Bu Emaili Kim Atmıştır Acaba?

Whistle

Luntar
Site yetkilisi
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
2
Forumun email adresini kontrol ederken şöyle ilginç bir email ile karşılaştım. Emaili gönderen kişinin siteyi takip ettiğine adım kadar eminim. Email ekine banlı kullanıcıların nicklerini de yazsaymış iyi olurmuş sanki.

email.jpeg

Ufak bir güncelleme. @Kyknos sağ olsun. Emaili kimin gönderdiğini bulduk. Taramalarımız sonucunda kullandığı harici hesabı da bulduk.
Madde 39-F1/F2 ihlalleri sebebi ile 1 sene ceza almış. Peki bu cezayı hangi sebepten almış.
Metin2 logo intro ile client açma 1. ihlal
2. ihlal ise özel mesaj ile küfür.

Çok saygı değer üyemiz banlandıktan sonra @SecretRise nick ile kayıt olmuş ancak kayıt doğrulama aşamasına takıldığı için reddetmişiz.

Yönetim ekibi forumun huzurunu bozacak her insana karşı kuralları uygulamaya devam edecek. İsterseniz dünyanın en iyi içeriklerini paylaşan kişiler olun.

e biz bulcaktık hani niye söylediniz ahahahahahah velet dolu olan taraf diğer taraf ya burası sessiz sakin bir yer çok seviyorum burayı

e biz bulcaktık hani niye söylediniz ahahahahahah velet dolu olan taraf diğer taraf ya burası sessiz sakin bir yer çok seviyorum burayı
Biz bulamasaydık sizden tahmin isteyecektik ama sonuçlar beni hiç şaşırtmadığı için şu an için bilgiyi paylaşma gereği duydum. Zaten herkese açık bir yorumda ihlal olmuş

Böyle konuşanları, çamur atanları çok gördük, ama söylemeden edemeyeceğim; bu tarz ithamlarda bulunan insanların aynı zamanda körün bile koklayarak çözebileceği her syserr için sağda solda yırtınmaları ayrı bir ironi oluyor. Kimseyi bilgisiyle/bilgisizliği ile yargılamam hiç de sevmem ama hak edene de hak edilen söylenir.

Forumun sakinliğine gelince de, şahsen yıllardır yerli yabancı kalabalık forumları da gördüm. Ve özellikle Türklerin olduğu sitelerin çoğunda her ne kadar kalabalık olursa olsun eğer bir çıkarı yoksa kimse kimseye yardımcı olmuyor, burada bir avuç insanın birbiriyle yardımlaşıp bir şeyleri halledebiliyor oluşuna bile dair başka hiç bir Türk sitesinden örnek gösterilemez. Eğer bir konu açıp 8 sene cevap gelmesini beklemek istiyorsanız o kalabalık sitelere gidebilirsiniz.

Metin2 geliştiriciliğine başlamadan önce forumculuk zihniyetini kavramanızı tavsiye ederim. Hiç kimse istediği yerde kafasına göre at koşturamaz.

:hiho:

Böyle konuşanları, çamur atanları çok gördük, ama söylemeden edemeyeceğim; bu tarz ithamlarda bulunan insanların aynı zamanda körün bile koklayarak çözebileceği her syserr için sağda solda yırtınmaları ayrı bir ironi oluyor. Kimseyi bilgisiyle/bilgisizliği ile yargılamam hiç de sevmem ama hak edene de hak edilen söylenir.

Forumun sakinliğine gelince de, şahsen yıllardır yerli yabancı kalabalık forumları da gördüm. Ve özellikle Türklerin olduğu sitelerin çoğunda her ne kadar kalabalık olursa olsun eğer bir çıkarı yoksa kimse kimseye yardımcı olmuyor, burada bir avuç insanın birbiriyle yardımlaşıp bir şeyleri halledebiliyor oluşuna bile dair başka hiç bir Türk sitesinden örnek gösterilemez. Eğer bir konu açıp 8 sene cevap gelmesini beklemek istiyorsanız o kalabalık sitelere gidebilirsiniz.

Metin2 geliştiriciliğine başlamadan önce forumculuk zihniyetini kavramanızı tavsiye ederim. Hiç kimse istediği yerde kafasına göre at koşturamaz.

Birde yönetime laf atmaları. Şu forumun düzeni için günde kaç tane yönetim işlevi gerçekleştirildiğini paylaşsak insanlar şaşırır. Bu aktifliğe göre bu kadar iş yükü için. :) Ama meyve veren ağaç taşlanır. Taşlayanlar hep çıkacak. Bu konuyu açma nedenlerimden birisi de buydu aslında. Azıcık bizde sıkıntılarımızı dile getirelim.

forumculuk zihniyeti birazcık tartışmalı bir durum burada henüz karşılaşmadım umarım karşılaşmam fakat bazı forumlarda yönetimle ters bir şeyi savununca ya yorumun siliniyor ya da banlanıyorsun. forum herkesin belli çerçeveler içerisinde sohbet etmesine yarar. ters düşüyor diye yorum silenler, babasının çiftliğiymiş gibi moderasyon yapanlar 2 adım öteye gidemezler...

forumculuk zihniyeti birazcık tartışmalı bir durum burada henüz karşılaşmadım umarım karşılaşmam fakat bazı forumlarda yönetimle ters bir şeyi savununca ya yorumun siliniyor ya da banlanıyorsun. forum herkesin belli çerçeveler içerisinde sohbet etmesine yarar. ters düşüyor diye yorum silenler, babasının çiftliğiymiş gibi moderasyon yapanlar 2 adım öteye gidemezler...

