Magic To Master - Metin2

Yok kimseyi yaladığımız falan yokta, o mesajı tam olarak senin verdiğin cevaptan sonra cevap vermeye gerek olmadığını düşündüğümden hasanmacitinde aynı şekilde düşündüğünü görünce attım :ROFLMAO:

Son olarak bir cevap vereyim, anlayamadığın şey şu, daha doğrusu anlatmaya çalıştığımız şey şu, Metin2'ye benzerlik konusuna hak hukuk adalet üçlüsünün dışından bir oyuncu olarak bakıyoruz ve aynısı. Dediğim gibi sen istediğin kadar tekrar çiz, kemiğini tekrar oluştur her ne yapılıyorsa tekrar yap, o M2Mdeki karakter ruh vuruşu attığında benim gözlerim Metin2deki ruh vuruşunun aynısını görüyor. Olay aslında bu kadar. Daha ne kadar basit anlatabilirim bilmiyorum bunu.

Bu yanitimdan sonra zaten cevap verebileceğini sanmıyorum. Burada ben oyunla bağlantısı olmayan biriyim sana gelmiş laf anlatmaya çalışıyoruz boş boş konuşuyorsun cevap veremeyecegin bir yanıt aldinmi hemen nefretini kusuyorsun. Ne anlatıyorsun sen? Önceki yorumdaki arkadaşın dediği gibi ancak birbirinizi yalayin öpün zaten tek bildiğiniz bu tencere kapak misali. Ben kimi hangi modellemeciyi ovmusum neyi övüp bitirememisim ? Gözlükleri ciksrmasi gereken sensin. Bana gelmiş yasadan hukukten dem vuruyorsun zerre kadar bilgin yok hukukta silkele kendini kendi vatandaşını alman hukukuna bile bile yem yapıyorsun bu ülke senin gibilerin zihniyeti yüzünden bu halde benim değil. Ne açık kanıtı safsatalarin dışında ne kanıtın var? Modeller animasyonlar benziyormus da neden knighten almamislarda yav git surdan cevap verme bana çok ağır konuşurum altindanda kalkamazsin oturun yanlış bildiginiz doğruları kabul edin aranızda pohpohlayin birbirinizi
burası bir tartışmak için açılan bir konu kimse kimseyi savunmuyo sadece görüşlerini belirtiyolar fikir olarak aynı olduğu için sizin karşıt görünüşünüzle sanki birbirlerini savunuyo gibi oluyolar şuan bu açıklamayı yaptım ya mesela bende onları savunuyo gibi görünüyorum bence anlaşamayacaksınız çünkü tartışmadan çıkmaya başladınız konunun asıl muhatabı siz değilsiniz bence asıl muhatabı gelip açıklama yaptığında tekrar tartışmaya dahil olun sadece bir öneri söylüyorum çünkü birbirinizle ciddi diyaloglara girmeye başliycaksınız bence gereksiz teşekkürler.

burası bir tartışmak için açılan bir konu kimse kimseyi savunmuyo sadece görüşlerini belirtiyolar fikir olarak aynı olduğu için sizin karşıt görünüşünüzle sanki birbirlerini savunuyo gibi oluyolar şuan bu açıklamayı yaptım ya mesela bende onları savunuyo gibi görünüyorum bence anlaşamayacaksınız çünkü tartışmadan çıkmaya başladınız konunun asıl muhatabı siz değilsiniz bence asıl muhatabı gelip açıklama yaptığında tekrar tartışmaya dahil olun sadece bir öneri söylüyorum çünkü birbirinizle ciddi diyaloglara girmeye başliycaksınız bence gereksiz teşekkürler.
Yok kral sen öz konuşuyorsun ama tencere kapak ikilisi var sözüm ona zaten diğer tencere olana cevap atmıyorum da neyse inşallah lanntus da cevap atmaz değmeyecek çünkü neyse ben çekiliyorum iyi günler bu arada su tencere kapak ikilisine iletiyim şunu
He ya oyun Metin2 çakması hadi gf rapor edin ama cevabida tabi alabilirseniz bizimlede paylaşın ondan sonra da ben iki kelime konuşayım 😅 A dioss 👊

Bu yanitimdan sonra zaten cevap verebileceğini sanmıyorum. Burada ben oyunla bağlantısı olmayan biriyim sana gelmiş laf anlatmaya çalışıyoruz boş boş konuşuyorsun cevap veremeyecegin bir yanıt aldinmi hemen nefretini kusuyorsun. Ne anlatıyorsun sen? Önceki yorumdaki arkadaşın dediği gibi ancak birbirinizi yalayin öpün zaten tek bildiğiniz bu tencere kapak misali. Ben kimi hangi modellemeciyi ovmusum neyi övüp bitirememisim ? Gözlükleri ciksrmasi gereken sensin. Bana gelmiş yasadan hukukten dem vuruyorsun zerre kadar bilgin yok hukukta silkele kendini kendi vatandaşını alman hukukuna bile bile yem yapıyorsun bu ülke senin gibilerin zihniyeti yüzünden bu halde benim değil. Ne açık kanıtı safsatalarin dışında ne kanıtın var? Modeller animasyonlar benziyormus da neden knighten almamislarda yav git surdan cevap verme bana çok ağır konuşurum altindanda kalkamazsin oturun yanlış bildiginiz doğruları kabul edin aranızda pohpohlayin birbirinizi
Madem oyunla bağlantın yok niye savunuyorsun oyunun yapımcısı gibi? Tayfun abi 1 yorum atmış sen 3 yorum atmışsın. Kimseyi yaladığım kimseninde beni yaladığı yok. Ayrıca aldığım hukuk derslerinin transkriptini atsam altından kalkamazsın. Ailende ingilterede yaşayan o hukukçuya inandığımı da düşünmemişsindir umarım. Burası özgür bir forum. Yönetim olarak kimin kime cevap vereceğine karışmadığımız, saygı sınırları aşılmadığı sürece kimseye ceza vermediğimiz bir yer. Kimseye nefretimide kusmadım. Nefretimi nasıl kusacağımı herkes bilir. Sadece oyunun karakterlerinin metin2 den alındığını savunuyorum ve haklıyım. Sen burada yalıyorsun sanki birilerini :D Buradaki herkes yanlış söylüyor bir sen doğruyu söylüyorsun öyle mi? Önce insanlarla nasıl tartışılır onu öğrenmeni tavsiye ederim.

1aae851f-5992-4068-a26f-a8735831299a.jpeg

Bunlarda sadece bu dönem aldığım hukuk derslerinden ikisi. Yine bu dönem aldığım İdare ve Çevre hukukunu saymıyorum. İyi forumlar.

Bu yanıtınızdan sonra size cevap verme zorunluluğu görmüyorum kendimde. Kalan hayatınızda size başarılar dilerim. Bu ülkede fikri mülkiyet konusunda hatta hukuk konusunda ilerleyemiyorsak bunun sebebi sizin gibi karşı tarafın sunduğu açık kanıtlara rağmen hala kendi bildiğinden öteye gitmeyen kişiler yüzündendir. Ben size diyorum ki karakterin kemiğini sıfırdan yazılmış olabilir, mesh vb. cart curt ne varsa aynı olmayabilir. Ben bunu söylemiyorum zaten. Ben diyorum ki tüm animasyonlar metin2den bir şekilde alınmış. İster kendi grafik motorunuzda olmuş olsun, ister sıfırdan tasarlamış olun. Madem sıfırdan tasarlayacaktınız karakterleri niye metin2den aldınız? Knighttan alsaydınız mesela? Ya da söylediğiniz gibi madem bütün yürüyüş animasyonları kılıç tutma animasyonları aynı, basit bir savaşçı modelleseydi o öve öve bitiremediğiniz modellemeciler? Gözlüklerinizi çıkarıp yazılanları dikkatle okuyun. Hâla anlamamakta ısrar ediyorsunuz.
Ben geliştirme aşamasında olan bir proje de en önemli şeyin bütçe ve bütçenin doğru kullanımıyla beraber yeni yatırımcı bulmak olduğunu düşünüyorum.

Bu görsel meselesi tamamen bütçe ve zaman meselesi. Kısaca şunu söyleyebilirim ki özgün ve iyi görselliğe sahip ama altyapısı kötü bir projeye kimse bütçe vermek istemez ama görseli kötü altyapısı özgün ve iyi olan bir projeye bütçe verirler ve alınan bu bütçe ile görseller kolayca halledilebilir.

Buna örnek vermeme gerek olduğunu düşünmüyorum çünkü bir çok online oyunun ilk zamalarına bakarsanız görselliğin zamanla geliştiğini yani görselliğe projenin kazandırdığı kadar yatırım yapıldığını görebilirsiniz.

Ve son olarak oyun çıkış yaptığın da bu animasyonların değişmiş, özgünleştirilmiş bir biçimde çıkış yapıcağını düşünüyorum ama değişirmi değişmez mi onun cevabını @Laniatus bilir.

Ben geliştirme aşamasında olan bir proje de en önemli şeyin bütçe ve bütçenin doğru kullanımıyla beraber yeni yatırımcı bulmak olduğunu düşünüyorum.

Bu görsel meselesi tamamen bütçe ve zaman meselesi. Kısaca şunu söyleyebilirim ki özgün ve iyi görselliğe sahip ama altyapısı kötü bir projeye kimse bütçe vermek istemez ama görseli kötü altyapısı özgün ve iyi olan bir projeye bütçe verirler ve alınan bu bütçe ile görseller kolayca halledilebilir.

Buna örnek vermeme gerek olduğunu düşünmüyorum çünkü bir çok online oyunun ilk zamalarına bakarsanız görselliğin zamanla geliştiğini yani görselliğe projenin kazandırdığı kadar yatırım yapıldığını görebilirsiniz.

Ve son olarak oyun çıkış yaptığın da bu animasyonların değişmiş, özgünleştirilmiş bir biçimde çıkış yapıcağını düşünüyorum ama değişirmi değişmez mi onun cevabını @Laniatus bilir.
Burada sorun görsellik değil bak tekrar tekrar söylüyorum. Hiçbir zaman çıkan oyun başka oyunun karakter dizaynını alarak çıkmadı. Ben görsel grafik kalitesine laf etmiyorum. Tekrar tekrar söylüyorum. Kimse beni yanlış anlamasın. Ben oyunun ana karakterlerinin başka bir oyundan animasyonuna kadar alındığını söylüyorum. Bu basit bir kılıç tutma animasyonu alınması değil. Oyundaki 4 karakter de metin2 den alınma. Kemik yapısı, grafikler vb. kendi motorlarında yeniden revize edilmiş sıfırdan tasarlanmış olabilir. Fakat büyük bir oyun tasarlamak için herşeyin özgün olması lazım. Zaten haritaların ve mobların özgün olduğunu görüyoruz ama asıl önemli olan karakterler alıntı. Ben bundan bahsediyorum.

Madem oyunla bağlantın yok niye savunuyorsun oyunun yapımcısı gibi? Tayfun abi 1 yorum atmış sen 3 yorum atmışsın. Kimseyi yaladığım kimseninde beni yaladığı yok. Ayrıca aldığım hukuk derslerinin transkriptini atsam altından kalkamazsın. Ailende ingilterede yaşayan o hukukçuya inandığımı da düşünmemişsindir umarım. Burası özgür bir forum. Yönetim olarak kimin kime cevap vereceğine karışmadığımız, saygı sınırları aşılmadığı sürece kimseye ceza vermediğimiz bir yer. Kimseye nefretimide kusmadım. Nefretimi nasıl kusacağımı herkes bilir. Sadece oyunun karakterlerinin metin2 den alındığını savunuyorum ve haklıyım. Sen burada yalıyorsun sanki birilerini :D Buradaki herkes yanlış söylüyor bir sen doğruyu söylüyorsun öyle mi? Önce insanlarla nasıl tartışılır onu öğrenmeni tavsiye ederim.

14626 eklentisini görüntüle

Bunlarda sadece bu dönem aldığım hukuk derslerinden ikisi. Yine bu dönem aldığım İdare ve Çevre hukukunu saymıyorum. İyi forumlar.
Türkiye'de olmayan adaletten hukuktan dem vurup bide bunu marifetmis gösteriyorsun aklınca beni ezecen ufacık olamayan hukuk bilginle yani? Olasi bir davanın herhangi bir şekilde Türkiye'de olmayacağını şirketin kayıtlı olduğu ülke Amerika Colorado un yerel bolge mahkemesinde olacağını bilmiyorsun gelmiş karşımda kemkum yapıyorsun. Sen ticaret hukuku okuyorsun ben uluslararası hukuk Türkiye uluslararası hukukun sende benim dengimmisinki konuşuyorsun? Olasi bir süreçte 365049531 Colorado yerel mahkemesi Boşa okumussun araştırma yapmaktan acizsin :)

Türkiye'de olmayan adaletten hukuktan dem vurup bide bunu marifetmis gösteriyorsun aklınca beni ezecen ufacık olamayan hukuk bilginle yani? Olasi bir davanın herhangi bir şekilde Türkiye'de olmayacağını şirketin kayıtlı olduğu ülke Amerika Colorado un yerel bolge mahkemesinde olacağını bilmiyorsun gelmiş karşımda kemkum yapıyorsun. Sen ticaret hukuku okuyorsun ben uluslararası hukuk Türkiye uluslararası hukukun sende benim dengimmisinki konuşuyorsun? Olasi bir süreçte 365049531 Colorado yerel mahkemesi Boşa okumussun araştırma yapmaktan acizsin :)
Ben dava konusu açmadım ki hiç sen neyden bahsediyorsun? Kendi kendine çalıp oynuyorsun. Ben telif davası açılır gameforge kazanır felan demedim. Oyuncu olarak dosyaların aynı olduğunu söyledim sadece. Sen yazılan şeyleri okuyamayan birisisin galiba. Alt tarafı oyunun karakter dosyalarının metin2 den alındığından bahsettim. Colorado yerel mahkemesi diyosun boş boş :D

Ben dava konusu açmadım ki hiç sen neyden bahsediyorsun? Kendi kendine çalıp oynuyorsun. Ben telif davası açılır gameforge kazanır felan demedim. Oyuncu olarak dosyaların aynı olduğunu söyledim sadece. Sen yazılan şeyleri okuyamayan birisisin galiba. Alt tarafı oyunun karakter dosyalarının metin2 den alındığından bahsettim. Colorado yerel mahkemesi diyosun boş boş :D
adam latinin yan çarı. yan hesap açıp yazıyor çoğu zaman hatta burada eray banlamıştı 1 tanesini. ben adamın sağlıklı olmadığına kanaat getirip tartışmayı falan bıraktım :alsaa:

adam latinin yan çarı. yan hesap açıp yazıyor çoğu zaman hatta burada eray banlamıştı 1 tanesini. ben adamın sağlıklı olmadığına kanaat getirip tartışmayı falan bıraktım :alsaa:
Çok haklı karar. Ben karakter dosyalarının alıntı olmasından bahsediyorum adam Colorado yerel mahkemesi diyor :D

Karakterlerin benzerliği, yetenek animasyonu vb. ile ilgili yapabileceğim bir yorum benzetme olur. Ünlü ressamların tablolarını bir çok kişi bilir. Her ressamın kendine özgü teknikleri de var.

Vincent van Gogh’un Yıldızlı Gece tablosunu örnek alalım;
84685653-FD31-41AC-A6C4-401E9E4CE806.jpeg

Resim yapmayı bilen bir çok kişi bu tabloya benzer hatta birebir aynısını çıkartabilir. Ancak çıkartılan ürün özgün olmaz. Zaten başka bir eseri kopyalamak olur. Çizim tekniğinizin farklı olması çıkarttığınız eseri özgün yapmaz. Benzer veya aynısı yapar.
Hatta çıkarttığınız ürünün daha güzel gözükmesi de bir şeyi değiştirmeyecek. Çünkü bu tablonun orijinal sahibi Vincent van Gogh’dur.

Ortaya sıfırdan bir şeyler çıkartmak ile var olan bir şeye bakıp benzerini yapmak arasında çok farklılık var.

Bu tabloyla ilgili detaylı bilgi;
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Benzerlik var cümlesini olumsuz olarak algılamayın. Sonuçta Metin2’yi seven çok insan var. Belki çoğu için bu oyunda karakterleri benzer görmek hoşuna gidebilir.

Zaten MMORPG kültürü zayıflamaya başladı. Eskisi gibi çok canlı değil ve aktif oyuncu fazla yok. Kafamı dağıtmak için yeni RPG oyun var mı diye araştırıyorum ancak hala eskiden devam eden oyunlar karşıma çıkıyor. Mesela Allods Online çok sevdiğim bir oyun olmuştu. Onda da Okçu, Savaşçı, Pagan (Şaman karakteri yerine geçer) sınıfları var. Görünüş, yürüyüş, yetenekler ve animasyonlar tamamen farklı. Çok fazla item var. Stat sistemi farklı vb.

Bu konuda tartışmaya konu olan oyunda Metin2 karakterlerine benzerlik olması bana göre çok fazla risk almak yerine daha önce tutmuş oyundan esinlenerek o oyuncu kitlesini bu projeye çekmek olabilir. Ülkemizin ana akım medyası da tutan bir program veya dizi oldu mu hemen benzer formatta diğerleri de çıkartıyor ve izleyici kitlesini kendisine çekebiliyor.

Türkiye'de olmayan adaletten hukuktan dem vurup bide bunu marifetmis gösteriyorsun aklınca beni ezecen ufacık olamayan hukuk bilginle yani?
Ülkemiz için böyle bir yorum yazmanız açıkçası beni üzdü diyebilirim. Türkiye Cumhuriyet’i Anayasası olan, kurumları olan ve modern hukuk sistemi olan bir ülke. Ayrıca uluslararası hukuka bağlı. BM ve Avrupa Konseyi’nde bulunuyor. Ayrıca AIHM kararlarının da bağlayıcısı olduğu ülke.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Ülkemizdeki siyasi iradenin veya yetkili diğer makamların yaptığı hataları tüm hukuk sistemine veya hukuk eğitim kurumlarının hatası olarak göstermek komik. Ülkemizde çok değerli hukukçular var. Şunu unutmamak gerekir ki Avrupa ülkeleri dahil tarihe bakarsak ülkelerin inişli çıkışlı dönemleri olmuştur.

Yapılacak yorumlar sadece konu başlığına uygun olsun. Tartışmayı farklı yerlere çekerek konuyu sulandırmanın lüzumu yok.

Geri