Denizeri24 - Unique Server Files

Denizeri24

Gentleman
Geliştirici
Usta Üye
Ticaret Puanı
0
Herkese selamlar,
Üzerinde yıllardır çalıştığım dosyaları satma kararı verdim.

Bu filesi diğerlerinden ayıran nedir?
Files baştan aşağı yeniden düzenlendi, tüm fonksiyonlar modern c++ ile güncellendi.
Bulabildiğim tüm bugları çözdüm ve performans odaklı bir güncelleştirme yaptım.
Daha önce kimsenin yapmadığı güncelleştirmeleri yaptım.

Files üzerinde yapılan büyük değişiklikler şöyledir;
X64 Client / Server
MSVC yerine Intel C++ (oneAPI) kullanıyor ve VS 2022 ile derleniyor (Server kısmı Clang)
Eski DX Math kütüphanesi Eigen kütüphanesi ile güncellendi
FMT kütüphanesini tamamen kullanıyor
Ses kütüphanesi MSS 9.3b sürümüne güncellendi
LZO yerine LZ4HC kullanıyor
DirectX8 yerine DX9Ex kullanıyor
MiMalloc kullanıyor
UTF-8 Client / Server
Cython
Client ve Server Static (MT) ile bağlanıyor

70+ adet kullanılmayan büyük fonksiyon serverden, 102+ adet clientten silindi.
Nerdeyse tüm kütüphaneler son sürümdür (LUA ve SpeedTree hariç)
Otomatik limitli 240 FPS desteği mevcuttur (Ekran yenileme hızına ayarlar)
ve sayamadığım bir çok küçük güncelleme mevcuttur.

Client ve Server Cppcheck Premium, Reshaper, PVS-Studio ve Clang-Tidy ile tarandı ve tüm uyarılar çözüldü.

Dosyalar haricinde benden ne alacaksınız?
Client ve Server problemleri için ücretsiz tam destek ve Eigen / Intel C++ problemleri için kısmi destek.

Bir satıcı olarak bu dosyaları deneyimsiz kişilerin almasını kesinlikle önermiyorum.
Filesin güncel dil desteği Türkçe ve İngilizce'dir - (Almanca ve Polonca da ekleyeceğim)
Tüm bug fixleri ve küçük çaplı güncelleştirmeler ücretsizdir.

Ulaşmak için (Discord) : el_amcukiyeli

Son düzenleme:
Örnek bir yüksek FPS demo videosu yükleme şansınız var mı?

hayırlı satışlar

Hayırlı satışlar aklıma takılan bir şey var. Neden Intel C++ tercih edildi? Clientide CLang yapmak daha uygun olurmuş sanki.

Hayırlı satışlar aklıma takılan bir şey var. Neden Intel C++ tercih edildi? Clientide CLang yapmak daha uygun olurmuş sanki.
LLVM(Clang) kullanıyor zaten. TBB ve IPP (LZ4 için kullanacaktım ancak performans için dosya boyutunu bir tık arttırıyordu, vazgeçtim) kullanmak için geçirdim, ayrıca en fazla optimizasyona sahip compiler ki cpu-dispatch özelliğine sahip olduğundan dolayı aynı anda sse3 & avx2 kullanabiliyorum.

Test ettim 280Hz metin2 oynatıyor adam :) hayırlı satışlar

Az bir vakit girip bakındım optimizasyon konusunda fazlası var eksiği yok gibi ellerinize sağlık. Yalnız zihinsel karakterde şiddetli vuruş hava kılıcı yakıyor ona bi bak xd

DX9Ex güncellemesi yayınlandı arkadaşlar. Memory kullanımında ciddi bir düşüş ve performans artışı göreceksiniz.

Public beta öncesi geliştirme süreçlerinde bana da test ettirmişti. Senelerce süren çalışması mevcut. Bu konuyu görünce şaşırdım. Ben server açılışını bekliyordum :)

Konudaki yazılar okuyanlar için sadece birer cümle gibi gözüküyor fakat benzerlerini uygulamaya çalışan biri olarak inanılmaz zahmetli bir iş olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim, çok fazla emek verildiği belli umarım karşılığını alırsınız. (y) Bu arada DC ismine de değinmeden geçemeyeceğim, şaheser. :LOL:

Allah'ını seven söylesin, bir insan niye test serverine do_mob ile -1 count atar;

Screenshot 2024-04-18 195352.png

Geri