Yönetim Tüzüğü (PDF) başlangıç kısmında yer alan şu maddeyi paylaşmak gerek.
  • Üyelerimizin yazdığı her içerik koruma altındadır ve kural ihlali gerçekleşmediği sürece müdahale edilemez.

Evet o bahsettigin de buna dahil. Burada kurallar dışına çıkmadan her türlü sohbet,tartışma vb. zaten yapılabilir. Buna benzer her konuda şahsen ben bunu belirtiyorum, ek olarak yönetim ekibinin tamamı da eleştiriye açıktır.

Ancak benim kastettiğim kısım; normal bir üye için geçerli. En azından bir insan bir yere kaydolduğunda, oranın belirli kuralları olduğunu ve ihlal halinde sonuçlarının olacağını bilmeli. Bu hepimiz için ve her site için geçerli. Ama bazı arkadaşlar bu zihniyetten o kadar uzak ki, sanki üye olunca her istediği olacak, istediği gibi konuşacak, herkes işini gücünü bırakıp ona biat edecek.. olur olur yeriz yeriz.

Valla şahsi fikrimdir. Bu forumdaki sadeliği, netliği, en önemlisi samimiyeti hiç bir forumda alamıyorum. Diğer forumlarda, forum yaşım 13 yıl oldu ama burada ki kadar bir bilgi birikimim olmadı. Gerek yönetim gerek forumu kullanan diğer arkadaşlar genel olarak herkes bir şeyleri doğru ve iyi niyetli yapma çabası içerisinde bu da bizi büyütecek en güzel seçeneklerden biri.

Yönetim ekibi forumun huzurunu bozacak her insana karşı kuralları uygulamaya devam edecek. İsterseniz dünyanın en iyi içeriklerini paylaşan kişiler olun.

Dediğinize tamamen katılıyorum, 10/10 yorum ;)

E adamların ekmek teknesi tabi kazanacak, kazanmasınlar mı? başlığa koptum bu arada :D at koşturmak sur dibinde olur, forumu oyun parkına çevirmenin alemi yok. Böyle ortamlara izin verilseydi facebook gruplarında ki tarzı ortamlara zemin hazırlanmış olurdu, ve bunun gibi tatsız bir çok olayın yaşanmasının önüne geçilemezdi.

Bu arada bu izlediğim videoyu hafızamdan silecek bir tuş var mı bilemiyorum, çok farklı duygular içerisindeyim şuan :oops:

Maili okur okumaz aklıma gelen kişiydi Güzel içerik vb işler yapıp paylaşmak kimseyi edepli ahlaklı haklı yapmıyor Metin inşaAllah bu kindarlığından kurtulur sabırla yol alır

Maili okur okumaz aklıma gelen kişiydi Güzel içerik vb işler yapıp paylaşmak kimseyi edepli ahlaklı haklı yapmıyor Metin inşaAllah bu kindarlığından kurtulur sabırla yol alır
Amin 🙏🏻
1 sene sonra yasağı kalktığında umarım dediğiniz gibi olur. Sitemiz herkese açık.

komik ama güldürmedi o yüzden ban süresini uzatır mısın eray 😅

o arkdaş takılı kalmış bu konuya.
beni banlasan ben yine paylaşım yaparım çünkü ben insanlar için yapıyorum forum için değil.
gider başka bi üyelik açarım.
temp mail
nickimide itemlerim bal almayan..

beni banlasan ben yine paylaşım yaparım çünkü ben insanlar için yapıyorum forum için değil.
Bu yaklaşımınızı sevdim. :)

gider başka bi üyelik açarım.
temp mail
Tabii ki de bu yapılabilir. Ancak temp mail kullanımında ya sistem kontrolüne takılan oluyor ya da bir süre sonra email değiştirme zorunluluğu oluyor. Yine de aşmak isteyen her türlü aşar. Biz yönetim olarak sadece kuralları uygulamak zorundayız. Bacadan girenlere de niye girdin demeye gerek yok. Tespit edersek orası ayrı ama :D
Yeterki bir daha böyle bir şey yapılmasın. Fakat geçmişteki bazı tecrübelerim şunu gösterdi ki. Ufak bir kısımda olsa aynı şeyi tekrar tekrar yapabiliyor.

Geri