Xbox.com Tasarımı Yenilendi


Whistle

Ruhsuz Filozof
Mesaj
8.697
Beğeni
3.493
Puan
2.584
Microsoft’un tasarımı yenilenmeyen tek servisi Xbox.com da sonunda yeni tasarımına kavuştu. İşte yeni Xbox.com…Son bir iki yıldır Microsoft’un ve Windows’un logosunun düzenlenmesiyle bütün Microsoft ürünlerinde tasarımsal yenilenme yaşanıyor. Neredeyse Microsoft’un bütün servisleri yenilemeden nasibini alırken, Xbox.com sitesi uzun süredir tasarımını koruyordu. Sonunda Xbox.com da tasarımda ütüleme furyasına katıldı.

Yeni tasarım Xbox One’ın arayüzüne benzeyecek şekilde daha düz bir yapıya sahip. Son zamanlarda internet ortamında iyice geyik konusu olan logo ve tasarım ütülemeden, diğer çoğu Microsoft ürünü gibi Xbox da nasibini aldı.

Siteye giren kullanıcıları, Xbox One’ın yeni tanıtım videosu olan This Is Invitation videosu karşılıyor. Bu yeni tanıtım videosu, Xbox One’ın ses ve hareket kontrolü, oyun deneyimi ve sosyalleşme sistemi üzerinde durmakta.

Yeni tasarımda bulunan hızlı erişim menüsü sayesinde oyuncular sitede sık kullandıkları opsiyonlara daha rahat erişebilmekte. Genel tasarım yenilenmesi ve hızlı erişim menüsünün dışında sitede değişen pek bir şey bulunmamakta.

Kaynak: Technopat
 

Üst