Xenforo kayıt sırasinda mail gelmemesi

servet7676

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Ne yaptıysam mail gelmiyor aktivasyon için bunun çözümü Vai acaba

SMTP ayarlarını doğru yaptığından emin ol. Eğer doğru yaptıktan sonra da gelmiyorsa hosting ip adresi kara liste de olabilir. Buradan kontrol edebilirsin.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Bahsettiğiniz sorunun benzerini ben wmcp panelinde yaşıyorum. Yeni kayıtlarda hoşgeldin maili gönderilmiyor. Tabi bu ilk rastladığım sorundu biraz araştırma yaparak sadece microsoft hizmetlerine ait olan mail adreslerine gönderim sağlanmadığını öğrendim ve sanırım website ip'si karalisteye alınmış. Gmail'lere mail gönderiminde sorun yok fakat hotmail outlook veya benzeri tüm microsoft hizmetlerine ait maillere hiçbir şekilde şifre sıfırlama hoşgeldin maili dahil hiçbir mail gönderimi sağlanamıyor. Microsoftun kara listeden çıkarma için açtığı bir website vardı oradan birkaç kez talep gönderdim fakat sonuç olumsuz. Üstteki linkten kontrol yaptım karalistede görünmüyor ama microsoftun spam karalistesine alınmış. Sizinki de benzer birşey olabilir.

Kara listeden çıkarmak mümkün mü peki?

3 türlü kara liste işlemi var,

1-Sadece kullanmış olduğun ip adresi.
2-Kullanmış olduğunuz ip adresi sınıfının tüm bloğu (/24).
3-Direkt Veri Merkezinin ASN kaydı engellenmesi.

1. Seçenek mevcut ise kara listeye alan web sitesi üzerinden kaldırtma işlemi yapabilirsin.
2. ve 3. seçenek için ise sunucuyu satın aldığınız Şirket veya Veri Merkezi bu bildirimleri yapabilir.

Geri