Çözüldü Metin2 Genel Hasarı Arttırmak

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

wiedals

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Piyasada ki yeni farmlık serverlerde milyonluk hasarlar çıkıyor ve en ufak gelişimde üzerine milyon hasar katarak ilerliyor bu olayı çok araştırdım fakat bulamadım oyunun kaynak dosyalarında hasar çarpanı mı var acaba diye düşünüyorum (ÖRNEK: dolunayda +9 da saldırı değeri 192-228 ve max 2 3 k hasar atıyor ) orjinal saldırı değeri ile nasıl 100k 200 k hasar arttırılır.

Şu milyonluk damage olayı tamamen saçmalık. Örnek 50k lık bir mob düşünün karakter ise her vuruşu 10k diyelim 5 darbede mobu bitirir. Milyonluk olsa 50m luk mob olsa karakter ise 10m damagesi olsa diye 5 darbede öldürür. Aynı mantık hiç anlamı yok çarpan arttırma milyonluk yapma falan.

Şu milyonluk damage olayı tamamen saçmalık. Örnek 50k lık bir mob düşünün karakter ise her vuruşu 10k diyelim 5 darbede mobu bitirir. Milyonluk olsa 50m luk mob olsa karakter ise 10m damagesi olsa diye 5 darbede öldürür. Aynı mantık hiç anlamı yok çarpan arttırma milyonluk yapma falan.
En iyisi 25-30k küsür can ile milyonluk canı olan moba 8 10 kişi girmek :D
O zorlayıcı sürecin tadı ayrı oluyor :)

Bir de konuya ek olarak, damageyi arttırdıktan sonra moblarin hp sınırı için de src de bir takım düzenlemeler gerekiyor sanırım. Bir zamanlar bununla ilgili konu açılmıştı, açan arkadaş buglarla falan uğraşmıştı. Bence önce moblarin hp sini sorunsuz olarak yükseltip daha sonra damageyi düzenle.

Çok haklısın fakat gözlemlediğim kadarıyla özellikle 55-120 yapısını ele alırsak hasar ne kadar yüksekse sunucu o kadar iyi oluyor algısı yaratılıyor. Ben 55-120 oyuncusu olarak açılan sunucuların discordunda gelen ilk soru başlangıç hasarının kaç olduğu. Yani ilk metin haritasındaki metinin canı 5m, başlangıç hasarı 500k ise bu o kişiyi tatmin ediyor fakat metinin canı 50k ve başlangıç hasarı 5k ise bu kişi için başlangıç hasarı düşük diye düşünüyor. karnın doyması lakin gözün doymaması da diyebiliriz bence.

Çok haklısın fakat gözlemlediğim kadarıyla özellikle 55-120 yapısını ele alırsak hasar ne kadar yüksekse sunucu o kadar iyi oluyor algısı yaratılıyor. Ben 55-120 oyuncusu olarak açılan sunucuların discordunda gelen ilk soru başlangıç hasarının kaç olduğu. Yani ilk metin haritasındaki metinin canı 5m, başlangıç hasarı 500k ise bu o kişiyi tatmin ediyor fakat metinin canı 50k ve başlangıç hasarı 5k ise bu kişi için başlangıç hasarı düşük diye düşünüyor. karnın doyması lakin gözün doymaması da diyebiliriz bence.
Saçmalık. O tip oyuncuları bilirim zeka sıfır.

işe yaradı ben unutup game dosyasını bin içine atmamışım yardımlarınız için teşekkürler değiştirebilirsiniz yorumu ve konuyu kapatabilirsiniz

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri