Zelda: Tears of the Kingdom'da nasıl yanmaz olunur

Ledün Yesügey

Üye
Üye
Mesaj
6
Beğeni
3
Puan
40
jlee_230506_1001_totk_flame_resist.0.jpg


Zelda: Tears of the Kingdom'da, kendinize özel güçlendirmeler kazandırmak için hazırlayabileceğiniz birçok iksir ve özel yiyecek vardır; bunlara alev koruma güçlendirmesi yoluyla yanmaz olmak da dahildir.
Eldin'deki Goron bölgelerinde ilerleyebilmek için yanmaz olmanız gerekecek, çünkü uygun şekilde hazırlanmazsanız yanacaksınız. Bunu yapmak için, size yanmazlık tutkunu veren bir avuç iksir ve yiyecek yapmalısınız.

Ateşe dayanıklı olsanız bile silahlarınızın ve kalkanlarınızın olmayacağını unutmayın, dolayısıyla bu sıcak bölgelerde ahşap silah ve kalkan kullanmaktan kaçınmalısınız. Silahlarınız çok uzun süre ateşte bırakılırsa yanacak ve kırılacaktır.

YANMAZ İKSİR TARİFLERİ

Fireproof Lizard (Eldin Canyon veya Eldin Mounts'da bulunur) veya Smotherwing Butterfly (Eldin Canyon veya Gerudo Highlands'da bulunur) içeren canavar parçalarını kullanabilirsiniz. Ayrıca Fireproof lizard'ı Woodland Stable'daki Beedle'dan da satın alabilirsiniz.
Kertenkeleler yaklaştığınızda koşacaktır, bu yüzden onları başarılı bir şekilde yakalamak için nispeten sessizce üzerlerine doğru süründüğünüzden emin olun.
Ne kadar çok ateşe dayanıklı yaratık kullanırsanız, iksir o kadar uzun süre dayanır.

GameCapture_2023_05_11_14_17_37.png

ATEŞE DAYANIKLI OLMAK İÇİN ZIRH KULLANMAK

Aleve dayanıklı olmak için zırhı da kullanabilirsiniz. Goron City'den satın alabileceğiniz Flamebreaker Armor size alev koruması sağlayacaktır, ancak bu kavurucu alanlardan geçmek için yalnızca tek bir parçaya ihtiyacınız var. Parça fiyatları şu şekilde;

  • Flamebreaker Helm: 1,400 rup
  • Flamebreaker Armor: 700 rup
  • Flamebreaker Boots: 1,200 rup
İksirler ve zırh dışında bildiğimiz başka yanmazlık yöntemi yoktur.
 

Üst