzel sonuçlandı.

* Favori olarak rakibiniz gösteriliyordu ancak şampiyon siz oldunuz. Bunu nasıl başardınız ?

- Favori olarak gösterilmeleri normal. 3 sezonluk bir şampiyonluk ve dünya şampiyonasında da dereceleri var. Fakat biz bu finale gerçekten hazırdık. Rakibimizin hangi haritalarda neler yapabileceğini az çok tahmin edebiliyorduk. Boş vakitlerimizin büyük bir kısmını çalışmalarımıza harcadık ve sonuç olarak bu başarıyı elde ettik.

* Son haritada heyecanlanmışsındır :) Nasıl heyecanını bastırmayı başardın ?

- Evet son haritada özellikle heyecanlanmaktan çok, moral ve motivasyon olarak takım arkadaşlarıma göre ben çok aşağıdaydım. Fakat sağolsun hepsi bana bu konuda çok yardımcı oldular. Özellikle kaptanımız Kamal'ın sayesinde bu heyecanımı bastırmayı başardım.

* Turnuvaya takım olarak ve bireysel olarak nasıl hazırlandınız?

- Takım olarak haftanın belirli günlerinde akşamları antrenman maçları atıyorduk veya da taktik çalışıyorduk. Geri kalan günlerde ise bireysel olarak TDM haritaların aim kasıyorduk.

* Azeri oyunculardan oluşan bir takımla şampiyonluğa ulaştın. İletişimi nasıl sağladınız heyecanlı durumlarda?

- Evet çoğu arkadaşımın da bana sorduğu sorudur bu :) Gerçekten azeri arkadaşlarımızla oynamak pekte kolay değil yani benzer kelimeler olmasına rağmen hızlı konuşmalarından anlaşılmıyor. Ama zaman içerisinde hepsine alışılıyor. Onlar benim söylediğim herşeyi anladıkları için çok sorun yaşamadılar. Oyun içersinde ise karışıklık olmasın diye ben onların söyledikleri ruça infoları öğrendim. Böylece rahat bir sezon geçirdik.

* Geçen sezon ilk offline tecrübeni bu sezonda şampiyonluğunu yaşadın bu hızlı yükselişindeki etkenler neler?

- Hedefimi belirlediğim zaman onu başarmak için elimden gelen herşeyi yapıyorum. Gerek üniversitemden gerek sosyal hayatımdan biraz fedakarlık ettim ama şunu söylemeden geçemem ben çok eski bir oyuncu değilim 1 senedir oynuyorum ve bana bu süre içersinde Fedi "Farmazon" ve Yusuf "Anatolia" çok şey öğrettiler, kendilerine minnettarım.

* Birde ünvanlarını öğrenmek isteriz :)

- Tabii. Normal Taarruz Birliği Mensubu - Özel Birlik Mensubu - Normal Saldırı Birliği Mensubu

Son düzenleme:
Soruları kalın, yorumları normal yapsaydınız daha iyi olurdu. ;)

Geri