Yardım Haritayı Temizleme

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

mnyk2070

MT Üye
MT Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
iyi günler arkadaşlar şöyle bir quest lazım fakat bulamadım belirli bir haritadaki bütün userleri çıkarmak istiyorum örnek veriyorum vadi mapinde herkes köyüne gönderilsin fakat o haritada olup çevrimdışı olanlarda dahil

Bu şekilde yapınca çaışıyor. Ama bilgi yazdırınca köye göndermiyor.
Lua (Quest):
quest mapengeli begin
    state start begin
        when login with pc.get_map_index() == 63 and pc.level < 95 and game.get_event_flag("map_kapali") == 1 begin
            -- say_title("Biligi: Bu harita şuan kapalı.")
            -- wait();
            warp_to_village()
        end-- when
    end -- State
end -- quest

Bu şekilde yapınca çaışıyor. Ama bilgi yazdırınca köye göndermiyor.
Lua (Quest):
quest mapengeli begin
    state start begin
        when login with pc.get_map_index() == 63 and pc.level < 95 and game.get_event_flag("map_kapali") == 1 begin
            -- say_title("Biligi: Bu harita şuan kapalı.")
            -- wait();
            warp_to_village()
        end-- when
    end -- State
end -- quest
bilgi yazdırmasına gerek yok köyüne göndersin yeter :D deniyorum

ek olarak maplere level sınırını bu şekilde ayarlaya bilirsin.

C++:
bool CAN_ENTER_ZONE(const LPCHARACTER& ch, int map_index)
{
    switch (map_index)
    {
    case 301:
    case 302:
    case 303:
    case 304:
        if (ch->GetLevel() < 90)
            return false;
    }
    return true;
}

Konu çözümlenmediyse Aklıma bir şey geldi bu dediğine alakalı kodlara şeytan kulesi lua sı ve ya dosyalarından sökebilirsin. Kulenin 4. Katında 20 dakika sonra atıyor eğer mühürler açılmazsa. Kod okumayı biliyorsan ordan bunu çekip kullanabilirsin. Bi deneyip haber verirsen sevinirim bende.

Konu çözümlenmediyse Aklıma bir şey geldi bu dediğine alakalı kodlara şeytan kulesi lua sı ve ya dosyalarından sökebilirsin. Kulenin 4. Katında 20 dakika sonra atıyor eğer mühürler açılmazsa. Kod okumayı biliyorsan ordan bunu çekip kullanabilirsin. Bi deneyip haber verirsen sevinirim bende.
güzel fikir bakacağım fakat online oyuncuları şehre gönderiyor offline olup sonradan açılırsa ne olur bilmiyorum teşekkür ederim yinede

Lua (Quest):
        when devil_stone5_fail.server_timer begin
            if d.select(get_server_timer_arg()) and d.getf("level") == 5 then
        d.notice("Zaman doldu!")
        d.exit_all()
            end
        end

Son düzenleme:
güzel fikir bakacağım fakat online oyuncuları şehre gönderiyor offline olup sonradan açılırsa ne olur bilmiyorum teşekkür ederim yinede

lusifer questi:
        d.notice("Zaman doldu!")
        d.exit_all()
            end
        end
Offline oyuncu içinde kulenin 2. Kat questine bak. Metin kesilmeden 2. Kata çıkarsa köye ışınlıyor. Bug için yazılmış bir koddu. O kodu değiştirip çekilebilir o da. Denenmesi lazım.

lusifer questi:
        d.notice("Zaman doldu!")
        d.exit_all()
            end
        end
Kankam d.exit_all() sadece zindanlarda çalışmaz mı?

konu iyice bilinmezliğe sürükleniyor :D
mesela zindanlara npcden değilde direkt warp kodu ile ışınlanınca tekrar 1.köye gönderiyor onun quest kodunu bulabilirsem soruna çözüm bulabiliriz

knk kaynak kodlarına baktım. Şöyle bir fonksiyon var. Bir Denermisin.
Lua (Quest):
--Bu şekilde bir kullanım var
warp_all_to_village(43,5)
warp_all_to_village(map_index,süre-saniye)

Knk çevrimdışı oyunculara müdahale edemezsin. Açık olan oyuncuları gönderirsin kapalıları ise oyuna girince quest ile gönderirsin.

merakımı mazur gör de kanka sen o maptaki herkesi şutlayınca ne yapmayı planlıyorsun. Çevrim dışı olanları felanda diyince tam anlıyamadım amaç ne yani :D merakımdan soruyorum sadece

Geri