Yardım Metin2 Files Performans Hakkında Bilgi

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

sandil12

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
İyi günler arkadaşlar alt yapı files hazırlıyorum çoğu işlemim neredeyse bitti .

*Filesin daha sağlıklı çalışabilmesi için duyduğuma göre gereksiz sysloglar kapatmamız gerek neye göre kapatıyoruz nasıl bir yöntem uygulamalıyız.

*Gereksiz questlerin hemen hepsini kaldırdım, Packları temizledim

*Gereksiz mapları kaldırdım, Client ve Game sourcede gereksiz Hackshield vb şeyleri kaldırdım

*Performans arttırmak için önereceğiniz başka alternatif çözümler var mı ?

*Son olarak files performansını nasıl tam anlamıyla deneriz.Bilimsel bir yöntemi varmıdır ?

<Yorumlarınız benim için çok önemli bilgi paylaşıldıkça çoğalır eksiklerimizi tamamlayalım şimdiden teşekkürler>

Filesın performansını tam anlamıyla test etmek için oyunculara, yani yoğunluğa ihtiyaç var. Hatalar,buglar,hız ve performans gibi faktörlerin bir çoğu böylelikle daha belli hale gelir.
Ancak işin içine sunucu girdiği için, sunucu trafiği de giriyor doğal olarak. Yani files performanslı olsa bile sunucu trafiğine bağlı bazı sorunlar "acaba filestan mı kaynaklı?" diye düşündürebilir. Bu yüzden tüm geliştirmelerinizin sonrasında en sağlıklı sonucu görmek için bilişim seçiminde de dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Filesın performansını tam anlamıyla test etmek için oyunculara, yani yoğunluğa ihtiyaç var. Hatalar,buglar,hız ve performans gibi faktörlerin bir çoğu böylelikle daha belli hale gelir.
Ancak işin içine sunucu girdiği için, sunucu trafiği de giriyor doğal olarak. Yani files performanslı olsa bile sunucu trafiğine bağlı bazı sorunlar "acaba filestan mı kaynaklı?" diye düşündürebilir. Bu yüzden tüm geliştirmelerinizin sonrasında en sağlıklı sonucu görmek için bilişim seçiminde de dikkatli olmanızı tavsiye ederim.

Mesela ben de şuan bir files üzerine çalışıyorum ve sunucumda şuan:
10 GB Ram
8 çekirdek bir işlemci takılı.
Yarın veya ertesi gün SATA yerine SSD 'de takacağım. freebsd sürümü 11.3 şuan.
SSD takıldıktan sonra freebsd 12 kurmayı düşünüyorum. mysql sürümü ise 5.5.
Elimde imkan var. Bir öneriniz var mıdır?

(Sunucu kendimin.)

Teşekkürler yorumunuz için her köyde 500 çevrimdışı pazar kurdum sorunsuz ve sıkıntısız çalışıyor.. Şuan hostta kurulu olduğu için performansı iyi gibi fiziksel sunucuda daha iyi olacağına inanıyorum

syslog ve syserr kayıtlarını ayarlı yapabilirsiniz. Test sürecinde bu kayıtlar çok lazım oluyor. Bunun dışında her eklenen quest, map, slot, item ve sistemler ekstra yük getirir sunucuya

syslog ve syserr kayıtlarını ayarlı yapabilirsiniz. Test sürecinde bu kayıtlar çok lazım oluyor. Bunun dışında her eklenen quest, map, slot, item ve sistemler ekstra yük getirir sunucuya

Kesinlikle çok mantıklı araştırmaya başlayayım hemen syslog kayıtlarını ayarlı yapma ile ilgili rehber video yada farklı bir kaynak varsa önerebilir misiniz Eğitim serisinde göremedim sanırım. Sistem sayısını yeterince az tuttum offline shop,bonus,won,sistemim var. Map konusunda gereksiz tüm mapları kaldırdım çünkü o maplara insanlar girmese bile sonuçta yer kaplıyor ram tüketiyor canavarı bossu derken epeyi oluyor. quest kısmım biraz karışık onuda yakın zamanda listeleyip düzenlerim kesinlikle.

Cevabınız için teşekkür ederim

Eğitim serilerinde bunla ilgili bi bölüm yok. Büyük ihtimal forumlarda sys_log ve syserr kayıtlarını kapatmayla ilgili rehberler vardır.
Bir önceki yazdığımı tekrarlim. Geliştirme aşamasında bu kayıtlar çok işe yarıyor.

@Whistle Ben araştırmaya başladım forumlara bakıyorum.Bulursam konuyu paylaşayım arkadaşlarda faydalansın.
Geliştirme aşamasında ne gibi hatalarla karşılaşacağımızı bilmek ve çözmek çok gerekli sanırım epeyi süre açık bırakacağım kayıtları detaylı incelemek için.

İsterseniz konuyu kapatın ya da bu konuda bilgi almak isteyen arkadaşlar varsa açık tutun.

Geri