Yardım merhaba nacivata girerken hata veriyorda herşeyi doğru yapmama rağmen nerede yanlış yaptim bilmiyorum.

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

themassive

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
1706476395147.png

ve kontrol ettğimde mysql hiç bir türlü start verilmiyor ondan olabilirmi?

1706477277202.png

service mysql-server start ve
service mysql-server restart
2sinidee denedim ayni şekil

Son düzenleme:
Merhaba, sql server'i çalıştırdıktan sonra top -a veya direk top üzerinden sql'in açık olup olmadığını kontrol et. Muhtemelen bir sorundan dolayı açamıyor olabilirsin.

Açık görünüyor, status'ü tekrar kontrol edip giriş yapmayı misin? Olmazsa muhtemelen kurulumda bir hata yapmış olabilirsin.

Artık aktif görünüyorsa ip adresini kontrol edebilirsin, virtual box üzerinden ifconfig yapıp ip adresin doğru mu onu kontrol et. Sabitleme yapmamışsan ip değişmiş olabilir ayrıca kurulum yaptığın oyun mysql mi mariaDB mi kontrol et bunlar önemli. Ek olarak sahiplik durumlarına da bakmalısın.

mysql 5.6 diyor ama bazı yorumlarında 5.5 diyorlar anlamadim :D gcc49 hepsi var 13.0 enix yazilimini kullanıyorum
Doğru sürümü öğrenmelisin bu birçok hatanın önüne geçer. Aldığın hataya göre bağlanamama sebebinin sahiplik ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Var --> db gelip mysql dosyasının sekizlik değerlerini 0755 olarak düzenleyip dener misin? Sahibi seçeneğini de mysql [88] olarak değiştir. Nasıl yapıldığını bilmiyorsan belirttiğim kısımdaki mysql dosyasına sağ tıkla özellikler de en altta sekizlik değerleri mevcut. İşe yaramazsa aklıma başka bir fikir gelmiyor daha bilgili arkadaşlar farklı fikirler verebilir.

Doğru sürümü öğrenmelisin bu birçok hatanın önüne geçer. Aldığın hataya göre bağlanamama sebebinin sahiplik ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Var --> db gelip mysql dosyasının sekizlik değerlerini 0755 olarak düzenleyip dener misin? Sahibi seçeneğini de mysql [88] olarak değiştir. Nasıl yapıldığını bilmiyorsan belirttiğim kısımdaki mysql dosyasına sağ tıkla özellikler de en altta sekizlik değerleri mevcut. İşe yaramazsa aklıma başka bir fikir gelmiyor daha bilgili arkadaşlar farklı fikirler verebilir.
başka 11.4 vds düşürdüm ve 5.5 mysql ile denedim yine mysql not runnig hatasi alıyorum neden alıyorum bilmiyorum

Garip, pekala.. Putty üzerinden mysql'e girip yeni kullanıcı atayıp denedin mi peki? Buda bir seçenek fakat işlemleri tam olarak hatırlamıyorum. Yanlış olmaması adına youtube üzerinde birçok örnek video var oradan yapabilirsin veya direk forumda konu oluşturulmuş olabilir.

Garip, pekala.. Putty üzerinden mysql'e girip yeni kullanıcı atayıp denedin mi peki? Buda bir seçenek fakat işlemleri tam olarak hatırlamıyorum. Yanlış olmaması adına youtube üzerinde birçok örnek video var oradan yapabilirsin veya direk forumda konu oluşturulmuş olabilir.
baktım hepsine youtubede bir video görmedim bunun cözümü üforumlarda gördügümde bende işe yaramadi başka ne yapabilirim bilmiyorum

Geri