Yardım mysql 8.0 navicat syserr sorunu

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

orhanha4rd

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar @Whistle hocam sizin paylaşmış olduğunuz 8.0 mysql kurulum yaptım fakat mob protodan birşey değiştirmek istedim bu hatayı verdi navicatta yardımcı olursanız teşekkür ederim hocam

Syserde bu hatayı verdi bide
Kod:
AsyncSQL: query failed: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'window in ('INVENTORY','EQUIPMENT','DRAGON_SOUL_INVENTORY','UPGRADE_INVENTORY','' at line 1 (query: SELECT id,`window`+0,pos,count,vnum,socket0,socket1,socket2,attrtype0,attrvalue0,attrtype1,attrvalue1,attrtype2,attrvalue2,attrtype3,attrvalue3,attrtype4,attrvalue4,attrtype5,attrvalue5,attrtype6,attrvalue6 FROM item WHERE owner_id=156 AND (window in ('INVENTORY','EQUIPMENT','DRAGON_SOUL_INVENTORY','UPGRADE_INVENTORY','BOOK_INVENTORY','STONE_INVENTORY','FLOWER_INVENTORY','ATTR_INVENTORY','CHEST_INVENTORY','SWITCHBOT','BELT_INVENTORY')) errno: 1064)

7csuim8.PNG

Kaynak kodunda düzeltme yapılması gereken yerler vardı. Syserr kayıtlarına bakarak SELECT id,`window`+0,pos,count,vnum,socket0,socket1,socket2,attrtype0,attrvalue0,attrtype1 bu sorgunun srcde nerede çalıştırıldığını bulun.

Ayrıca uyumluluk sorunu yaşamamak için sql-mode'u boş bırakabilirsiniz

Kaynak kodunda düzeltme yapılması gereken yerler vardı. Syserr kayıtlarına bakarak SELECT id,`window`+0,pos,count,vnum,socket0,socket1,socket2,attrtype0,attrvalue0,attrtype1 bu sorgunun srcde nerede çalıştırıldığını bulun.

Ayrıca uyumluluk sorunu yaşamamak için sql-mode'u boş bırakabilirsiniz
Videodaki düzenlemeleri tek tek yaptım syser de veren hatayı buldum bi yanlışlıklık mı var hocam

Dosya Eklentileri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    70,9 KB · Gösterim: 41
Geri