Duyuru Kategori Düzenlemeleri

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Geliştirici
Yardımsever Üye
Merhaba arkadaşlar,
Bu forumda gereğinden fazla bölüm olduğunu düşünüyoruz. Bölümleri azaltmak için forumda çalışmalar yapılacaktır. Çalışmalar uzun süreceği ve birçok konunun taşınacağı için sitemizi kullanıcılara kapatmadan bu işlemleri gerçekleştireceğiz. Eğer sizde gereksiz bulduğunuz bölüm varsa veya eklenmesini istediğiniz şeyler varsa bildirebilirsiniz.

Yapılacak düzenlemeler;
  1. Oyunlardaki videolar ve ekran görüntüleri birleştirilecek.
  2. Oyunlardaki serverler kalkacak serverler ve ticaret olarak değişecek.
  3. Ramazan Özel ve Din bölümünün altındaki şeyler silinecek tek bir bölüm olacak. (Tamamlandı: İslam ve Din Kültürü'nün Altındaki Bölümler Silinmiştir)
  4. Hayvanlar alemi altındaki şeyler silinecek tek bir bölüm olacak. (Tamamlandı: Hayvanlar Alemi Bölümünün'nün Altındaki Bölümler Silinmiştir)
  5. Kadınca altındaki şeyler silinecek tek bir bölüm olacak. (Tamamlandı: Kadınca Altındaki Bölümler Silinmiştir)
  6. Erkek adamın altındaki şeyler silinecek tek bir bölüm olacak. (Tamamlandı: Erkek Adam Altındaki Bölümler Silinmiştir)
  7. Bitki dünyası altındaki şeyler silinecek tek bir bölüm olacak. (Tamamlandı: Bitki Dünyası Altındaki Bölümler Silinmiştir)
  8. Korku odası altındaki şeyler silinecek tek bir bölüm olacak. (Tamamlandı: Korku Odası Altındaki Bölümler Silinmiştir)
  9. Muhabbet cafe altındaki şeyler silinecek tek bir bölüm olacak. (İptal)
  10. Aşk & Sevgi altındaki şeyler silinecek tek bir bölüm olacak. (Tamamlandı: Aşk & Sevgi Altındaki Bölümler Silinmiştir)
  11. Türkiye, Osmanlı ve Ulu Önder Atatürk altındaki şeyler silinecek tek bir bölüm olcak. (Tamamlandı: Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Tarihi Bölüm Kuralları)
  12. Türkiyem kaldırılacak (11. maddede zaten Türkiye bölümü var.). (Tamamlandı: Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Tarihi Bölüm Kuralları)
  13. Videolar altındaki şeyler silinecek tek bir bölüm olacak.
  14. Facebook oyunları altındaki oyunlar silinecek tek bir bölüm olacak.
  15. Goodgame oyunları altındaki oyunlar silinecek tek bir bölüm olacak (Hangi oyunların olduğu açıklamada yazacak).
  16. Joygame oyunlarının altındaki oyunlarının açıklama şeylerini kaldırabiliriz. Genel, rehber filan.
  17. ArkArena oyunlarının altındaki oyunlarının açıklama şeylerini kaldırabiliriz. Genel, rehber filan.
  18. Sosyal medya altındaki facebook ve twitter kaldırılacak tek bir bölüm olacak.
  19. Tarayıcılar altındaki google, mozilla, yandex gibi şeyler kaldırılıp tek bir bölüm olacak.
  20. vBulletin altındaki sürümler duracak. Sürümler altındaki detaylar kaldırılacak.
  21. Metin2 hileleri altındaki multihack, easymetin2 gibi şeyler kalkacak.
  22. Aktif olmayan birçok oyunun genel, rehber gibi kısımları kaldırılacak tek kategoride kalacak.

Eklemeyi düşündüğümüz şeyler;
  • MMO Geliştiriciler diye bir kategori oluşturulacak.
  • Metin2, knight gibi oyunların geliştiricilikle alakalı bölümler oluşturulacak. Örn(metin2 c++, metin2 soru-cevap)
  • Şu zamanlarda en çok oynanan oyunlar anasayfaya alınacak.
Not: Bu işlemler baya zaman alacağı için düzenlemeler uzun sürebilir bu süre zarfında sizde görüşlerinizi bildirebilirsiniz.

Son düzenleme:

MBayraktar

Yasaklanmış Üye
Cezalı
Geliştiriciler için 2 adet rank yapabiliriz. Development - Web Development olarak bu rankları sürekli paylaşım yapana verebiliriz. Bir de kullanıcıların resim ekleme boyutu çok düşük ben gif dosya ekleyecektim profil resmi olarak boyuttan dolayı ekleyemedim. Eğer site hostingi iyi ise boyutu yükseltelim derim.

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Geliştirici
Yardımsever Üye
Geliştiriciler için 2 adet rank yapabiliriz. Development - Web Development olarak bu rankları sürekli paylaşım yapana verebiliriz. Bir de kullanıcıların resim ekleme boyutu çok düşük ben gif dosya ekleyecektim profil resmi olarak boyuttan dolayı ekleyemedim. Eğer site hostingi iyi ise boyutu yükseltelim derim.
Boyutlar otomatik olarak 3'e bölünür. küçük, orta ve büyük. Resim gereğinden büyükse uyarı verecektir. Resmi küçültüp yükleyebilirsiniz. Hostingten ziyade büyük resimlerin indirme süreleri yavaştır. Buda forumun sayfa açılış hızını düşürebilir.

Rank konusunda haklı olabilirsiniz bu ranklar sayesinde forumda geliştiriciler daha ön plana çıkabilir ve örgütlenip projeler yapabilirler fakat çoğu kişi bu rankları isteyecektir bu yüzden ilgili rankların seçimi yapılabilmesi için sınava tabi tutulmaları gerekebilir veya öncesinde içinde bulunduğu projelerin olup olmadığı sorulabilir.
İsterseniz ranklarla ilgili yönetim bölümünde bir anket açınız yönetim olarak oylayalım ek olarak bu ranklara alımlar nasıl olacak diye tartışıp bir karara varalım. :)

MBayraktar

Yasaklanmış Üye
Cezalı
Boyutlar otomatik olarak 3'e bölünür. küçük, orta ve büyük. Resim gereğinden büyükse uyarı verecektir. Resmi küçültüp yükleyebilirsiniz. Hostingten ziyade büyük resimlerin indirme süreleri yavaştır. Buda forumun sayfa açılış hızını düşürebilir.

Rank konusunda haklı olabilirsiniz bu ranklar sayesinde forumda geliştiriciler daha ön plana çıkabilir ve örgütlenip projeler yapabilirler fakat çoğu kişi bu rankları isteyecektir bu yüzden ilgili rankların seçimi yapılabilmesi için sınava tabi tutulmaları gerekebilir veya öncesinde içinde bulunduğu projelerin olup olmadığı sorulabilir.
İsterseniz ranklarla ilgili yönetim bölümünde bir anket açınız yönetim olarak oylayalım ek olarak bu ranklara alımlar nasıl olacak diye tartışıp bir karara varalım. :)
Olabilir.

LikapaTR

I LIKE TO BAN
Admin
Geliştirici
Güncel haber bölümünün altındaki Haber Genel Yazar Köşeleri Spor Dünyası ve Bültenler bölümlerinin kaldırılması ve Güncel Haberler başlığının Teknoloji Haberleri olarak değiştirilmesi forum altında teknoloji ve oyun dünyası kısımlarında paylaşımlarda bulunulmasını teklif ediyorum...

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Geliştirici
Yardımsever Üye
Güncel haber bölümünün altındaki Haber Genel Yazar Köşeleri Spor Dünyası ve Bültenler bölümlerinin kaldırılması ve Güncel Haberler başlığının Teknoloji Haberleri olarak değiştirilmesi forum altında teknoloji ve oyun dünyası kısımlarında paylaşımlarda bulunulmasını teklif ediyorum...
Öneri için teşekkür ederim. Güncel Haberler altındanki kategoriler kaldırılıp tek kategoriye indirilebilir. Aynı şekilde forumda gereksiz gördüğünüz bölümler varsa bu konu altından belirtirseniz sevinirim. :)

gsahmet27

Üye
Üye
Örnek vermek istiyorum kategori bölümüyle ilgili mesela metin2 bölümüne metin2-tartısma eklenmesi iyi olur. neden tartışma? örnek! ben server açtım diyelim bi konu açtım.. örnek! metin2 pvp serveri actım emek mi? olsun orta mı? olsun örnek! ordan birisi yanıtlar fikir verir emek olsun şöyle, böyle orda sohbet filan ederler anlaşırlar arararında konu açan kişiye daha cok fikirler birikir gibisine düşünüyorum...

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Geliştirici
Yardımsever Üye
Örnek vermek istiyorum kategori bölümüyle ilgili mesela metin2 bölümüne metin2-tartısma eklenmesi iyi olur. neden tartışma? örnek! ben server açtım diyelim bi konu açtım.. örnek! metin2 pvp serveri actım emek mi? olsun orta mı? olsun örnek! ordan birisi yanıtlar fikir verir emek olsun şöyle, böyle orda sohbet filan ederler anlaşırlar arararında konu açan kişiye daha cok fikirler birikir gibisine düşünüyorum...
Genel veya Soru - Cevap bölümleri bu talebiniz için uygundur...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Geliştirici
Yardımsever Üye
Güncelleme;
Son yapılan değişiklikler eklenmekle birlikte şu maddede;
Türkiye, Osmanlı ve Ulu Önder Atatürk altındaki şeyler silinecek tek bir bölüm olcak.
şöyle bir değişiklik yapıldı.

