Yardım Motd.template Renklendirme

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

Enes Deniz

www.SixTails.com.tr
Geliştirici
Usta Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar FreeBSD Ayarlaması Yaparken Dikkatimi Çeken Ve Hoş Gözükmesini Sağlayacak Bir Detay Farkettim Başlangıçta Yazan Yazıyı Motd.template Üzerinden Değiştirmeyi Düşündüm Her Ne Kadar Yazı Değiştirilse de renklendirme işlemini bir türlü yapamadım renklendirme hakkında bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim FreeBSD 13.0

Kullanım şekli: [1;36mBURAYAYAZI

Sadece bu şekilde yaparak olmuyor nedense bir kaç forumda daha benzeri şeyler gördüm olmadı zannedersem başka bir yerde tanımlama yapmak gerekiyor
Normalde motd template yerine motd olanı düzenleyince yazıların vs değişmesi gerekiyor öyle yapıyordum ben

Normalde motd template yerine motd olanı düzenleyince yazıların vs değişmesi gerekiyor öyle yapıyordum ben
Evet motd yazılarını değiştirebiliyorsun da demek istediğim renklendirmek bir kaç yöntem bir kaç renk kodu denedim farklı dosyalarda renk kodlarını tanıtmayı denedim ama nedense olmadı bir kaç freebsd videosunda dikkatimi çekti renkli kullananlar vardı

Şunu dene renkler çalışacak mı

Dosya Eklentileri

• motd.zip
    493 byte · Gösterim: 5
Geri