Yardım VS Client 2019 Problemi

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

LethalStrikeR

Yardımsever Üye
Yardımsever Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Herkese merhaba VS 2019 Clientım var. Yakın zamanda serverim vardı. Fakat serverda şöyle bir sıkıntı yaşadık. Öncelikle ben 2013 olan clientimi 2019'a yükselttim. Bundan kaynaklandığını düşünerek söylüyorum ki bazı oyuncuların işletim sistemi win7 win8 ve hatta win10 olsa bile oyuna girişte bazı DLL hataları alıyordu. Bilgisayarlarına uygun dll programlarını yüklesek bile en sonunda "Uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc00007b" hatası veriyordu ve oyuna giriş sağlanamıyordu. Bunun sebebi nedir? Yani 2019 client kullanıyorum diye mi ? 2013'e çekersem düzelir mi?

Genelde bu tarz hataların sebebi eksik paketlerin (Microsoft Visual C++, Direct X ve .NET Framework) kurulu olmasından kaynaklanıyor. Oyuncuların bu tarz sorunlarla karşılaşmaması için indirme sayfasından gerekli olan dosyaları paylaşabilirsiniz.

Genelde bu tarz hataların sebebi eksik paketlerin (Microsoft Visual C++, Direct X ve .NET Framework) kurulu olmasından kaynaklanıyor. Oyuncuların bu tarz sorunlarla karşılaşmaması için indirme sayfasından gerekli olan dosyaları paylaşabilirsiniz.
Bazı oyunculara bunları yüklesek bile aynı hatayı veriyordu.

Mesajımda da söylediğim gibi sadece Metin2 cliente özgü bir hata değil. Başka bi oyun yüklediklerinde eğer eksiklik var ise yine aynı hatayı alacaklardır. Visual C++ Redistributable paketlerinin kurulu olmasından emin olunuz.

:mmt-resimler:
images (2).jpeg

Son aylarda bende bu sıkıntılar yaşadım. Metin2 girerken hata alıyorum, aynı zamanda başka programlarda da aynı hatayı alıyorum.
@Whistle dediği gibi (Microsoft Visual C++, Direct X ve .NET Framework) güncellemeniz veya yüklemeniz gerekiyor.

Ek bilgi : C:\Windows\System32\d3dx9_26.dll
C:\Windows\System64\d3dx9_26.dll
bu dll silip güncellemeyi deneyiniz.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Geri