5 milyon euro'ya serbest kalır" maddesindeki rakam 20 milyon euro'ya çıkarılacak.

karabasan61

Emekli Üye
Emekli Üye
Burak Yılmaz'ın 2015'e kadar uzattığı sözleşmedeki "5 milyon euro'ya serbest kalır" maddesindeki rakam 20 milyon euro'ya çıkarılacak.

Trabzonspor, son yılların en önemli ekonomik hamlesini yapmaya hazırlanıyor. Bu sezon attığı 25 golle ligi kasıp kavuran ve Avrupa futbolunun da gündeminde kendine yer bulan Burak Yılmaz için önümüzdeki günlerde dev bir adım atılacak. Yıldız futbolcunun, geçen temmuz ayında 2015'e kadar uzattığı sözleşmedeki "5 milyon euro'ya serbest kalır" maddesinde değişiklik yapılacağı öğrenildi. Dünya devlerinin yakın takibinde olan Burak ile masaya oturacak olan yönetim, bu maddedeki rakamı 20 milyon euro ile değiştirmeyi planlıyor.

SOW İLE KIYASLANDI

Trabzonspor'u harekete geçiren olay ise Fenerbahçe'nin Moussa Sow transferi oldu. Kariyerinde sadece geçtiğimiz sezon 20 gol barajını aşan Sow için 10 milyon euro bonservis bedeli ödendiğini gören bordo-mavili yönetim, Türk Milli Takımı'nın da forveti olan Burak'ın değerini 20 milyon euro olarak belirledi. "Beni Burak Yılmaz yapan Trabzonspor'dur" diyen yıldız futbolcunun yeni eklenecek maddeye olumlu baktığı dile getirilirken, imzanın lig bitmeden atılacağı öğrenildi.

Kaynak: Haber61.net