Source Hafifletilmiş Kraizy.tgz kaynak dosyaları

Kaptan Yosun

Discord: kaptanyosun
Site yetkilisi
Acemi Moderatör
Premium Üye
Ticaret Puanı
0
Bazen üzerinde çalıştığım projemde hata kontrol etmek için oyunun orijinal dosyalarıyla kıyaslama yapmak istiyorum. Ancak 2014 yılında sızdırılan Kraizy.tgz hem Windows'ta çok uzun sürede arşivden çıkarılabiliyor hem de içinde çok fazla yer kaplayan .obj gibi geçici Visual Studio dosyaları var. Ben de biraz boş zaman bulunca projeleri Visual Studio 2022 sürümüne güncelledim, geçici ve obsoleted dosyaları temizledim ve .tgz yerine Windows üzerinde çalışması, açılması ve arşivden çıkarması daha hızlı olan .7z ile arşivledim. Kaynak kodlarına hiç dokunmadım.

Öncesi ve sonrasının arşivden çıkınca boyut farkı:

1703657706716.png

Arşivlerin boyut farkı:

1704795242074.png

VirusTotal ekleyemedim çünkü dosya boyunu site limitini aşıyor. Ancak Windows defender sorun bulmuyor:

1703659717599.png

İndir:

Son düzenleme:
Dosyayı güncelledim. Branchler arası Client Source farkı olmadığı için üç ayrı branchte bulunan clientlerin ikisini sildim. Sadece mainline_released'deki Client kaldı. Birkaç tane de gözden kaçırdığım derlenmiş binary vardı onları da sildim.

Arşiv boyutu 794,271 KB'tan 683,056 KB'a düştü.
Açılmış arşiv boyutu 6.06 GB'tan 5.04 GB'a düştü.

Paylaşım için teşekkürler güzel bir düşünce ekstra dosyaları gcc sürümünü yükseltilmiş olsa daha yaralı olacağını düşünüyorum zamanında ben çok uğraşmıstım mainline ile beğenmeyip baştan başlıyorudum her defasında da yükseltiyordum

Paylaşım için teşekkürler güzel bir düşünce ekstra dosyaları gcc sürümünü yükseltilmiş olsa daha yaralı olacağını düşünüyorum zamanında ben çok uğraşmıstım mainline ile beğenmeyip baştan başlıyorudum her defasında da yükseltiyordum
Aslında buradaki olay kodu modernize etmek değildi, sızdırılan source'u daha rahat incelemeye olanak sağlamaktı. Ancak Client Source tarafında Mali'nin Visual Studio 2022'de build edilebilir halde olan ve Extern'i de güncel Client Source'unu ekleyebilirim. Sonuçta insanlar Client'i build edebilmek için bir ton zahmete girmese daha iyi. Güncel Visual Studio'da build alabilmek için gereken kod güncellemelerinden başka hiçbir şeye dokunmamış zaten.

Aslında buradaki olay kodu modernize etmek değildi, sızdırılan source'u daha rahat incelemeye olanak sağlamaktı. Ancak Client Source tarafında Mali'nin Visual Studio 2022'de build edilebilir halde olan ve Extern'i de güncel Client Source'unu ekleyebilirim. Sonuçta insanlar Client'i build edebilmek için bir ton zahmete girmese daha iyi. Güncel Visual Studio'da build alabilmek için gereken kod güncellemelerinden başka hiçbir şeye dokunmamış zaten.
beni çok uğraştıran bir durum fazla zamanım olmadığı için böyle bir şey yapmıştım ama askerden geldiğimde bazı dosyalarım silinmişti ayrı bir konu olarak paylaşılabilir.

Geri