Türkiye, Osmanlı ve Ulu Önder Atatürk altındaki şeyler silinecek tek bir bölüm olacak ve bölüm adı. Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Tarihi olarak değiştirilecek. Açıklama kısmına silinen alt bölümlerin ismi ile beraber Osmanlı ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'te yazılacaktır.

Planlı bölüm düzenlemelerine eklenen bölümler;
  • Videolar bölümü altındaki bölümler silinecektir.
  • MMO Tutkunları Genel Bilgiler - Paylaşımlar Kategorisine Bilim ve Teknoloji bölümü eklenmiştir. Artık bilim ve teknoloji ile ilgili paylaşımlarınızı yapabilirsiniz.

Son düzenleme:

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Geliştirici
Yardımsever Üye
Güncelleme;
Bu mesajdan önce yapılan bazı değişiklikler şuradadır: Duyuru : - Yeni Kategori Düzenlemesi

Bölümlerde yaptığımız son düzenlemeler ise şunlardır;
Video yayıncılığı kategorisi kaldırılmıştır.
Kategori altında yer alan dört ayrı bölüm birleştirilerek "Canlı Yayın, Video Çekimi ve Video Yayıncılığı" adı verilmiştir.
BİLGİSAYAR & DONANIM & YAZILIM & MOBİL kategorisine eklenmiştir.

Ticaret Merkezi kategorisi altından şunlar kaldırıldı;
Web Hosting (Hosting Firmaları): Benzer bölümler olduğu için konular taşındı ve bölüm kaldırıldı.
Game Hosting: Benzer bölümler olduğu için konular taşındı ve bölüm kaldırıldı.

Barındırma Hizmetleri (Oyun Hosting, Web Hosting) kategorisinde şu düzenlemeler yapıldı;
Metin2 Vps-Dedicated (Game Hosting) bölümünün adı Game Hosting (Vps-Deticed) olarak değiştirildi.
Knight Online Vps-Dedicated (Game Hosting) bölümü kaldırıldı ve içindeki konular Game Hosting (Vps-Deticed) bölümüne taşındı.

Pvp Serverler kategorisinde şu düzenlemeler yapıldı;
Silkroad Online Private Serverlar adı Private Serverlar Genel olarak değiştirildi ve alt bölümleri düzenlendi.
Agar.io Pvp Serverler kaldırılıp içindeki konuları genele aktarıldı.

Not: Bölümlerde düzenleme yapıldığından dolayı çoğu bölüm kuralları geçersiz kaldı. Eğer bölüm için gerekliyse bölüm kuralları tekrardan zamanla yazılacaktır.

Son düzenleme:

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Geliştirici
Yardımsever Üye
Güncelleme;
Genel Oyun Kategorisi | MMO Tutkunları baştan ele alınmıştır.
Yapılanlar;
  • Tarayıcı tabanlı oyunlar altındaki birçok oyuna özel olarak açılan bölümler kaldırıldı ve konular ana bölüme taşındı.
  • Online Oyunlar Altında Joygame Oyunlar, Arkarena oyunları kategorileri kaldırılıp konular online oyun genel bölümüne taşındı.
  • PUBG bölümü eklendi.
  • MMOFPS altında konusu bulunmayan ve kapanan oyunların bölümleri kaldırıldı.
  • MMORPG altında konusu bulunmayan ve kapanan oyunları bölümleri kaldırıldı.
  • MMORPG altında her oyun için ayrı açılan bölümlerin altında yer alan "Genel, Soru - Cevap, Rehberler, Görsel Paylaşım" bölümleri kaldırılmıştır ve konular ana bölüme taşınmıştır.
  • MMORPG altında bulunan kategorilerde konusu bulunmayan bazı bölümler güncel oyunların ismi ile değiştirildi.
  • MMORTS altındaki alt bölümler kaldırıldı ve konular ana bölüme aktarıldı.

Şuana kadar genel oyun kategorisinde yaptığımız değişiklikler bunlardır. Zamanla yaptığımız gözlemler sonucunda bölüm sayısını düşürebiliriz. Şuandan itibaren sitemizde 346 bölüm bulunmaktadır.
Bölüm sayısının az olması hem sitenin ana sayfasının yüklenme hızını arttırıyor hemde sitemizi kullanan kullanıcılarımız bölümler arasında kaybolmamasını sağlamak istiyoruz.

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.