Çözüldü Mob Proto Sorunu

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

kemertas31

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
S.a arkadaşlar. Mob protoyu filezilladan editleyip atıyorum. Mysql işliyor navicatta gözüküyor fakat packtaki mob protoyu açınca içi boş gösteriyor. Eğer filezilladaki mob proto ve mob nameleri, mob proto yapıp packe atınca loading dolunca oyundan atıyor. Sebebi nedir çözemedim. Packtaki mob protoyu açınca içi boş gösteriyor. Acil yardım edebilir misiniz?

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Büyük ihtimalle text dosyası filesinizle uyumlu değil.
Bu genelde şu sebeple oluyor. İtemlerin type değerleri oluyor. Filesinizde bu yoksa hata verir.
Fakat her şeyden önce şu konuya bakıp bana syserr kayıtlarını konu altından verirseniz sorunun ne olduğunu bulabiliriz.
Yardım Almadan Önce Bu Konuyu Okuyunuz! Syserr Nedir?

Büyük ihtimalle text dosyası filesinizle uyumlu değil.
Bu genelde şu sebeple oluyor. İtemlerin type değerleri oluyor. Filesinizde bu yoksa hata verir.
Fakat her şeyden önce şu konuya bakıp bana syserr kayıtlarını konu altından verirseniz sorunun ne olduğunu bulabiliriz.
Yardım Almadan Önce Bu Konuyu Okuyunuz! Syserr Nedir?
Size direk pack ve filezilladaki dosyaları atsam bakabilir misiniz? Filezilladaki en alttaki mobu ekledim fakat mob proto açılmıyor sürekli içi boş açılıyor.

Ne yazık ki bakamam. Fakat bu konu ile ilgili rehberlerim de var. İstersen bi bak;

Zaten sizin konunuza bakarak ekledim aynı bossu fakat clientteki mob protonun ıcı bos acılıyor 58 kb olmasına ragmen ıcını acınca 1 kb olarak cıkıyor ve boş olarak geliyor karşıma.
Filezilladaki txtlere ekleyince sorunsuz eklendı navıcatta dahi gozukuyor fakat packtakı acılmayıp kabul etmıyor txtyi amlamadıgım uyumsuzsa kendı halınde bısey eklemeden packtakını nasıl kabul edıyor oyun acılıyor kendı ayarında
""Filezilladaki mob proto.txt ve mob name.txtleri mob proto yapıp packa atınca loadıng dolunca oyun gerı kapanıyor sorun bu ""

Ne yazık ki bakamam. Fakat bu konu ile ilgili rehberlerim de var. İstersen bi bak;

Zaten sizin konunuza bakarak ekledim aynı bossu fakat clientteki mob protonun ıcı bos acılıyor 58 kb olmasına ragmen ıcını acınca 1 kb olarak cıkıyor ve boş olarak geliyor karşıma.
Filezilladaki txtlere ekleyince sorunsuz eklendı navıcatta dahi gozukuyor fakat packtakı acılmayıp kabul etmıyor txtyi amlamadıgım uyumsuzsa kendı halınde bısey eklemeden packtakını nasıl kabul edıyor oyun acılıyor kendı ayarında
""Filezilladaki mob proto.txt ve mob name.txtleri mob proto yapıp packa atınca loadıng dolunca oyun gerı kapanıyor sorun bu ""

By69Yp.png

böyle bi syserr veriyor

Mob proto filesinizle uygun değil. Uygun bir txt dosyası üzerinden çalışın.. Bu hata ile bende karşılaşmıştım.. :)
Filesinizde kullandığınız mob_proto ve mob_names txt dosyalarını dump protodan geçirin. Fakat clientin protoreaderi, dump protonun ve serverin aynı olması lazım. Flagların sıralanışı filan. Aksi halde oyuna girseniz bile sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Son düzenleme:
Mob proto filesinizle uygun değil. Uygun bir txt dosyası üzerinden çalışın.. Bu hata ile bende karşılaşmıştım.. :)
Filesinizde kullandığınız mob_proto ve mob_names txt dosyalarını dump protodan geçirin. Fakat clientin protoreaderi, dump protonun ve serverin aynı olması lazım. Flagların sıralanışı filan. Aksi halde oyuna girseniz bile sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Source ve o konularda hiç bilgim yok hocam yardımcı olamaz mısınız?

