Yardım Map ekleyeceğim yardım istiyorum

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

snrby57

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba,

Arkadaşlar forumlarda gördüm pazar mapı ekleyeceğim filesime ancak mapın içine server_attr dosyası atmam gerekiyormuş fakat ilgili konudaki anlatıcının anlattığı gibi pack açıcıyla işlem yaptım o server_attryi göremedim başkalarıda aynı yerde takılmış nasıl çözeriz? Reboot atarsam sunucu açılmayacak sanırım

Dosya Eklentileri

• VDOaVv.png
    VDOaVv.png
    1,4 MB · Gösterim: 195
world editör ile server_attr dosyasını oluşturabilirsin

Harita dosyasını world editör ile açtıktan sonra resimde gösterdiğim gibi buton var ona tıklayıp dosyayı oluşturabilirsin.
server attr.jpg

hocam ekleyeceğim harita oyunda henüz yok bende ftp den ox event haritasının bulunduğu klasörü kopyaladım masaüstüne ordan denedim log hatası veriyor texture set ve settings okumuyor sanırım ama nasıl çözeceğimi bilmiyorum bu şey gibi sanki ingilizce biliyorum ama konuşamıyorum:):)

Dosya Eklentileri

• hata 1.jpg
    hata 1.jpg
    130,7 KB · Gösterim: 167
  • hata 2.jpg
    hata 2.jpg
    127,4 KB · Gösterim: 178
hocam ekleyeceğim harita oyunda henüz yok bende ftp den ox event haritasının bulunduğu klasörü kopyaladım masaüstüne ordan denedim log hatası veriyor texture set ve settings okumuyor sanırım ama nasıl çözeceğimi bilmiyorum bu şey gibi sanki ingilizce biliyorum ama konuşamıyorum:):)
öncekikle d diskinize ymir work adında klasör oluşturunuz ve içerisine map editörü atınız onun içerisine texture set gibi oyun içi görselleri içeren packleri açıp atmanız gerekiyor mesela textureseti açtınız içinde textureset diye bi klasör daha olur o klasörü d: ymir work içerisine atacaksın internetten map editör kullanımı vs diyerek aratırsan içersine eklecegin dosyalar yazar

İşleriniz bittikten sonra d diskinizdeki ymir work dosyasının adını degistiriniz yoksa oyununuz ordaki dosyaları kullanır

Hocam ne yazıkki D diski bende yok ancak harita kurmaktan ziyade önce temelini öğrenmem lazım gerçi benim kanımda kaynamıyor değil direk pazar mapı eklemek derede yüzmeden okyanusa atlamak gibi oldu:):):) ancak bu işi yapabilirsem çok güzel haritalar tasarlayıp forumda paylaşmak isterim. Teşekkürler:):)

D diskini kendin oluşturabilirsin format atmadan eger bu konulara hakim degilsen bilen birisinden yardım isteyebilirsin

Hocam ne yazıkki D diski bende yok ancak harita kurmaktan ziyade önce temelini öğrenmem lazım gerçi benim kanımda kaynamıyor değil direk pazar mapı eklemek derede yüzmeden okyanusa atlamak gibi oldu:):):) ancak bu işi yapabilirsem çok güzel haritalar tasarlayıp forumda paylaşmak isterim. Teşekkürler:):)
Öncelikle D diski olmalı çünkü harita programı hatasız çalışması için d diskini istiyor :D

Geri