Youtube Video Donma Sorununun Çözümü, DNS'siz Erişebilmek

Whistle

Ruhsuz Filozof
Kurucu
Kurumsal Üye
Geliştirici
Yardımsever Üye
Ticaret Puanı
2
Merhabalar,
Bildiğiniz üzerine Youtube kapandı. DNS ile erişebilmemize rağmen birçok Youtube videolarının altında 144p'de bile donduğu şikayeti vardı. Bende bu konu hakkında araştırma yaptım. Araştırmalarım olumlu yanıt verdi diyebilirim :)

Şimdi youtubede videoyu donmadan izlemek ve dns kullanmadan erişmek için yapmamız gerekenler.
Dipnot: Bu Google Chrome Tarayıcısı için geçerli çözümdür.

Google Chrome mağazasına girip "ZenMate for Google Chrome™" isimli eklentiyi indirip tarayıcınıza kurmanız gerekmektedir.

Google chrome DNS Eklentisi 1.jpg

Uygulama linki:
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Uzantıyı ekledikten sonra sizden mail adresini belirtmenizi isteyecek. Mail adresinizi belirttikten sonra size şifre verecek. Ondan sonra "Submit" butonuna basarak eklentiyi aktif hale getiriyoruz.

Eklentiden bir görünüm;

Google chrome DNS Eklentisi 2.jpg

Not: Arkadaşlar video hayla donuyorsa "Change location"dan ülkeleri seçebilirsiniz. Buna rağmen çözüm yoksa internetinizi kontrol ettiriniz.
Uyarı: Bankacılık işlemleri yaparken, gizlilik işleriniz varsa eklentiyi off konumuna getirin. Oluşacak hatalardan sorumlu değiliz..

İşe yarıyor , benim de internette sorunum var hangi DNS yazarsam yazayim internet baglantım kesiliyor DNS silince anında geliyor. Bu işlemi yaptım youtube giriyor DNS gerek kalmadı. Bende donma sorunu yoktu donma sorunu için birşey diyemem.

Yorumunuz için teşekkürler. Bende kullandığım eklentiyi değiştirdim. Artık Browsec VPN - Ücretsiz kullanıyorum. :)
Yanlış hatırlamıyorsam konuyu oluşturduğum tarihte ülkemizde Youtube bir dönem yasaklanmıştı. İnsanlar DNS ile giriyor diye DNS adreslerini de yasaklamışlardı..

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Geri