Yağ Yakıcı Besinler

WILDGUARD

Gerçekleri Paylaşmaya Ne Dersin?
Grafiker
Emekli Üye
Editör
Ticaret Puanı
0

Beslenirken , yağ yakmak ve beslenirken yağlanmamak adına size ufak bir besinler ve tavsiyeler listesi hazırladım.

C vitaminli besinler tercih edin. Örneğin limon , portakal gibi .. Bu tip c vitaminini bünyesinde yüksek barındıran besinler sizin yağ yakımınızı hızlandıracaktır.
Çeşitli bitkisel çaylar , örneğin ; Sinameki,yeşil çay,balık otu,biberiye vb. Bitkisel çayları düzenli kullanarak , yağ yakımını hızlandırabilirsiniz.Bu tip bitkisel çayların , su atıcı ve yağ yakıcı özellikleri vardır.

Süt , ayran vb. Gibi sıvı gıdaların yağsız olanlarını tercih ediniz. Ayrıca günlük yarım litre sütün günlük kalsiyum ihtiyacınızı karşılayacağınıda unutmayınız.
Kırmızı etlerden vaz geçebilirsiniz. Onun yerine beyaz etleri tercih etmelisiniz.Kırmızı etler beyaz etlere göre çok daha fazla yağlıdır.
İştah probleminiz varsa, yemeden duramıyorum diyorsanız , size tarçını tavsiye ediyorum. İştahınızı büyük ölçüde tıkayacaktır.

Zencefil , içeriğinde bulunan gingerol sayesinde , metabolizmanızın çalşma hızını arttıracaktır.Aynı zamanda da sindiriminizide hızlandıracaktır.
Vücut ısınızı arttıracak besinler tercih edin! Örneğin; Kırmızı biber.Kırmızı biber vücut ısınızı arttırarak yağ yakımınızı hızlandırır.

Enginar seviyorsanız eğer , bol bol yiyebilirsiniz . Enginarın su atıcı özelliği olup , tuzun vücudumuzdaki olumsuz etkilerinden bizi korur.
Baklagiller lif ve demir kaynağıdır. Ayrıca iyide bir protein çeşitidir.Lifli gıdalar yağ yakımını hızlandırırken , sizin dengeli beslenmenizde de büyük rol oynar. Baklagilleri listenizde bulundurmanızı tavsiye ediyorum. Örneğin; BULGUR

Yemeklerde kullanacağımız yağlarada dikkat etmeliyiz.Bitkisel yağları tercih etmeli ve oranını iyi ayarlamalıyız. Yapacağınız diete göre ve kilonuza göre bunu ölçülendirmeliyiz. Zeytin yağı işte tam size göre bir yağ çeşitidir.Düzenli zeytin yağı kullanımıyla hem yağ yakar hem de, kolestrol düzeyimizi düşürürüz.

Zengin protein ve aminoasit kaynağı olan YUMURTA ! Yumurtadan vazgeçmeyin. Yumurta adele gelişiminde en iyi yardımcınız olduğu gibi.Ayrıca B 12 vitamini bakımından da oldukça zengin bir kaynaktır.B 12 vitaminin yağ yakımında etkisi olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçektir.

Bol bol su için ! Su metabolizmamızı düzenler.Gün içerisinde minimum 2 lt su içmeliyiz.Su vücudumuzda enerji oluşumu sağlar ve zayıflamaya yardımcı olur.Aç karna içilen su vücuttan toksik maddelerin atılmasına yardım eder; karaciğer, böbrek ve bağırsaklarda toksin birikimini önler ve yağ yakımına yardımcı olur.
Karbonhidrat seçimi ; Diyet yaparken kilo vermek ve yağ kaybını görebilmek için glisemik yükü az olan doğru karbonhidratlar seçilmelidir. Bu besinler vitamin, mineral ve posa açısından zengindir ve daha doyurucu olabilir. Düşük glisemik indeksli karbonhidratlarla kandaki insülin düzeyinizi düşük tutarak yemekten sonra vücutta yağ depolanmasını önleyebilirsiniz.

Abur cubur 'dan uzak durun ! Cips,bisküvi , kola , gazoz vb. Sağlıksız besinlerden uzak durun.Bu besinler vücudunuzun yağ oranını arttırır.Sağlıksız beslenmenize sebep verir.

Daha aktarabileceğim , birçok tavsiye mevcut. Fakat günlük yaşamda dietteyseniz veya en azından temiz beslenmeye çalışıyorsanız , eminim bu bilgiler size bir nebzede olsa fayda sağlayacaktır.

Geri