Yardım kostüm ekleme

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

igul97

Premium Üye
Premium Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Konu başlığına yardım veya help yazmak yasak ! Gerekli cezai işlem yapılacaktır, lütfen kurallara uymaya özen gösteriniz.
Merhaba başka bir forumdan renkli çeliklerin olduğu konudan indirme yaptım ancak içinde sadece dds dosyaları var ne icon ne gr2 yok. Bu zırhlar başka bir yöntemle mi ekleniyor yardımcı olur musunuz anlayamadım.

1701708833739.png

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Örneğin siyah çelik için:

Filesında ekli olan siyah çeliği kopyalayıp tekrar farklı bir vnumla yeni zırh ekler gibi ekleyeceksin.(value3 değerini benzersiz yapman gerek.)
Sonra da msm dosyasından .dds isimlerine bu indirdiğin dds dosyalarının ismini yazacaksın.

Mesela siyah çelik ile mavi çelik aslında model olarak aynıdır sadece vnumları ve texture dosyaları farklıdır.

Icon'u da kendin oluşturman lazım.

Filesında ekli olan siyah çeliği kopyalayıp tekrar farklı bir vnumla yeni zırh ekler gibi ekleyeceksin.(value3 değerini benzersiz yapman gerek.)
Sonra da msm dosyasından .dds isimlerine bu indirdiğin dds dosyalarının ismini yazacaksın.

Mesela siyah çelik ile mavi çelik aslında model olarak aynıdır sadece vnumları ve texture dosyaları farklıdır.

Şöyle bir şey yaptım örneğin m.warrior.msm dosyasında ki siyah çeliğin gr2 uzantısını kopyalayıp yeni ekledim zırhtaki gr2 sine yapıştırdım. Bu renkli çeliğin dds dosyasını farklı bir packta atmıştım. Eklediğimde çelik +0 gibi görünüyordu hafif hafif sarı parlaması vardı ama çok hafif. Şimdi siyah çeliğin gr2 dosyasını aynı yere mi atmalıyım

Texture dosyasından kastın dds mi? Bu yukarıda attığım görseldeki en sonda bulunan ne oluyor çünkü onun ismi diğerlerinden farklı mesela

Hallettim. gr2 siyah çelikten çekiyor. 2. satırdaki dds. de orjinal çelikten en sondaki dds ise indirdiğim oluyormuş.

Yanlış anlamazsanız bir eleştiri yapmak istiyorum. Ben ne zaman bir server tanıtımında bu renkli çeliklerden görsem anında o sekmeyi kapatır başka servera bakarım. Bence bu çelikler bir sunucunun iyi düşünülmemiş, sadece yapmak için bir şeyler yapılmış bir sunucu olduğuna işaret ediyor. Oyuncular yaptıkları uzun grind karşısında bir ödül bekler, ödül bence mavinin kırmızıya dönmesi olmamalı.

Yanlış anlamazsanız bir eleştiri yapmak istiyorum. Ben ne zaman bir server tanıtımında bu renkli çeliklerden görsem anında o sekmeyi kapatır başka servera bakarım. Bence bu çelikler bir sunucunun iyi düşünülmemiş, sadece yapmak için bir şeyler yapılmış bir sunucu olduğuna işaret ediyor. Oyuncular yaptıkları uzun grind karşısında bir ödül bekler, ödül bence mavinin kırmızıya dönmesi olmamalı.
Bu rina tarzı zırhların sevenide çok. Mesela ben çok seviyorum oyuncularında seveceğini düşünüyorum kardeşim. Zaten biz bu işide zevk için yapıyoruz..

Geri