Çözüldü "Kostum Efekt Ekleme

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.

SemihSEL

Semi Yazılım
Cezalı
Ticaret Puanı
0
Şimdi birtane basit kostum efetk ekleme yapıcam. Build ederken hata aldım.. Build hatasını geçelim..
Aranızda konu hakkında bilgi sahibi benim için aşağıdaki instanceBase.cpp ve İnstanceBase.h kısmına aşağıdaki anlatım daki gibi yapıp bana geri atabilecek var mı ? (Acaba ben mi yanlış kod satırına yapıştırıyorum diye düşünmekteyim.)

Eklemeye çalıştıgımın anlatımı @Mavi Ruh

Eklemeye çalıştıgımın dosyası
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

yukarıda anlatım videosu var fakat benim cpp ve h biraz farklı kodları uygun satıra yerleştirdim fakat olmadı bir siz yapıp bana instanceBase.cpp ve İnstanceBase.h dosyasını atar mısın ? benim filesime ait instanceBase.cpp ve İnstanceBase.h ek te sunulmuştur. Birde sizin yaptıgınızla bluid almayı deniyim. siz odları acaba nereye koyacaksınız.. yok ben mi yanlış yapıyorum acaba.

Bu efekt olayındansa shining sistemini kurmanı öneririm bu şekilde ekleme yapmak demode oldu diyebiliriz artık buyur eklemeleri yaptım düzenlemek istediğin nokta olursa düzenlersin

Dosya Eklentileri

• InstanceBase.rar
    28 KB · Gösterim: 2
Çözüm
Bu efekt olayındansa shining sistemini kurmanı öneririm bu şekilde ekleme yapmak demode oldu diyebiliriz artık buyur eklemeleri yaptım düzenlemek istediğin nokta olursa düzenlersin
tşk ederim. reis adamsın seviliyosun... bu shining sistemini dediğin hangisi sen daha önce onunda bunun gibi videosunu çekmişmiydin. link varsa atar mısın ? buna bir bakayım onuda denerim. bluid başlattım bakalım hata çıkacak mı ..
bir de elinde şey var mı ya bu kostumlerin yanında efetk veriyorlarla hani onu ekleme ile ilgili alakalı veri rehber niteliğinde

Son düzenleme:
Shining eklerken osmanlı2'den sökebilirsin. Piyasada paylaşılan sistemde kostümler için kod satırı eklenmemiş o yüzden eklesen dahi kostümlere efekt veremezsin.

sorunsuz hatasız tereyagdan kıl çeker gibi client bluid de aldım hepsi başarılı tekrardan tşk ederim. Şimdi kodları inceleyelim bi bakalım... sorun çözüldü.. efetk eklemede biraz acemiyim bu konuda bazı yerlerde.. musait oldugun bi saat versende o saatte hazır olsam bana özelden 1 saat bilemedin 2 saat veya 30 dk filan bana efetk ekleme hakkındaki tecrübelerini aktarsan keşke.. sendeki bazı bilgileri sömürmem gerek.

sorunsuz hatasız tereyagdan kıl çeker gibi client bluid de aldım hepsi başarılı tekrardan tşk ederim. Şimdi kodları inceleyelim bi bakalım... sorun çözüldü.. efetk eklemede biraz acemiyim bu konuda bazı yerlerde.. musait oldugun bi saat versende o saatte hazır olsam bana özelden 1 saat bilemedin 2 saat veya 30 dk filan bana efetk ekleme hakkındaki tecrübelerini aktarsan keşke.. sendeki bazı bilgileri sömürmem gerek.
Efekt eklemek çok basit şimdi örnek bir kod satırı ekliyorum alt kısıma. Mse uzantılı dosyayı pack içerisinde ekliyorsun ve kod satırında adresini yazıyorsun. baştaki numara ise item vnumunu yazıyorsun. bu shiningtable.txt içerisine kaydediyorsun.
shiningtable.txt:
11971    "D:/ymir work/devil_ridack/ridack_goldarmor.mse"

11971 item vnumu

Efekt eklemek çok basit şimdi örnek bir kod satırı ekliyorum alt kısıma. Mse uzantılı dosyayı pack içerisinde ekliyorsun ve kod satırında adresini yazıyorsun. baştaki numara ise item vnumunu yazıyorsun. bu shiningtable.txt içerisine kaydediyorsun.
shiningtable.txt:
11971    "D:/ymir work/devil_ridack/ridack_goldarmor.mse"

11971 item vnumu
çok yabancı degilim fakat acemiyim aslında yaparken bana anlatsan ben sonrasında kendimi dahada geliştiririm. Biri yaparken görmem lazım tam anlamak için. musait oldugunda sende uzaktan baglanıp anlatabilir misin ? görsem daha netleşir

peki son bi soru
anlatımda
/ [ROOT.EİX.EPK]>playersettingmodule.py Açılır

// Aratılır

chrmgr.RegisterEffect(chrmgr.EFFECT_REFINED+20, "Bip01", "D:/ymir work/pc/common/effect/armor/armor-4-2-2.mse")

// Altına Eklenir

chrmgr.RegisterEffect(chrmgr.EFFECT_REFINED+21, "Bip01", "D:/ymir work/pc/common/effect/armor/maviruh_parlama_col_efekti_gri.mse") #buradan efekti değiştirebilirsiniz. buradaki sayılar önemli ardışık olarak dizilmeliler 21 sayısı varsa 22 olarak yazın 22 varsa 23 olarak 23 varsa 24 yani bir sonraki olarak yazılmalıdır yoksa direk kullanabilirsiniz.
chrmgr.RegisterEffect(chrmgr.EFFECT_REFINED+22, "Bip01", "D:/ymir work/pc/common/effect/armor/maviruh_parlama_col_efekti_turuncu.mse") #buradan efekti değiştirebilirsiniz. buradaki sayılar önemli ardışık olarak dizilmeliler 22 sayısı varsa 23 olarak yazın 22 varsa 23 olarak 24 varsa 25 yani bir sonraki olarak yazılmalıdır yoksa direk kullanabilirsiniz.

DENİLMİŞ
BENİM ROOT İÇERİSİNDEKİ BAHSE KONULU DOSYADA ARATILIR DENİLEN KOD YOK NAPMAM GEREK AYNEN BÖYLE

JOB_WARRIOR = 0
JOB_ASSASSIN = 1
JOB_SURA = 2
JOB_SHAMAN = 3

RACE_WARRIOR_M = 0
RACE_ASSASSIN_W = 1
RACE_SURA_M = 2
RACE_SHAMAN_W = 3
RACE_WARRIOR_W = 4
RACE_ASSASSIN_M = 5
RACE_SURA_W = 6
RACE_SHAMAN_M = 7

PASSIVE_GUILD_SKILL_INDEX_LIST = ( 151, )
ACTIVE_GUILD_SKILL_INDEX_LIST = ( 152, 153, 154, 155, 156, 157, )

@maxbro @Mavi Ruh

shiningtable'de bunları düzenlemenize gerek yok
Bunu bi yapabilsem onunda tam üzerinde durucam shiningtable dediğinize geçip bakacamda başladım bari bisonuc göreyim heves ettim. :) birçok sistemm nasıl eklenir biliyomda benzere çogu birde alışmışlık aynı filese ekleyince sürekli sorun çıkmıyor başka başka fileslere montajda sıkıntı yaşıyorum.

Evet ama buradan düzenleme yapmak hem yorucu hem vakit kaybı. Shining eklemek 5 dakika sürmeyen bir işlem
sistem varsa paylaş montajlarını adım adım bana anlat yazarak istersen mala anlatır gibi aynı ama yoksa kafam karışabilir. :).. bir bu konu için önerin var mı çözüm için bunuuda ögrenelim ?

vay allah razı olsun... birde kurulumu hakkında ufak bilgiverirsen on numara olur. bir de şu yukarıdaki sorunu nasıl çözücem
diğer sorun hakkında bilgim yok çünkü hiç oradan düzenleme yapmadım açıkçası. Kurulumu zaten kopyala yapıştır halinde, içindeki belgelerde yazıyor hepsi. daha önce sistem eklemediyseniz sistem ekleme videoları mevcut arkadaşların daha önce paylaştıkları

diğer sorun hakkında bilgim yok çünkü hiç oradan düzenleme yapmadım açıkçası. Kurulumu zaten kopyala yapıştır halinde, içindeki belgelerde yazıyor hepsi. daha önce sistem eklemediyseniz sistem ekleme videoları mevcut arkadaşların daha önce paylaştıkları
Tamamdır o zaman çözerim sıkıntı yok... ama önce şu çözemediğim soruna bir el atayım tşk ederim. ilgin alakan için faydalı oldu benim için bu konuşmalar

Geri