Yardım zırh ve silaha 4. slot

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

faruk07

Üye
Üye
bazı serverlerde silah veya zırh matkabı olarak kullanılan bu nesne ile zırh veya silaha en fazla 4. slot açılabiliyor. ben bu itemi eklerken elmas iteminin item_protodaki dizinini aynen kopyaladım. bunu zırh ve zırh için kullanılması ve en fazla 4 soket olmasını nasıl sağlayabilirim ?

bazı serverlerde silah veya zırh matkabı olarak kullanılan bu nesne ile zırh veya silaha en fazla 4. slot açılabiliyor. ben bu itemi eklerken elmas iteminin item_protodaki dizinini aynen kopyaladım. bunu zırh ve zırh için kullanılması ve en fazla 4 soket olmasını nasıl sağlayabilirim ?
Elinde serverinin açık kaynak kodları varsa aslında kodlanabilir :)

Filesinde 5 socket sistemi mevcutsa item_proto'dan socket_pct kısmında bir iteme kaç tane slot açılacağını belirtebilirsin.
5 socket fazla en fazla 5. 3 socket varsa 3 yazmalısınız.

Eğer 5 socket yoksa @aditus255 'un dediği gibi kaynak kodlarında düzenleme gerekli.

navicat item_protoda socket 1 den 5 e kadar var sanıyorum o karşılıyor fakat bu 4. slotu benim belirlediğim itemle açılmasını sağlamam gerekiyor tıpkı elmas gibi takıya bırakıyorsun maks 3 olacak şekilde açıyor ; benim bu itemim 4. cüyü açmaya yarayacak

Elmas taşının sub type değeri bu:
Kod:
USE_ADD_ACCESSORY_SOCKET
Kaynak kodunda bu char_item.cpp kısmında belirtilmiş. Elinizdeki dosyadan bakabilirsiniz. Kendi iteminizin 4. slotunu açmasını sağlamak istiyorsanız chat_item.cpp dosyasına yeni eklediğiniz itemi tanımlamanız gerekiyor.

dayıcığım şu kodun yanına ne yazarsak 1 soket daha ekle anlamına gelir dizini tamamlamak üzereyim ama bunu bilemedim
bakar mısın : item2->GetSocket

GetSocket itemin socket değerini alıyor.
Zırh, silah gibi nesnelerde eklenen taşların idsi tutuluyor.
Bilezik, küpe vs gibi şeylerde de eklenen cevherler tutuluyor.
Kostüm, binek ve süreli eşyalarında zaman değerleri bulunuyor.

GetSocket itemin socket değerini alıyor.
Zırh, silah gibi nesnelerde eklenen taşların idsi tutuluyor.
Bilezik, küpe vs gibi şeylerde de eklenen cevherler tutuluyor.
Kostüm, binek ve süreli eşyalarında zaman değerleri bulunuyor.
yok dayıcığım onu demiyorum source da GetSocket diye bir terim kullanılmış zırh ve silah taşları kısmında sen bu GetSocket ın yanında ne yazarsan 1 soket daha ekle anlamına gelir source bunu okur onu öğrenmem gerekiyor GetSocket+1 dersin artık başka bir kodlama diliyle mi yazılır bilmiyorum tek eksiğim bu

hocam bir saniye hazırda kaynak dosyası buldum ama bu da zırha ayrı silaha ayrı soket açıyormuş derleyip size göstereyim hatalarımızı hallederiz.
Hazırda kaynak dosyası buldum derken ? Kendi filesinin kaynak kodlarını kullanmalısın yoksa sıkıntı yaşarsın. Socket sistemi, kaynak kodlarında yoksa navicattan istediğin kadar ayarlama yapsanda yinede 4. soketi açamazsın.

Geri