Çözüldü Zindana Geri Dön Sistemi Db Build Hatası

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

SerhatGüven

Üye
Üye
Arkadaşlar merhaba Forumda yeniyim bir kusurum olursa affola.

Zindana Geri Dön sistemi ekliyorum serverime yalnız DB Build ederken Aşşağıdaki gibi bir hata alıyorum;

Seysr::
ClientManagerPlayer.cpp: In function 'size_t CreatePlayerSaveQuery(char*, size_t, TPlayerTable*)':
ClientManagerPlayer.cpp:166:10: error: 'TPlayerTable' {aka 'struct SPlayerTable'} has no member named 'd_map_index'
  166 |   pkTab->d_map_index,
      |          ^~~~~~~~~~~
ClientManagerPlayer.cpp: In function 'bool CreatePlayerTableFromRes(MYSQL_RES*, TPlayerTable*)':
ClientManagerPlayer.cpp:534:23: error: 'TPlayerTable' {aka 'struct SPlayerTable'} has no member named 'd_map_index'
  534 |  str_to_number(pkTab->d_map_index, row[col++]);
      |                       ^~~~~~~~~~~
gmake: *** [Makefile:63: .obj/ClientManagerPlayer.o] Error 1

Yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkür ederim. İyi forumlar.

Çözüm
tables.h ta olması lazım tplayertable isimli tabloda şunu bulamıyor. oraya eklememişsin. ya da eklediğin defineli kodu çekemiyor. bunun çözümü için önce paketi kontrol et. eğer oraya eklemişsen dosyanın başına include "service.h" ekle (ya da commondefines.h filesine göre değişir) çözülür
tables.h ta olması lazım tplayertable isimli tabloda şunu bulamıyor. oraya eklememişsin. ya da eklediğin defineli kodu çekemiyor. bunun çözümü için önce paketi kontrol et. eğer oraya eklemişsen dosyanın başına include "service.h" ekle (ya da commondefines.h filesine göre değişir) çözülür

Çözüm

Tables.h Eklemelerim düzgündü dediğiniz gibi Service.h çekemiyordu. Tables.h #include "service.h" Ekleyince build alabildim.

Tekrardan teşekkür ederim. İyi Forumlar. :)

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri