Çözüldü Metin2Client_VC90 Derlemesinde 15 Hata Alıyorum Çözümü Bilen Varsa Yardım Edebilir mi?

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

claireas

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Clientin debug win32 derlemesinde çözümü derle dediğim zaman 15 hata veriyor resimleride koydum UDemy den @Whistle nin kursunu izliyordum buraya kadar sorunsuz geldik ama burda hata verdi

Screenshot_2.png

Çözüm
Çözüldü...

Ekstra olarak şu linkten vs build tool indirdim:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Screenshot_7.png

İndirdikten sonra vs installerdan build toola girerek C++ masaüstü geliştirmeyi indirdim

Screenshot_8.png

Ardından projelerden her birinin özelliklerine teker teker girip platform araç takımlarını v142 yaptım sonunda oldu :)
Visual installer yazılımdan C++ oyun geliştirme ve C++ masaüstü geliştirmeyi seçin ve yükleyin.

Visual installer yazılımdan C++ oyun geliştirme ve C++ masaüstü geliştirmeyi seçin ve yükleyin.
Yok yine aynısı oldu ikisi de yüklü aşağıdaki gibi çıkıyor yine

C++:
Derleme başladı...
1>------ Derleme başladı: Proje: EterLocale, Yapılandırma: Debug Win32 ------
2>------ Derleme başladı: Proje: CWebBrowser, Yapılandırma: Debug Win32 ------
3>------ Derleme başladı: Proje: EffectLib, Yapılandırma: Debug Win32 ------
4>------ Derleme başladı: Proje: EterPack, Yapılandırma: Debug Win32 ------
5>------ Derleme başladı: Proje: PRTerrainLib, Yapılandırma: Debug Win32 ------
6>------ Derleme başladı: Proje: SpeedTreeLib, Yapılandırma: Debug Win32 ------
7>------ Derleme başladı: Proje: SphereLib, Yapılandırma: Debug Win32 ------
8>------ Derleme başladı: Proje: eterBase, Yapılandırma: Debug Win32 ------
3>C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio\2019\Community\MSBuild\Microsoft\VC\v160\Microsoft.CppBuild.targets(439,5): error MSB8020: v143 için derleme araçları (Platform Araç Takımı = 'v143') bulunamıyor. v143 derleme araçlarını kullanarak oluşturmak için lütfen v143 derleme araçlarını yükleyin. Alternatif olarak, Proje menüsünü seçerek veya çözüme sağ tıklayarak ve ardından "Çözümü yeniden hedefle" seçeneğini belirleyerek geçerli Visual Studio araçlarına yükseltme yapabilirsiniz.
3>"EffectLib_VC90.vcxproj" projesini oluşturma tamamlandı -- BAŞARISIZ OLDU.
6>C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio\2019\Community\MSBuild\Microsoft\VC\v160\Microsoft.CppBuild.targets(439,5): error MSB8020: v143 için derleme araçları (Platform Araç Takımı = 'v143') bulunamıyor. v143 derleme araçlarını kullanarak oluşturmak için lütfen v143 derleme araçlarını yükleyin. Alternatif olarak, Proje menüsünü seçerek veya çözüme sağ tıklayarak ve ardından "Çözümü yeniden hedefle" seçeneğini belirleyerek geçerli Visual Studio araçlarına yükseltme yapabilirsiniz.
6>"SpeedTreeLib_VC90.vcxproj" projesini oluşturma tamamlandı -- BAŞARISIZ OLDU.
5>C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio\2019\Community\MSBuild\Microsoft\VC\v160\Microsoft.CppBuild.targets(439,5): error MSB8020: v143 için derleme araçları (Platform Araç Takımı = 'v143') bulunamıyor. v143 derleme araçlarını kullanarak oluşturmak için lütfen v143 derleme araçlarını yükleyin. Alternatif olarak, Proje menüsünü seçerek veya çözüme sağ tıklayarak ve ardından "Çözümü yeniden hedefle" seçeneğini belirleyerek geçerli Visual Studio araçlarına yükseltme yapabilirsiniz.
5>"PRTerrainLib_VC90.vcxproj" projesini oluşturma tamamlandı -- BAŞARISIZ OLDU.
2>C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio\2019\Community\MSBuild\Microsoft\VC\v160\Microsoft.CppBuild.targets(439,5): error MSB8020: v143 için derleme araçları (Platform Araç Takımı = 'v143') bulunamıyor. v143 derleme araçlarını kullanarak oluşturmak için lütfen v143 derleme araçlarını yükleyin. Alternatif olarak, Proje menüsünü seçerek veya çözüme sağ tıklayarak ve ardından "Çözümü yeniden hedefle" seçeneğini belirleyerek geçerli Visual Studio araçlarına yükseltme yapabilirsiniz.
