Çözüldü Metin2 map eklerken hata alıyorum

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

comos

MT Üye
MT Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
Merhaba, yeni bir map eklerken haritanın bulunduğu mape ışınlanmada sorun yaşıyorum.

Sorunum iki şekilde yaşanıyor.
1- Haritayı eklemeye çalışırken, ilk denemede /warp kodu ile haritaya gitmeye çalıştım. Artık karakter seçim ekranında bu karakteri seçtiğimde oyun kapanıyor.
Client'in içindeki sysser
Kod:
0225 16:17:06276 :: CMapBase::LoadProperty(FileName=metin2_map_gecelim\MapProperty.txt) - LoadMultipleTextData ERROR ÆÄÀÏÀÌ ¾øÀ» °¡´É¼ºÀÌ ¸¹½À´Ï´Ù.
0225 16:17:06276 :: CMapManager::LoadMap() Invalid Map Type
0225 16:17:06277 :: CPythonBackground::SelectViewDistanceNum(int eNum=0) mc_pcurEnvironmentData is NULL

2- Karakter seçim ekranında, ayynı hesabın başka bir karakterini seçtiğimde çıkış atmış gibi id şifre yazdığımız giriş ekranına atıyor.

Sorunumun ne olduğuyla ilgili bir fikrim yok fakat size fikir verebilmesi için bazı detaylardan söz etmek istiyorum.
Ch1'den söz edersek, first, game1 ve game2 olarak bölünmüş.
ch1.png
Bunların içindeki CONFIG dosyasındaki map allowlar buraya özel olarak ayarlanmış. Yani, first > config'in içindeki map allowlarda yazan map idler, game1 ve game2'de yer almıyor. Ben oyuna eklemeye çalıştığım mapin idsini hepsine yazdım. Eğer sorun bu ise, sadece hangisine yazmam gerekiyor bunu merak ediyorum.
ch1first
ch1first.png

ch1game1
ch1game1.png

ch1game2
ch1game2.png

Çözüm
Sorunu çözdüm.
1- CONFIG sadece ch1 için first ve ch99 için düzenledim.
2- Mapin içerisinde MapProperty.txt ve Setting.txt isimli iki metin belgesi var. Bunlar diğer map klasörlerinde mapproperty.txt ve setting.txt olarak yazılmış, yani hepsi küçük harf olarak ayarladım.
3- Mapi pack haline getirirken bir klasör daha açtım.
Bunu anlamanız için buraya gif ekliyorum. Önceki ve sonraki halini. :D
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

testmap.jpg

@sandil12'ye katkıları için teşekkür ediyorum.
@Whistle konuyu çözüldü olarak işaretleyebilirsin.
Hocam benim serverde 6ch var hepsi game1 game2 olarak 2 ye ayrılmış durumda first kısmını anlamadım direk game99 ortak sunucuya ekleseniz daha mantıklı olur bence

First = ve game 1 yada game 2 ye anı kodu yazdığınız için sorun yaşıyorsunuz
galiba eklediğiniz map kodu 213 se dediğim doğru olma ihtimali yüksek game 1 yada game 2 ye ekleyip öyle deneyin tek ch den giriş yaparsınız game99 bağlarsanız tüm chlerden ch 1 ve game 99 giriş yapabilirsiniz

Hocam benim serverde 6ch var hepsi game1 game2 olarak 2 ye ayrılmış durumda first kısmını anlamadım direk game99 ortak sunucuya ekleseniz daha mantıklı olur bence
Öyle olduğu zaman bir kişi ch1deyse o mape giremiyor öyle değil mi? Yoksa haritaya ışınlandığında otomatik olarak game99'a mı geçiyor? Aklımda deli sorular :D

En son sorduğunuz soruda ise otomatik olarak game 99 a geçiyor hangi ch den girerse girsin :D düzenledim mesajımı bakın isterseniz game99 a tek bağlarsanız tüm chlerden girebilir 2 ch isterseniz sizin keyfinize göre ch1 ch 2 ye eklersiniz yada game 99 ve ch 1 ch 2 değişiyor önemli olan serverinizde kaç ch açacaksınız

ve önemli bir not ch 1 kanalında first game1 game 2 diye ayrılıyor tek bir yere ekleyin başka yere eklemeyin

Son düzenleme:
map idsi ch1 için sadece first ve ch99 için ekli. durum hala aynı.
Kod:
0225 19:09:06203 :: CMapBase::LoadProperty(FileName=metin2_map_gecelim\MapProperty.txt) - LoadMultipleTextData ERROR ÆÄÀÏÀÌ ¾øÀ» °¡´É¼ºÀÌ ¸¹½À´Ï´Ù.
0225 19:09:06203 :: CMapManager::LoadMap() Invalid Map Type
0225 19:09:06204 :: CPythonBackground::SelectViewDistanceNum(int eNum=0) mc_pcurEnvironmentData is NULL

Sorunu çözdüm.
1- CONFIG sadece ch1 için first ve ch99 için düzenledim.
2- Mapin içerisinde MapProperty.txt ve Setting.txt isimli iki metin belgesi var. Bunlar diğer map klasörlerinde mapproperty.txt ve setting.txt olarak yazılmış, yani hepsi küçük harf olarak ayarladım.
3- Mapi pack haline getirirken bir klasör daha açtım.
Bunu anlamanız için buraya gif ekliyorum. Önceki ve sonraki halini. :D
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

testmap.jpg

@sandil12'ye katkıları için teşekkür ediyorum.
@Whistle konuyu çözüldü olarak işaretleyebilirsin.

Çözüm
Bende çözümü söylemek için sırayla yorumları okuyordum. Hepsini okuduktan sonra yazacaktım. :D
Yalnız okuduğum yorumlarda bazı yanlışlıklar var. Bunu düzeltmek gerekiyor.
game99 grupça girilen ve event mapleri için kullanılıyor. Nemere, razador, şeytan kulesi, ox gibi.

Eğer vadi, köyler gibi haritalar ekleyecekseniz her ch dosyasına map idsini girmeniz gerekiyor.

Bende çözümü söylemek için sırayla yorumları okuyordum. Hepsini okuduktan sonra yazacaktım. :D
Yalnız okuduğum yorumlarda bazı yanlışlıklar var. Bunu düzeltmek gerekiyor.
game99 grupça girilen ve event mapleri için kullanılıyor. Nemere, razador, şeytan kulesi, ox gibi.

Eğer vadi, köyler gibi haritalar ekleyecekseniz her ch dosyasına map idsini girmeniz gerekiyor.
Peki 3'e bölünmüş bir ch için her parçasına map id'yi girmem gerekiyor mu?

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri