Çözüldü Vmware ESX Metin2 Sunucu Kurarken Hata

Bu konu çözüme ulaştırılmıştır. Çözüm için konuya yazılan tüm yorumları okumayı unutmayın. Eğer konudaki yorumlar sorununuzu çözmediyse yeni bir konu açabilirsiniz.
Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.

byrampage

Üye
Üye
merhaba arkadaşlar,

Vmvare esx üzerinde bir sunucum var. Bu sunucuya metin2 kurmak istiyorum. Birkaç arkadaş ve kişilerle denedik hata aldık çözüme gidemedik. Şuanda Freebsd 11.2 ve MySQL 5.5 temiz kurulum var sunucuda. bu kurulumda yardımcı olan arkadaşa test sunucusu hediye edeceğim.

Acil yardımlarınızı bekliyorum. Bu işten iyi anlayan biri yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Çözüm
Güncelleme;
Lib sorunlarını çözmek için çeşitli yollar denedik ve sonucunda neticeye kavuştuk. Yaptığımız şeyler
1.si
64 bit freebsdye 32 bit libleri kurmak için şu linkteki dosyayı indirdik.
Kod:
fetch http://ftp.freebsd.org/pub/FreeBSD/releases/amd64/11.2-RELEASE/lib32.txz
tar -xvpJf lib32.txz -C /

Bunu yaptıktan sonra;
Kod:
pkg install compat7x-amd64
pkg install compat8x-amd64
pkg install compat9x-amd64
pkg install compat10x-amd64
pkg install compat11x-amd64

Daha sonra freebsd 11.2 için paylaşılan metin2 lib dosyalarını indirdik. Bu dosyadakiler sorunu çözdü.
Oyunu açarken hata veren libleri aşağıdaki dosyayı indirip gerekli olanları usr/lib ve lib32 klasörüne atarak çözebildik.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.
upload_2019-3-5_8-55-36.png

Hocam bu sunucuyu hata aldığım için sildim. Kimse çözemediği için. Tekrar baştan temiz bi files falan kurup test etsek olur mu?
Ya da ben size any desk vs. Versem bir iletişim ağı verebilir misiniz?

Hocam bu sunucuyu hata aldığım için sildim. Kimse çözemediği için. Tekrar baştan temiz bi files falan kurup test etsek olur mu?
Ya da ben size any desk vs. Versem bir iletişim ağı verebilir misiniz?
Bu resimdeki hatadan başka hata vermiyor mu? Şuan stajdayım ne yazık ki uzaktan bağlanamam ancak akşam eve geldiğimde.
Birde config dosyalarında güvenlik gereği eklenmesi gereken bazı şeyler var. BIND_IP, PUBLIC_IP ve ADMINPAGE_IP1 gibi. Bunlar ekli değilse de resimdeki gibi hata alabilirsiniz.
Siz daha önce kurmaya çalıştığınız filesi kurun. Sonra tüm hata kayıtlarını kod blogu içinde paylaşın. Bakalım sorun tam olarak neymiş. :)

Son düzenleme:
Peki hocam bu servere bağlı olan network şirket networkü ve üzerinde firewall var. Ben putty portuna izin verdim dışarı çıkması için. Putty ile dışarıdan erişimi var. MySQL yani navicat erişimi var. Her şeye sorunsuz bağlanabiliyorum. Benim root.eix mi ne dosyası var. O dosyayı açıp iç yazmam gerek dış ip mi?

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş:
Serverinize tanımlı olan ipleri root.eix dosyasındaki serverinfo.py dosyasına yazmalısınız. Ama ilk önce aldığınız hatayı çözelim. Ondan sonra istemci ile giriş kısmına bakarız.

Root.eix adresinde ip yazıyor ama 2 ip var. Bir sunucuya kurulan iç ip, birde dışarı çıkılan dış ip. 2 sini tanımlayamayı bilmiyorum.

upload_2019-3-5_10-24-26.png

Şuanda bu lib hatasını alıyorum elinizde sağlam lib dosyası var mı? Ve nereye atayım dosyaları /lib32 ve /lib'in içine mi ?

Root.eix adresinde ip yazıyor ama 2 ip var. Bir sunucuya kurulan iç ip, birde dışarı çıkılan dış ip. 2 sini tanımlayamayı bilmiyorum.
Benim metin2 files kurulumu eğitim videomu izlediniz mi?

1584 eklentisini görüntüle

Şuanda bu lib hatasını alıyorum elinizde sağlam lib dosyası var mı? Ve nereye atayım dosyaları /lib32 ve /lib'in içine mi ?
Şu konuya bakabilirsiniz: Metin2 Kurulumu, Libstdc++.so.6, libmd.so.5, MySQL + Compat7x + Compat9x Kurulumu (VIDEO)

izledim hocam da benimki o kadar basit değil :) bu msql 5.6 kurulumunu göstermiş arkadaş bana sadece lib dosyaları gerekiyor.

Komple oyunu nasıl kurulacağını anlatıyor. Sizin yaşadığınız lib sorununun çözümünüde videolu olarak paylaşmış. Şuradaki şeyleri kurarsanız liblerde otomatik olarak yüklenecektir.
Kod:

Şuan sitemizde freebsd ve metin2 kurulumu rehberi konusunda en iyi içerik.

Hocam ben bu filesi falan herşeyi sildim. Başka indiriyorum files int den. Akşam siz stajdan çıkınca onu denesek olur mu ? Wmware ye bağlanmanıza gerek var mı ? Yoksa sadece putty navicat mysql ile halledebilir miyiz ?

Yeni indirdiğiniz filesi kendiniz yükleyin. Eğer ondan da hata alıyorsanız hata kayıtlarını bu konuda belirtin. Eğer çözemezsek akşam geldiğimde bakarız beraber.

Güncelleme;
Lib sorunlarını çözmek için çeşitli yollar denedik ve sonucunda neticeye kavuştuk. Yaptığımız şeyler
1.si
64 bit freebsdye 32 bit libleri kurmak için şu linkteki dosyayı indirdik.
Kod:
fetch http://ftp.freebsd.org/pub/FreeBSD/releases/amd64/11.2-RELEASE/lib32.txz
tar -xvpJf lib32.txz -C /

Bunu yaptıktan sonra;
Kod:
pkg install compat8x-amd64
pkg install compat10x-amd64
pkg install compat11x-amd64

Daha sonra freebsd 11.2 için paylaşılan metin2 lib dosyalarını indirdik. Bu dosyadakiler sorunu çözdü.
Oyunu açarken hata veren libleri aşağıdaki dosyayı indirip gerekli olanları usr/lib ve lib32 klasörüne atarak çözebildik.
Linkleri görebilmek için giriş yap veya kayıt ol.

Çözüm
Whistle hocam sağolsun desteğini hiç esirgemeden sorunu hallettik.

Tüm MMOTUTKUNLARI ailesine en içten teşekkürlerimi sunarım.

Whistle ile konuştuktan sonra bu dünyada iyi insanların olduğunu birkez daha düşünmeye başladım.

0306_154348.jpg

Önemli değil. Bende bu sayede verilen emeklerin değerini bilen insanlarla tanışıyorum. Konu çözüldüğüne göre bölüm kuralları gereği konu çözüldü işaretlenip kilitlenmiştir.
Projenizde başarılar dilerim. :)

Durum
İçerik kilitlendiği için mesaj gönderimine kapatıldı.
Geri