Ne yazık ki bu iş uzun süren bir işlem. Kendiniz uğraşarak çözmek sizin için daha iyi olacaktır. Sorunları çözdükçe daha fazla bilgi sahibi olacaksınız. İleride oyun açmayı planlıyorsanız bu konularda bilginizin çok fazla olması lazım. :) Gerekirse kendi sistemlerinizi bile yapabilecek düzeye gelmeniz lazım. Bu düzeye ulaştığınızda yapacağınız projeler başarıyla sonuçlanır..

Burada biz yardım konularında yol gösteriyoruz. Nasıl yapılacağını anlatıyoruz. Bunları çözmek size kalmış.
Gene de forumda bulunan arkadaşlar yardım etmek isterse diye konuyu açık bırakıyorum..

Dostum, Sıkıntın şurada kulladığın packer (proto packer) muhtemelen 34k, 55k, 70k gibi sürümler için veya türkçe desteği yok bu yüzden kaynaklanıyor olabilir bunlara dikkat et ve ayrıca mob proto txt'lerde tepede yazı var o olmazsa sıkıntı yapar protoları sağlıklı paketlemez

Dostum, Sıkıntın şurada kulladığın packer (proto packer) muhtemelen 34k, 55k, 70k gibi sürümler için veya türkçe desteği yok bu yüzden kaynaklanıyor olabilir bunlara dikkat et ve ayrıca mob proto txt'lerde tepede yazı var o olmazsa sıkıntı yapar protoları sağlıklı paketlemez
Bu hatanın aynısını bende yaşadım. :) Mobların yeteneklerinin olduğu kısımda benim filesimde olmayan bir değer vardı. O yüzden almıştım syserri. Game ve client uyumu olması gerekiyor.

Bu hatanın aynısını bende yaşadım. :) Mobların yeteneklerinin olduğu kısımda benim filesimde olmayan bir değer vardı. O yüzden almıştım syserri. Game ve client uyumu olması gerekiyor.
Dediğin şekilde de mümkün, genelde bu sebepten düşüyordu bana sıkıntı ara sıra da tanımlayıcı (adını unuttuğum zımbırtılardan :D) lardan geliyordu, Official kullanıyorum ben hep o yüzden baya sıkıntı yaşadım

Dediğin şekilde de mümkün, genelde bu sebepten düşüyordu bana sıkıntı ara sıra da tanımlayıcı (adını unuttuğum zımbırtılardan :D) lardan geliyordu, Official kullanıyorum ben hep o yüzden baya sıkıntı yaşadım
kraizy ve wom dosyalarında orjinalleri var. :) En iyisi onlar bence. Ben Metin2'nin 2017 txtlerini kendi filesime uyarlamaya çalışırken baya zaman harcamıştım. :p

o official'leri uyarlamadan çalıştırmanın yolunu bulacağım kafayı fena bozdum ben :D
O iş imkansız. :) Çünkü proto okuma sistemi biraz farklı çalışıyor. ProtoReader.cpp'ye bakarsan orada itemlerin flagları listelenmiş. Yeni değerleri eklemeden okutmak zor. Ki sadece eklemekle kalmıyor. Clientte de bunu tanımlamak gerekiyor.

O iş imkansız. :) Çünkü proto okuma sistemi biraz farklı çalışıyor. ProtoReader.cpp'ye bakarsan orada itemlerin flagları listelenmiş. Yeni değerleri eklemeden okutmak zor. Ki sadece eklemekle kalmıyor. Clientte de bunu tanımlamak gerekiyor.
:D Şu dükkanı açayım işsizlik yapacağım bolca zamanım ve daha güçlü makineler olacak elimde

:D Şu dükkanı açayım işsizlik yapacağım bolca zamanım ve daha güçlü makineler olacak elimde
Yeni txtleri değerleri olmadan okutamazsınız. Gene de uğraşın bir çözümü varsa helal olsun.
Txt okuma sistemini ise şu şekilde çözdüm.
www.casro2.com sitesinin admin panelinde itemleri listeleyen bir modül yazdım. Bu itemi görüntüle dediğin zaman. Flag, antiflag, limit gibi değerleri sayı halinde değilde txt halinde gösteriyor. ProtoReader.cpp'nin yaptığını phpye aktarmıştım.

Hatta bakabilirsin: Benim İçin Küçük Adım Metin2 Piyasası İçin Büyük Adım | MMO Tutkunları

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri