Yardım Mysql Şifresini Bilmiyorum..

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

Afraz

Cehalet yenilmesi gereken en büyük düşmandır.
Yardımsever Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Files Deniyorum Bir kaç gündür Bi Files Buldum ve Beğendim ama bir türlü navicata giriş yapamadım yorumlarına baktığımda Mysql Şifresini sorduklarında adam 1 diye cevab vermiş ama İp - root Şifreyide 1 yaparak yinede giriş yapamıyorum Nerden bulabilirim veya Değiştirebilirim Yardım :(

Bende zamanında bu sorunla karşılaşmıştım aşağıdaki adımlar Putty üzerinden uygularsanız belki sorununuz çözümü olabilir

Kod:
/usr/local/etc/rc.d/mysql-server stop

mysqld_safe --skip-grant-tables &

mysql -u root

use mysql;

update user set password=PASSWORD("belirlediğinizşifre") where User='root';

flush privileges;

quit

/usr/local/etc/rc.d/mysql-server start
Yukarıdaki komut hata verir ise, aşağıdaki komutu deneyiniz lütfen.

/usr/local/etc/rc.d/mysql-server restart

Yukarıdaki tüm komutları uyguladıktan sonra, yeni şifreniz aktif olmuş olacaktır.
İşlem sonunda, sunucunuza reboot atmanıza lüzum yoktur.

mysql şifreniz
dev
1
12345
123456
bunlarda olabilir genelde indirdiğim server fileslerin mysql şifresi bunlardı belki sıfırlamadanda size yardımcı olabilir.

@suleyman06 'nın verdiği kodları uygulayarak root şifrenizini değiştirebilirsiniz.
@Yenicerii 'nin konusu da şifreyi öğrenmeniz için işe yarayacaktır.

Her files denemesinde mysql şifresinin sıfırlanmasını istemiyorsanız şu şekilde kurun;
Files kurulumu yaparken verilen mysql dosyasını olduğu gibi atmak yerine sadece account, log, hotbackup, player, ve common klasörlerini atın. Bu sayede mysql kullanıcı bilgileri değişmez. Bunu yaptıktan sonra filesin CONFIG dosyaları içinden metin2'nin veritabanına bağlanması için gereken kullanıcı adı ve şifreyi öğrenmeniz gerekiyor. Sonra veritabanına yeni kullanıcı ekleyebilirsiniz.

Udemy için hazırladığım eğitim serisinde files kurulum videolarının yenisini ekledim. Bu anlattıklarımın videolu haline buradan bakabilirsiniz: Online Oyun Geliştirme Eğitimi (MMORPG)

Bende zamanında bu sorunla karşılaşmıştım aşağıdaki adımlar Putty üzerinden uygularsanız belki sorununuz çözümü olabilir

Kod:
/usr/local/etc/rc.d/mysql-server stop

mysqld_safe --skip-grant-tables &

mysql -u root

use mysql;

update user set password=PASSWORD("belirlediğinizşifre") where User='root';

flush privileges;

quit

/usr/local/etc/rc.d/mysql-server start
Yukarıdaki komut hata verir ise, aşağıdaki komutu deneyiniz lütfen.

/usr/local/etc/rc.d/mysql-server restart

Yukarıdaki tüm komutları uyguladıktan sonra, yeni şifreniz aktif olmuş olacaktır.
İşlem sonunda, sunucunuza reboot atmanıza lüzum yoktur.

Kod:
/usr/local/etc/rc.d/mysql-server

Bunu yapmak kulağı kaşımak için enseyi dolaşmak gibi.
şu kod (lar) yeterli oalcaktır.

Kod:
service mysql56-server start  //Başlatır 56 yerine mysql sürümü gelir
service mysql56-server stop  //Kapatır 56 yerine mysql sürümü gelir
service mysql56-server restart  //yeniden başlatır 56 yerine mysql sürümü gelir

Geri