Yardım 2. YUZUK SLOTU ÇALIŞMIYOR..

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

alemji21

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
HAYIRLI FORUMLAR DİLİYORUM BUGUN EKLEDİĞİM 2.Cİ YUZUK SLOTLARI ÇALIŞMIYOR ARDAŞLAR NE YAPMAM LAZIM..NASIL AYARLAYABİLİRİM @Whistle hocam Benim Serverim Txt mi çekiyor bilmiyorum orda yazmışlar bugun Verdiğin konu sayesinde 2 ekstra slot actım ama kullanamıyorum ..

Oralara eklenmesini istediğiniz itemlerin özelliklerini protolardan konuda belirtildiği gibi değiştirmeniz lazım

Oralara eklenmesini istediğiniz itemlerin özelliklerini protolardan konuda belirtildiği gibi değiştirmeniz lazım
Hocam Herşey Tamam bu flag anlamadım navicattan type 34 yazınca kemer yerine giyiyor flag item_ring yazıncada oyundan atıyor bu şekil yaptım doğru değil ama nereyi ITEM_RING yapmam Gerekiyor.. Yardımımınızı Bekliyorum Teşekürler..

M17vz6.png

Dump source >ItemCSVReader.cpp'nin içinde
Kod:
int get_Item_Type_Value(string inputString)
{
Item type burdan bulun.Eğer subtype olarak düzenleme yapmadıysanız bu kadarı yeter. Yaptıysanız;
Kod:
int get_Item_SubType_Value(int type_value, string inputString)
{
Subtype bulun. Daha sonra kendinize göre düzenleyin.

Edit: Burada dizi mantığı olduğu için 0 dan başlar. Item_none sıfırdır. weapon 1 armor 2 gibi artar.

Dump source >ItemCSVReader.cpp'nin içinde
Kod:
int get_Item_Type_Value(string inputString)
{
Item type burdan bulun.Eğer subtype olarak düzenleme yapmadıysanız bu kadarı yeter. Yaptıysanız;
Kod:
int get_Item_SubType_Value(int type_value, string inputString)
{
Subtype bulun. Daha sonra kendinize göre düzenleyin.

Edit: Burada dizi mantığı olduğu için 0 dan başlar. Item_none sıfırdır. weapon 1 armor 2 gibi artar.
Cevabin Icin Teşekkür ederim Hocam Sorunu cozdum Typeyi 33 olarak degistirdim Flag 34 yaptim oldu yuzukler Takiliyor Fakat Bu seferde ayni Yuzukleri takma Sorunu oldu Bunu Nasil engelleye bilirim Mesela irade Gücü Yüzuğunu sag Sol Slotlara 2kez Takiliyor

Attığım konuda irade ile ölümcül gücün yüzüğünü birlikte takmak için special_item_group.txt'de farklı vnumlar vererek ayırıyor. Ben buradan anlarsın sanmıştım da anlaşılmamış tam.
Sen bir itemi iki kez takmayı engelleyeceksen special_item_group.txt'ye gireceksin ki iki kez takılmasın :D

Geri