Yardım Karakter Ağaç Gölge kaldırma HK.

Yardım 
Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

AYZER2541

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐏 𝐀𝐕𝐄𝐒𝐈𝐀 ✔
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba : Karakter vb gölgesini nasıl kaldırırım

oyuncuya bırakmamak için kaldırılabiliyorsa kaldırım ondan konu açtım
Kesinlikle tavsiye etmem oyuncu oynadığı oyunu özelleştirmek ister şahsen kendim neredeyse tüm ayarlanabilecek seçenekleri oyun ayarlarına ekliyorum. Tekrar oyuna girdiğinde de seçtiği neyse o olacak şekilde

Adam sadece nasıl yapılır onu istemiş tavsiye istememiş. Halbuki gerekli açıklamayı tek seferde verseniz bir konuda bukadar uğraşmak zorunda bırakmazsınız.

- Messi mi Ronaldo mu kardeşim?
+ Soğansız menemen

umarım ne demek istediğimi anlamışsınızdır kolay gelsin umarım en yakın zamanda bulursun @ayzer2541

Son düzenleme:
Konuya ek olarak kendi görüşümü ekleme gereği duydum, performansı iyileştirme gibi durumlarda önceliği src tarafına vermenizde fayda var.
Mesela güzel bir PSM bulup geliştirmek, gölgeleri kaldırmaktan daha fazla etki yaratacaktır. Elbette src üzerinden yapacağınız diğer düzenlemelerin de faydası olacaktır. Sadece biraz araştırma ve en az temel düzeyde de olsa bilgi gerek.

@tc1322 'nin verdiği konudaki yöntem ise açıkcası performans konusunda tamamen çöpten ibaret ve kimseye bu amaç için kullanmayı tavsiye etmem şahsen(görsel eklenti olarak kullanmak isteyenler kullanabilir yinede.). Çünkü bu işlemler gölgeleri kaldırmıyor, sadece python üzerinden opacity'i 0'a çekiyor ve ön planda görünmez hale getiriyor. Src tarafından ise gölgeler hala aktif olduğu için python tarafından yapılan bu değişiklik pek de işe yaramaz. Belki de hiç bir işe yaramaz. Ki konuda attıkları kanıt görselinde de gölgeyi 0a çektiğinde en ufak bir FPS artışı bile olmamış. Amacım daha sağlıklı yöntemlere yönlendirmektir, nihayetinde isteyen istediği yöntemi kullanabilir.

Konuya ek olarak kendi görüşümü ekleme gereği duydum, performansı iyileştirme gibi durumlarda önceliği src tarafına vermenizde fayda var.
Mesela güzel bir PSM bulup geliştirmek, gölgeleri kaldırmaktan daha fazla etki yaratacaktır. Elbette src üzerinden yapacağınız diğer düzenlemelerin de faydası olacaktır. Sadece biraz araştırma ve en az temel düzeyde de olsa bilgi gerek.

@tc1322 'nin verdiği konudaki yöntem ise açıkcası performans konusunda tamamen çöpten ibaret ve kimseye bu amaç için kullanmayı tavsiye etmem şahsen(görsel eklenti olarak kullanmak isteyenler kullanabilir yinede.). Çünkü bu işlemler gölgeleri kaldırmıyor, sadece python üzerinden opacity'i 0'a çekiyor ve ön planda görünmez hale getiriyor. Src tarafından ise gölgeler hala aktif olduğu için python tarafından yapılan bu değişiklik pek de işe yaramaz. Belki de hiç bir işe yaramaz. Ki konuda attıkları kanıt görselinde de gölgeyi 0a çektiğinde en ufak bir FPS artışı bile olmamış. Amacım daha sağlıklı yöntemlere yönlendirmektir, nihayetinde isteyen istediği yöntemi kullanabilir.
Açıklama yardımın için çok sağol @Kaiser 6k online serverde oynarken pc de kasma oluyordu bunu nasıl hallederim derken araştırırken gölgeyi otopatch engelleme yazıyordu ve engelledim orda oyunda pc rahatlamıştı kasma olayı kalkmıştı bu nedenler ben direk kaldırmak için bu konuyu açtım önerileri olan arkadaşlar oldu ben oyunu böyle araştırma yapıp uğraşcağına ben kaldırmayı istedim

Geri