Çözülemedi gmake: Command not found.

Ne yazık ki bu konuda sorulara çözüm bulunmuyor. Eğer konuda yorumlar varsa hepsini inceleyebilirsiniz. Belki sizlerin sorununuzu çözmek için için ipuçları bulabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

AYZER2541

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐏 𝐀𝐕𝐄𝐒𝐈𝐀 ✔
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Merhabalar
Src build işleminde bu şekilde hata aldım yardımlarınızı bekliyorum...

build ederken aldığım hata:
root@Iliner:/ # cd /usr/src/Server/game/src
root@Iliner:/usr/src/Server/game/src # gmake clean
gmake: Command not found.
root@Iliner:/usr/src/Server/game/src #

pkg install gmake komutunu çalıştırınız.

/usr/lib/libssl.so.6: unsupported file layout bu hatayı verdi

Freebsd sürümünüz nedir?

9.3 sürümünde artık pkg desteği yok. İsterseniz oyun dosyalarını yedekledikten sonra tekrardan kurunuz. Kurulumu ve source derlemesi için gerekenleri şu videolu rehberde anlattım.

Freebsd'yi tekrar kurmak istemezseniz videoyu ileri alıp paketlerin nasıl kurulduğuna bakabilirsiniz.

Geren dosyaları buradan indirebilirsiniz

hocam ben aynı şekilde yaptım dosyalarıda attım ancak hata bu şekilde;
Kod:
root@Iliner:/ # cd /var/cache/pkg
root@Iliner:/var/cache/pkg # pkg add ./indexinfo-0.2.3-8e42ef8da1.txz
/usr/lib/libssl.so.6: unsupported file layout
root@Iliner:/var/cache/pkg #

kullanmış olduğum sunucu bilişim suncusu bir çözüm yolu varmı yoksa onlar ile mi görüşmeliyim ?

İzlediğiniz adımlar doğru. libssl kaynaklı sorun var. Sorunu şirkete iletebilirsiniz ya da videoda gösterdiğim gibi local server kurabilirsiniz.

kullanmış olduğum sunucu bilişim suncusu bir çözüm yolu varmı yoksa onlar ile mi görüşmeliyim ?
Bilişim firmaları, sunucularının birçoğunda zaten build işlemine izin vermiyor diye biliyorum. Onlarla görüşün bence bir.

Files geliştiriceksen localde geliştirmeni öneririm. Build işim hızlı olsun diyorsan da FreeBSD 12.1 sunucular satılıyor (Yabancı) Onları kullanabilirsin

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri