RodeRein

MT Üye
MT Üye
Ticaret Puanı
0
Herkese merhaba arkadaşlar. Forumda 10-15 günlük arayış sonucu bir çok yardım alarak sorunun üstesinden geldim. Ve bunu herkesle paylaşmak istiyorum.

Öncelikli olarak WMCP V3'ü gayet başarılı bir şekilde kurduğunuzu var sayıyorum.

Account.sql'i Navicattan Account'a
wmcpv3.sql Dosyasınıda phpmyadminden sitemize
okuttuğumuzu ve Mysql bilgilerini doğru girdiğiniz ve serveri siteye eklediğinizi farz ederek sorunun çözümünü sizlere ulaştırıyorum.

Sadece Wmcp v3'de değil, bir çok panelde aynı problemle karşılaşabilirsiniz. Kayıt olma sorununun en net çözümü budur.

Hemen anlatımımıza geçelim.

İlk olarak sunucumuzun her detayını ayarlayıp start verdikten sonra sitemizden kayıt deniyelim. Ve kayıt olma sorunuyla karşı karşıyayız.

Bu hata ile yöneticiler ilgileniyor | Kayıt olmama sorunu

Sırasıyla;

1 - Navicat'ta sunucuya bağlan
2 - Account'u aç
3 - Account'a çift sol click tıkla
4 - Account'a sağ click arkasına design table'a tıkla
5 - İki farklı pencere geldikten sonra Çift tıkladığımız account'a gel ( Buna artık kayıtlar diye söz edicem )
6 - Kayıtlar kısmında alt taraftan + ya bas ve ilk tabloya bir rakam 2. tabloya rasgele bir id yaz ve alt kısımdan tike bas
7 - Gelen Hata örneğin " .... "Web_ip" Doesn't have a value gibi bir şey olacak.
8 - Design Tablo ya tıklayın ardından " Web_ip" kısmını bulun
9 - "Web_ip" kısmına tıklayıp alt kısımdan " Default " yazan kısıma " 0 " değerini atayın ve kaydedin.
10 - Kayıtlar kısmına gelin ve tekrar tike basın. Ve yine hata verecek. Aynı işlemleri "Web_ip" Gibi verilen hataya göre 0 değeri vererek gidin.
11 - Bu esnada bazı tablolarda " Charter Set " ve " Collation " kısımlarıda olacak. Bu kısımlara
- Charter Set = Utf-8
- Collation = Utf-8-general-ci
Şeklinde düzenleme yaparak kaydederek devam edin.

işlemler son bulunca " Tik " kısmına kayıtlar bölgesinden basınca hata vermeyecektir.
Yapamayanlar Videolu anlatım ile bakabilirler.

-----------------------

Yeni alınan kayıtta sunucuya bağlanamazsın sorunu

Sorun genellikle Lycan'ın mevcut olduğu fileslerde yaşanmaktadır. Çözümü basittir.

1 - Navicat Bağlan
2 - Player'a bağlan
3 - Player_index Tablosuna sağ clik + Design Table de
4 - Pid5 yazan kısıma tıkla
5 - Altta default yazan yerin sağ kısmındaki boşluğa 0 yaz ve kaydet.

Çözüm bu kadardır. Yapamayanlar için videoda mevcuttur.

Yeni alınan kayıt'ya karakter yaratamama sorunu :

1 - Navicat Bağlan
2 - Player'a bağlan
3 - Player Tablosuna sağ clik + Design Table de
4 - Facebook, Kral, İmza, Twitter olan tabloları sil ve kaydet.
5 - Player tablosuna çift tıkla
6 - Alt taraftan " + " ya tıkla. İlk tabloya bir rakam ikinci tabloya yine bir rakam ve 3. tabloya rasgele isim gir
7 - Alt taraftan " Tik " işaretine bas ve gelen hata örn: " .... "bossnemere" Doesn't have a value gibi bir şey çıkar.
8 - Player tablosuna sağ click + design tablo de ve "Bossnemere" yi bul.
9 - Default değerini 0 yap.
10 - Playera gel ve tekrar tike bas. Bir kaç hata daha gelecek ve o hatalarıda aynı şekilde 0 değerini ver.
11 - Bir süre sonra tike bastığınızda hata vermeyecektir ve sorununuz çözülmüştür. Yapamayanlar için videoda mevcuttur.

-------------------------------

Forumda böyle bir konu yoktu, ve böyle bir konu bir çok kişinin işine yarıyacağından adım kadar eminim.
Umarım işinize yarar. İşinize yararsa bir yorumu ve beğeniyi çok görmeyin.

////

Bu problemi çözmemde bana destek olan @Arcface 'ye çok teşekkür ediyorum.
İyi oyunlar :)

Anlatım vs gayet güzel ve canlı olmuş. :)
Bu tarz rehberlerin devamı gelmesi dileğiyle

Merhabalar. Belirtilen adımları uygulamama rağmen aynı hata devam etmekte. Navicattan id ve kullanıcı adı girerek hatasız bir şekilde kayıt oluşturuyorum fakat web-siteden alamaıyorum

Merhabalar. Belirtilen adımları uygulamama rağmen aynı hata devam etmekte. Navicattan id ve kullanıcı adı girerek hatasız bir şekilde kayıt oluşturuyorum fakat web-siteden alamaıyorum
Site veritabanını yeniden yükleyin. Yüklediğiniz sql dosyası hatalı geçmiş olabilir. Ayrıca site dosya izinlerini 777 yapın. Yine olmazsa siteyi yeniden kurun. Sorun çözülmezse akşama doğru bağlanıp kontrol edebilirim.

Geri