2>"CWebBrowser_VC90.vcxproj" projesini oluşturma tamamlandı -- BAŞARISIZ OLDU.
9>------ Derleme başladı: Proje: eterGrnLib, Yapılandırma: Debug Win32 ------
10>------ Derleme başladı: Proje: eterImageLib, Yapılandırma: Debug Win32 ------
11>------ Derleme başladı: Proje: eterPythonLib, Yapılandırma: Debug Win32 ------
12>------ Derleme başladı: Proje: eterlib, Yapılandırma: Debug Win32 ------
8>C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio\2019\Community\MSBuild\Microsoft\VC\v160\Microsoft.CppBuild.targets(439,5): error MSB8020: v143 için derleme araçları (Platform Araç Takımı = 'v143') bulunamıyor. v143 derleme araçlarını kullanarak oluşturmak için lütfen v143 derleme araçlarını yükleyin. Alternatif olarak, Proje menüsünü seçerek veya çözüme sağ tıklayarak ve ardından "Çözümü yeniden hedefle" seçeneğini belirleyerek geçerli Visual Studio araçlarına yükseltme yapabilirsiniz.
8>"eterBase_VC90.vcxproj" projesini oluşturma tamamlandı -- BAŞARISIZ OLDU.
13>------ Derleme başladı: Proje: gamelib, Yapılandırma: Debug Win32 ------
14>------ Derleme başladı: Proje: mileslib, Yapılandırma: Debug Win32 ------
4>C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio\2019\Community\MSBuild\Microsoft\VC\v160\Microsoft.CppBuild.targets(439,5): error MSB8020: v143 için derleme araçları (Platform Araç Takımı = 'v143') bulunamıyor. v143 derleme araçlarını kullanarak oluşturmak için lütfen v143 derleme araçlarını yükleyin. Alternatif olarak, Proje menüsünü seçerek veya çözüme sağ tıklayarak ve ardından "Çözümü yeniden hedefle" seçeneğini belirleyerek geçerli Visual Studio araçlarına yükseltme yapabilirsiniz.
4>"EterPack_VC90.vcxproj" projesini oluşturma tamamlandı -- BAŞARISIZ OLDU.
9>C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio\2019\Community\MSBuild\Microsoft\VC\v160\Microsoft.CppBuild.targets(439,5): error MSB8020: v143 için derleme araçları (Platform Araç Takımı = 'v143') bulunamıyor. v143 derleme araçlarını kullanarak oluşturmak için lütfen v143 derleme araçlarını yükleyin. Alternatif olarak, Proje menüsünü seçerek veya çözüme sağ tıklayarak ve ardından "Çözümü yeniden hedefle" seçeneğini belirleyerek geçerli Visual Studio araçlarına yükseltme yapabilirsiniz.
9>"eterGrnLib_VC90.vcxproj" projesini oluşturma tamamlandı -- BAŞARISIZ OLDU.
10>C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio\2019\Community\MSBuild\Microsoft\VC\v160\Microsoft.CppBuild.targets(439,5): error MSB8020: v143 için derleme araçları (Platform Araç Takımı = 'v143') bulunamıyor. v143 derleme araçlarını kullanarak oluşturmak için lütfen v143 derleme araçlarını yükleyin. Alternatif olarak, Proje menüsünü seçerek veya çözüme sağ tıklayarak ve ardından "Çözümü yeniden hedefle" seçeneğini belirleyerek geçerli Visual Studio araçlarına yükseltme yapabilirsiniz.
10>"eterImageLib_VC90.vcxproj" projesini oluşturma tamamlandı -- BAŞARISIZ OLDU.
15>------ Derleme başladı: Proje: scriptLib, Yapılandırma: Debug Win32 ------
11>C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio\2019\Community\MSBuild\Microsoft\VC\v160\Microsoft.CppBuild.targets(439,5): error MSB8020: v143 için derleme araçları (Platform Araç Takımı = 'v143') bulunamıyor. v143 derleme araçlarını kullanarak oluşturmak için lütfen v143 derleme araçlarını yükleyin. Alternatif olarak, Proje menüsünü seçerek veya çözüme sağ tıklayarak ve ardından "Çözümü yeniden hedefle" seçeneğini belirleyerek geçerli Visual Studio araçlarına yükseltme yapabilirsiniz.
11>"eterPythonLib_VC90.vcxproj" projesini oluşturma tamamlandı -- BAŞARISIZ OLDU.
14>C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio\2019\Community\MSBuild\Microsoft\VC\v160\Microsoft.CppBuild.targets(439,5): error MSB8020: v143 için derleme araçları (Platform Araç Takımı = 'v143') bulunamıyor. v143 derleme araçlarını kullanarak oluşturmak için lütfen v143 derleme araçlarını yükleyin. Alternatif olarak, Proje menüsünü seçerek veya çözüme sağ tıklayarak ve ardından "Çözümü yeniden hedefle" seçeneğini belirleyerek geçerli Visual Studio araçlarına yükseltme yapabilirsiniz.
14>"mileslib_VC90.vcxproj" projesini oluşturma tamamlandı -- BAŞARISIZ OLDU.
7>C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio\2019\Community\MSBuild\Microsoft\VC\v160\Microsoft.CppBuild.targets(439,5): error MSB8020: v143 için derleme araçları (Platform Araç Takımı = 'v143') bulunamıyor. v143 derleme araçlarını kullanarak oluşturmak için lütfen v143 derleme araçlarını yükleyin. Alternatif olarak, Proje menüsünü seçerek veya çözüme sağ tıklayarak ve ardından "Çözümü yeniden hedefle" seçeneğini belirleyerek geçerli Visual Studio araçlarına yükseltme yapabilirsiniz.
7>"SphereLib_VC90.vcxproj" projesini oluşturma tamamlandı -- BAŞARISIZ OLDU.
15>C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio\2019\Community\MSBuild\Microsoft\VC\v160\Microsoft.CppBuild.targets(439,5): error MSB8020: v143 için derleme araçları (Platform Araç Takımı = 'v143') bulunamıyor. v143 derleme araçlarını kullanarak oluşturmak için lütfen v143 derleme araçlarını yükleyin. Alternatif olarak, Proje menüsünü seçerek veya çözüme sağ tıklayarak ve ardından "Çözümü yeniden hedefle" seçeneğini belirleyerek geçerli Visual Studio araçlarına yükseltme yapabilirsiniz.
15>"scriptLib_VC90.vcxproj" projesini oluşturma tamamlandı -- BAŞARISIZ OLDU.
13>C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio\2019\Community\MSBuild\Microsoft\VC\v160\Microsoft.CppBuild.targets(439,5): error MSB8020: v143 için derleme araçları (Platform Araç Takımı = 'v143') bulunamıyor. v143 derleme araçlarını kullanarak oluşturmak için lütfen v143 derleme araçlarını yükleyin. Alternatif olarak, Proje menüsünü seçerek veya çözüme sağ tıklayarak ve ardından "Çözümü yeniden hedefle" seçeneğini belirleyerek geçerli Visual Studio araçlarına yükseltme yapabilirsiniz.
13>"gamelib_VC90.vcxproj" projesini oluşturma tamamlandı -- BAŞARISIZ OLDU.
12>C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio\2019\Community\MSBuild\Microsoft\VC\v160\Microsoft.CppBuild.targets(439,5): error MSB8020: v143 için derleme araçları (Platform Araç Takımı = 'v143') bulunamıyor. v143 derleme araçlarını kullanarak oluşturmak için lütfen v143 derleme araçlarını yükleyin. Alternatif olarak, Proje menüsünü seçerek veya çözüme sağ tıklayarak ve ardından "Çözümü yeniden hedefle" seçeneğini belirleyerek geçerli Visual Studio araçlarına yükseltme yapabilirsiniz.
12>"eterlib_VC90.vcxproj" projesini oluşturma tamamlandı -- BAŞARISIZ OLDU.
16>------ Derleme başladı: Proje: UserInterface, Yapılandırma: Debug Win32 ------
16>C:\Program Files (x86)\Microsoft Visual Studio\2019\Community\MSBuild\Microsoft\VC\v160\Microsoft.CppBuild.targets(439,5): error MSB8020: v143 için derleme araçları (Platform Araç Takımı = 'v143') bulunamıyor. v143 derleme araçlarını kullanarak oluşturmak için lütfen v143 derleme araçlarını yükleyin. Alternatif olarak, Proje menüsünü seçerek veya çözüme sağ tıklayarak ve ardından "Çözümü yeniden hedefle" seçeneğini belirleyerek geçerli Visual Studio araçlarına yükseltme yapabilirsiniz.
16>"UserInterface_VC90.vcxproj" projesini oluşturma tamamlandı -- BAŞARISIZ OLDU.
========== Oluşturma: 0 başarılı, 16 başarısız, 0 güncel, 0 atlandı ==========

Proje ayarlarından yüklediğiniz toolseti seçiniz ve Extern dosyalarını tanımlayın.
Videoda tüm adımları tek tek göstermiştim. Hangi videoyu izlediğinizi belirtir misiniz?

Proje ayarlarından yüklediğiniz toolseti seçiniz ve Extern dosyalarını tanımlayın.
Videoda tüm adımları tek tek göstermiştim. Hangi videoyu izlediğinizi belirtir misiniz?
Udemy de 2. Bölüm video 10 cliente kadar sorunsuz geldim cryptlib derlemesini de yaptım ama sonrasında clientte bu hataları verdi toolseti ve extern dosyalarını seçmeyi görmedim videoda onları nasıl yapacagım

Söylediğiniz yerler buradaysa evet hepsine baktım kontrol ettim aynı videodaki gibi sadece UserInterFace Eterpack% var diğer hepsinde
Eterpack% yok ve bağlayıcı sekmeside yok
Screenshot_3.png

Dosya Eklentileri

• Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    44 KB · Gösterim: 110
Son düzenleme:
Udemy de 2. Bölüm video 10 cliente kadar sorunsuz geldim cryptlib derlemesini de yaptım ama sonrasında clientte bu hataları verdi toolseti ve extern dosyalarını seçmeyi görmedim videoda onları nasıl yapacagım

Söylediğiniz yerler buradaysa evet hepsine baktım kontrol ettim aynı videodaki gibi sadece UserInterFace Eterpack% var diğer hepsinde
Eterpack% yok ve bağlayıcı sekmeside yok
9306 eklentisini görüntüle
Burda sol sekmede listenin en başındaki seçenekte platform seçimi vardı sanırım. Orada büyük ihtimalle v120 falan seçilidir. Ordan v143 seç ve uygula diyerek kaydet. Tüm projeler için aynı işlemi yapman gerek.

Burda sol sekmede listenin en başındaki seçenekte platform seçimi vardı sanırım. Orada büyük ihtimalle v120 falan seçilidir. Ordan v143 seç ve uygula diyerek kaydet. Tüm projeler için aynı işlemi yapman gerek.
Bu izlediğim videodaki yer aynı yer v142 olarak gözüküyor

Screenshot_5.png

Bu da benim şuan bulunduğum yer ikisinde de v142 var ilk denememde orda v142 yazmıyordu sadece v143 yüklü değil yazıyordu sonra v142 seçtim tekrar denedim ama olmadı v143 nerden yükleyebilirim.

Screenshot_6.png

Bence burda asıl sorulması ve çözülmesi gereken problem v143 yüklemek değil, projenin neden özellikle v143 gereksinimi duyduğu.. hiç karşılaşmadım maalesef böyle bir durumla.

Source dosyalarının içinde Notepad++ ile v143 araması yap ve çıkan sonuçları v142 olarak değiştirmeyi dene.

Çözüldü...

Screenshot_7.png

İndirdikten sonra vs installerdan build toola girerek C++ masaüstü geliştirmeyi indirdim

Screenshot_8.png

Ardından projelerden her birinin özelliklerine teker teker girip platform araç takımlarını v142 yaptım sonunda oldu :)

Son düzenleme:
Çözüm
Çözüldü...

9311 eklentisini görüntüle

9312 eklentisini görüntüle

Debug yaptık ama release de yine aynı hata verdi :S
Yaptığın ayarlar Debug mod için geçerli. Aynı ayarlari sol üstteki Yapılandırma bölümünden Debug kısmını Release yaparak tekrar yapman gerekiyor.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri