Yardım kostüm beyaz görünme sorunu

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

igul97

Premium Üye
Premium Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
merhaba forumlardan bulduğum bir kostümü ekledim ilk önce sorunsuz görünüyordu ama sonradan bozuldu. hiçbir hata bulamadım. .dds dosyaları doğru konumda aslında ilk başta renkliydi sonradan bozuldu. Ben kostüm eklerken ayrı pack oluşturdum diğer packları açmamak için ondan mı kaynaklanıyor anlamış değilim..

1701795594459.png

Dosya Eklentileri

• 1701795586428.png
    1701795586428.png
    317,3 KB · Gösterim: 28
Kostümün gr2 sini açıp dds lerini kontrol et belirttiği konumda dds leri olması gerekiyor

Hocam belirttiği konumda değil ancak. Bunların konumu neye göre değişiyor örneğin açıkken kendiliğinden nasıl değişiyor. Mesela ben packın içinde ona göre klasör mü uydurmalıyım
gv-jpg.3012

Bu şekilde texture dosyalarının bulundukları yerleri oluşturman gerek.
Mesela bu attığım görsele göre:
ymir work adında bir klasör oluşturup, onun içine ryen_armaduras isminde bir klasör, onun da içine set2 adında bir klasör oluşturmam gerek. Ta ki .dds dosyasının bulunduğu dizine gelene kadar. Son klasöre gelince ilgili .dds / .tga dosyasını içine atacağız..

Bütün bunları yaptıktan sonra ilk başta oluşturduğum ymir work klasörünü, ismini kendim belirleyeceğim bir klasörün içine atıp, paketleyip pack içine atabilirim demektir.

Kaiserin belirtiği gibi dds lerin belirlendiği konuma klasörler açıp dds leri atmazsan kostüm model ve rengini çekemeyecek. Ancak gr2 konum değiştiri indirip konumlarını değiştirebilirisn de forumlarda bulabilirsin.

Herkese teşekkür ederim arkadaşlar. Sorunu çözdüm koordinatı takip ederek dds leri oraya attım şuan görünüyor. Ancak kafama takılan başka bir mesele var ben örneğin bir kostümü indiriyorum içinde texturelere bakıyorum öyle bir dds dosyanın içinde yok bu kostümler renkleri nerden çekiyor anlamış değilim. Her kostümün özel dds dosyası olunca tamam bir şekilde hallediyorum. Ama bazı kostümlerin dds leri yok onlar nasıl ekleniyor onu anlayamadım ya da dosyada eksiklik mi var ?

Herkese teşekkür ederim arkadaşlar. Sorunu çözdüm koordinatı takip ederek dds leri oraya attım şuan görünüyor. Ancak kafama takılan başka bir mesele var ben örneğin bir kostümü indiriyorum içinde texturelere bakıyorum öyle bir dds dosyanın içinde yok bu kostümler renkleri nerden çekiyor anlamış değilim. Her kostümün özel dds dosyası olunca tamam bir şekilde hallediyorum. Ama bazı kostümlerin dds leri yok onlar nasıl ekleniyor onu anlayamadım ya da dosyada eksiklik mi var ?
Bazı kostümlerin dds leri yok ise muhtemelen o dds her packta bulunan mesela karakterin yüz dds leri paylaşmayabilirler var olduğu için kısaca her packta var olan dds yi tekrar paylaşmazlar ona takılma sen direkt verilen dds leri hallet

Bazı kostümlerin dds leri yok ise muhtemelen o dds her packta bulunan mesela karakterin yüz dds leri paylaşmayabilirler var olduğu için kısaca her packta var olan dds yi tekrar paylaşmazlar ona takılma sen direkt verilen dds leri hallet
Şuanda bir kostüm eklemeye çalışıyorum ama msm dosyasında hangi dds den çektircem colourını bilmiyorum. Texturede 6-7 tane satır var. gr2 haricinde hiçbir dds de paylaşmamış ekleyeceğim kostüm ile alakalı bu durumda ne yapmalıyım

Geri