Server Files Adalet - Diamas Project Best Optimisation x64 Server Files

Server Files 

hasanmacit

dc: hasanmacit
Site yetkilisi
Moderatör
Premium Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
3
Sevgili dostum Hüseyin den alıntıdır. (@Frosa )

Konudaki bütün teşekkürler Hüseyin'e armağan olsun.

Veda Metini:
Lafı uzatmak istemiyorum. Bilgisayar dünyasına veda paylaşımımdır bu şekilde taçlandırmak istedim. Ne Metin2 ne bu tarz işlerle uğraşmak istemiyorum. İyi olduklarım, kötü olduklarım veya iyi, kötü anılarım oldu. Kurulum konusunda yardımcı olamayacağım oyuna giriş yapanlar resim atarlarsa moderatör arkadaşlardan ricam konuya normal olarak eklesinler. Ayrıca takip edenler bilir dosyanın nasıl olduğunu, son halidir en son yaptığım güncellemeleri içerir, Bu düzeyde bir dosya kullanmak isteyenin ilgisini çekeceğinden eminim umarım iyi insanların elinde çok daha fazlası olur. Kendinize dikkat edin, kısaca hakkınızı helal edin.

garn.gif

İndirme Linki

Burayı görüntülemek için üye girişi yapmalı veya kayıt olmalısınız.

Görsel Kanıt
513_192149.png

Kuramayan kişiler için sadece oyuna giriş için kurulum videosu. Diğer tarafları daha zahmetli olduğu için video çekme girişiminde bulunmadım ne yazık ki.

Paylaşmış olduğum windows-server klasörünü kullanın. Bu klasördeki .bat uzantılı dosyalar düzenlenmiştir. (Svarog'a teşekkürler)

Tarama Sonuçları:

1715026565594.png

Dosyalar buradaki dosyalardır:

Adalet - Diamas Project ✨Test Sunucu Aktif !! Gelişmiş Düello(98-99 PvP) Server Files✨ 🏆️Çoklu Dil Desteği🏆️Multi Language Support🏆Teknik Destek🏆

Son düzenleme:
Ortama renk katan insanlardan birisiydin, bıraktığını öğrendiğime üzüldüm açıkçası. Hayatında ne yapmayı hedefliyorsan o işte başarılı olmanı dilerim, kendine iyi bak helal olsun.. 😔

arkadaşlar yanlış anlaşılma olmasın diye araya giriyorum bırakan kişi hüseyin ben değilim ben tam gaz devam :D birkaç kişi yazdı o yüzden yazayım dedim.

n2play files birlikte başta baya zorlandık ben pes ettim o etmedi :D dün aradı görüştük bahsetmedi bırakacağından sadece vakit yok biri lazım birlikte çalışacak vs dedi vakit yok dedim konu kapandı :D neyse yaza deniz planları yapıldı :D gelsede denize gitsek :D @Frosa knk gel seni balık yapacağım :D :D

Ekran Alıntısı.PNG

n2play files birlikte başta baya zorlandık ben pes ettim o etmedi :D dün aradı görüştük bahsetmedi bırakacağından sadece vakit yok biri lazım birlikte çalışacak vs dedi vakit yok dedim konu kapandı :D neyse yaza deniz planları yapıldı :D gelsede denize gitsek :D @Frosa knk gel seni balık yapacağım :D :D

sen gonuşma soner salata yapma çay yap :D
kanka müsait olduğun zaman bir söyle seslide görüseks :D

Bu dosyalar hakkında bir yorum yapmak lazım çünkü Koray'ın altyapısı, N2 ve Aeldra'dan sonra geliştirme ve optimizasyon açısından yeni fikirler içeren ve geliştirmeye devam eden insanlara bazı açılardan ışık tutabilecek bir proje ayrıca içerisinde çok fazla deneme, yenilik ve optimizasyon var, mesela bazı örnekler verelim;

Boost:: veya std:: yerine tercih edilen robin_hood:: , paket, socket kısacası network bölümünde boost fusion ve asio kullanımına geçiş, Spdlog, SendI18n kullanımı gibi ince detaylar, optimizasyon için yapılan sayısız değişiklik vs. (Çok kısa bir incelemeden sonra gördüklerim, mutlaka daha fazlası mevcut)

Fakat bu kadar değişikliğin sonucu olarak çoğu bölüm neredeyse yeniden yazılmış, yani bildiğiniz Metin2 kaynak kodu değil bu. C++ bilginiz yeterli değilse bu dosyaları derleyip açmak, içerisine yeni bir sistem eklemek, yeni sistemlerin herhangi birinde sorun çıkması halinde bunu çözmek sizin için çok zor olacaktır, o yüzden kullanmak istiyorsanız önce bir incelemenizi ve ona göre karar vermenizi öneririm, saygılar.

Bu dosyalar hakkında bir yorum yapmak lazım çünkü Koray'ın altyapısı, N2 ve Aeldra'dan sonra geliştirme ve optimizasyon açısından yeni fikirler içeren ve geliştirmeye devam eden insanlara bazı açılardan ışık tutabilecek bir proje ayrıca içerisinde çok fazla deneme, yenilik ve optimizasyon var, mesela bazı örnekler verelim;

Boost:: veya std:: yerine tercih edilen robin_hood:: , paket, socket kısacası network bölümünde boost fusion ve asio kullanımına geçiş, Spdlog, SendI18n kullanımı gibi ince detaylar, optimizasyon için yapılan sayısız değişiklik vs. (Çok kısa bir incelemeden sonra gördüklerim, mutlaka daha fazlası mevcut)

Fakat bu kadar değişikliğin sonucu olarak çoğu bölüm neredeyse yeniden yazılmış, yani bildiğiniz Metin2 kaynak kodu değil bu. C++ bilginiz yeterli değilse bu dosyaları derleyip açmak, içerisine yeni bir sistem eklemek, yeni sistemlerin herhangi birinde sorun çıkması halinde bunu çözmek sizin için çok zor olacaktır, o yüzden kullanmak istiyorsanız önce bir incelemenizi ve ona göre karar vermenizi öneririm, saygılar.
Küçük not düşeyim, @hasanmacit ile Robin Hood'u entegre etmeye bir niyetlenmiştik. Ama sonra araştırınca öğrendik ki Robin_hood geliştirilmeyen bir proje, Reddit'te Robin Hood'u yazan adam projenin artık eskimiş ve yavaş olduğunu, boost'un unordered map'inin daha hızlı olduğunu yazmıştı.

robin hood ve steptimeri denedim ama efektif çalıştıramadım. kodlar gerek bu gerek n2play srcsinde sıfırdan özel yazılmış olduğu için basic sourcelerde etkili şekilde çalışmıyor. bu şekilde kullanabilen kullansın ama bundan bir şey sökmek en azından benim için şuanlık imkansız.

Geri