Yardım Yabancı files ve Türkçe Hk.

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

hackerfwm

Üye
Üye
Beğendiğim gördüğüm bir files var yabancı forumda bunu türkçeleştirmek istiyorum. Kendimce birşeyler denemek yapmak görmek istiyorum. Bunun için ne gibi bir yol izlemem gerekiyor. Nelere dikkat edilmesi gerekiyor. Hızlı çevirmek için tek tek mi yapmak gerekiyor veya bununla ilgili neler önerir tavsiye edersiniz.

hiç yapma zor diyenler olacaktır diye düşünüyorum ama ben kendim biraz zorlamak sıkmak birşeylerin içine dalmak istiyorum.

Excel tarzı programlar yardımcı olabilir kelimeler sonuçta stunlara ayrılı. Şahsen bazı sistemleri Türkçeleştirirken işimi görüyor fazlasıyla.

bu konuyu detaylıca inceleyecem
türkçeleştirmek uzun ve zor iş ya valla tebrik edilmeli bu işi yapanlar
evet zor olduğunun bende farkındayım kankam. İşin içinden biraz geçmek gerekiyor diye düşündüm.
Excel tarzı programlar yardımcı olabilir kelimeler sonuçta stunlara ayrılı. Şahsen bazı sistemleri Türkçeleştirirken işimi görüyor fazlasıyla.

dediğin mantıklı excel ile iş daha basit oluyor

size sorum şu şekilde
1626428852244.png

görselde diller ile alakalı birşey var bu ne anlam ifade ediyor. Yani oyuna start verdiğimde bu çıkıyor multi lan. mı var acaba ?

Filesın dilini değiştirmek zor bir şey değil, sadece zaman ve uğraş gerektiren bir işlem neticede. Pack+src+quest vs içinde bulunan bütün kelimeleri Türkçe'ye çeviriyoruz sadece. Bazı yerleri Türkçe fileslerden çeksek de, geri kalan yerleri elle düzeltmek gerekiyor.

Kendini zorlamak ve sıkmak istiyorsan bence sistemlerin içine dal. Uyarlama, bug, hata,eksiklik seç beğen al hangisiyle kafayı kırmak istersen artık

Filesın dilini değiştirmek zor bir şey değil, sadece zaman ve uğraş gerektiren bir işlem neticede. Pack+src+quest vs içinde bulunan bütün kelimeleri Türkçe'ye çeviriyoruz sadece. Bazı yerleri Türkçe fileslerden çeksek de, geri kalan yerleri elle düzeltmek gerekiyor.

Kendini zorlamak ve sıkmak istiyorsan bence sistemlerin içine dal. Uyarlama, bug, hata,eksiklik seç beğen al hangisiyle kafayı kırmak istersen artık
Vallaha knaka tam sistem sökmeyi bilmediğim için yoksa bende sistem sokup kullanmak isterim şahsen sistem içine dalacam işte ama bilmedigim için sürekli birşeyler denemeye çalışıyorum

Geri