Çözüldü - Vmware ESX Metin2 Sunucu Kurarken Hata | MMO Tutkunları
  1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  2. Merhaba Ziyaretçi,
    Henüz sitemize üye girişi yapmadınız. Sitemizden tam anlamıyla yararlanabilmeniz için sitemize üye olmanız gerekmektedir. Eğer sitemize daha önceden üye olduysanız, buradan giriş yapabilirsiniz. Sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak üye olabilirsiniz.

Duyuruyu Kapat
  3. Merhaba Ziyaretçi, Usta üye alımında bazı maddeler değişti. Sizde güncel halini okumak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.
    Duyuruyu Kapat

Çözüldü Vmware ESX Metin2 Sunucu Kurarken Hata

'Soru, Cevap ve Yardım' forumunda byrampage tarafından 5 Mart 2019 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. byrampage

byrampage Normal Üye Üye

15
    3
    75
    26 Şubat 2019
    Erkek
    Bilgi İşlem Uzmanı
    istanbul
    merhaba arkadaşlar,

Vmvare esx üzerinde bir sunucum var. Bu sunucuya metin2 kurmak istiyorum. Birkaç arkadaş ve kişilerle denedik hata aldık çözüme gidemedik. Şuanda Freebsd 11.2 ve MySQL 5.5 temiz kurulum var sunucuda. bu kurulumda yardımcı olan arkadaşa test sunucusu hediye edeceğim.

Acil yardımlarınızı bekliyorum. Bu işten iyi anlayan biri yardımcı olursa sevinirim. Teşekkürler.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 5 Mart 2019
  2. Whistle

Whistle Sarhoş Filozof Site Yetkilisi Admin Casro2 (Metin2) GM Casro2 (Metin2) Destek

4.822
    1.053
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Ne hatası alıyorsunuz?

3. byrampage

byrampage Normal Üye Üye

15
    3
    75
    26 Şubat 2019
    Erkek
    Bilgi İşlem Uzmanı
    istanbul
  4. Whistle

Whistle Sarhoş Filozof Site Yetkilisi Admin Casro2 (Metin2) GM Casro2 (Metin2) Destek

4.822
    1.053
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
  5. byrampage

byrampage Normal Üye Üye

15
    3
    75
    26 Şubat 2019
    Erkek
    Bilgi İşlem Uzmanı
    istanbul
    Hocam bu sunucuyu hata aldığım için sildim. Kimse çözemediği için. Tekrar baştan temiz bi files falan kurup test etsek olur mu?
    Ya da ben size any desk vs. Versem bir iletişim ağı verebilir misiniz?

6. Whistle

4.822
    1.053
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Bu resimdeki hatadan başka hata vermiyor mu? Şuan stajdayım ne yazık ki uzaktan bağlanamam ancak akşam eve geldiğimde.
    Birde config dosyalarında güvenlik gereği eklenmesi gereken bazı şeyler var. BIND_IP, PUBLIC_IP ve ADMINPAGE_IP1 gibi. Bunlar ekli değilse de resimdeki gibi hata alabilirsiniz.
    Siz daha önce kurmaya çalıştığınız filesi kurun. Sonra tüm hata kayıtlarını kod blogu içinde paylaşın. Bakalım sorun tam olarak neymiş. :)

Son düzenleme: 5 Mart 2019
  7. byrampage

byrampage Normal Üye Üye

15
    3
    75
    26 Şubat 2019
    Erkek
    Bilgi İşlem Uzmanı
    istanbul
    Peki hocam bu servere bağlı olan network şirket networkü ve üzerinde firewall var. Ben putty portuna izin verdim dışarı çıkması için. Putty ile dışarıdan erişimi var. MySQL yani navicat erişimi var. Her şeye sorunsuz bağlanabiliyorum. Benim root.eix mi ne dosyası var. O dosyayı açıp iç yazmam gerek dış ip mi?

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 5 Mart 2019
  8. Whistle

4.822
    1.053
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Serverinize tanımlı olan ipleri root.eix dosyasındaki serverinfo.py dosyasına yazmalısınız. Ama ilk önce aldığınız hatayı çözelim. Ondan sonra istemci ile giriş kısmına bakarız.

9. byrampage

byrampage Normal Üye Üye

15
    3
    75
    26 Şubat 2019
    Erkek
    Bilgi İşlem Uzmanı
    istanbul
    Root.eix adresinde ip yazıyor ama 2 ip var. Bir sunucuya kurulan iç ip, birde dışarı çıkılan dış ip. 2 sini tanımlayamayı bilmiyorum.

upload_2019-3-5_10-24-26.png

Şuanda bu lib hatasını alıyorum elinizde sağlam lib dosyası var mı? Ve nereye atayım dosyaları /lib32 ve /lib'in içine mi ?

10. Whistle

4.822
    1.053
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Benim metin2 files kurulumu eğitim videomu izlediniz mi?

Şu konuya bakabilirsiniz: Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayınız...

11. byrampage

byrampage Normal Üye Üye

15
    3
    75
    26 Şubat 2019
    Erkek
    Bilgi İşlem Uzmanı
    istanbul
    izledim hocam da benimki o kadar basit değil :) bu msql 5.6 kurulumunu göstermiş arkadaş bana sadece lib dosyaları gerekiyor.

12. Whistle

4.822
    1.053
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Komple oyunu nasıl kurulacağını anlatıyor. Sizin yaşadığınız lib sorununun çözümünüde videolu olarak paylaşmış. Şuradaki şeyleri kurarsanız liblerde otomatik olarak yüklenecektir.
    Kod (DOS):
    1. pkg install compat7x-amd64
    2. pkg install compat9x-amd64
    Şuan sitemizde freebsd ve metin2 kurulumu rehberi konusunda en iyi içerik.

13. byrampage

byrampage Normal Üye Üye

15
    3
    75
    26 Şubat 2019
    Erkek
    Bilgi İşlem Uzmanı
    istanbul
    Hocam ben bu filesi falan herşeyi sildim. Başka indiriyorum files int den. Akşam siz stajdan çıkınca onu denesek olur mu ? Wmware ye bağlanmanıza gerek var mı ? Yoksa sadece putty navicat mysql ile halledebilir miyiz ?

Whistle bunu beğendi.
  14. Whistle

4.822
    1.053
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Yeni indirdiğiniz filesi kendiniz yükleyin. Eğer ondan da hata alıyorsanız hata kayıtlarını bu konuda belirtin. Eğer çözemezsek akşam geldiğimde bakarız beraber.

15. Whistle

4.822
    1.053
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Güncelleme;
    Lib sorunlarını çözmek için çeşitli yollar denedik ve sonucunda neticeye kavuştuk. Yaptığımız şeyler
    1.si
    64 bit freebsdye 32 bit libleri kurmak için şu linkteki dosyayı indirdik.
    Kod (DOS):
    1. fetch http://ftp.freebsd.org/pub/FreeBSD/releases/amd64/11.2-RELEASE/lib32.txz
    2. tar -xvpJf lib32.txz -C /
    Bunu yaptıktan sonra;
    Kod (DOS):
    1. pkg install compat7x-amd64
    2. pkg install compat8x-amd64
    3. pkg install compat9x-amd64
    4. pkg install compat10x-amd64
    5. pkg install compat11x-amd64
    Daha sonra freebsd 11.2 için paylaşılan metin2 lib dosyalarını indirdik. Bu dosyadakiler sorunu çözdü.
    Oyunu açarken hata veren libleri aşağıdaki dosyayı indirip gerekli olanları usr/lib ve lib32 klasörüne atarak çözebildik.
    Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayınız...

16. byrampage

byrampage Normal Üye Üye

15
    3
    75
    26 Şubat 2019
    Erkek
    Bilgi İşlem Uzmanı
    istanbul
    Whistle hocam sağolsun desteğini hiç esirgemeden sorunu hallettik.

Tüm MMOTUTKUNLARI ailesine en içten teşekkürlerimi sunarım.

Whistle ile konuştuktan sonra bu dünyada iyi insanların olduğunu birkez daha düşünmeye başladım.

0306_154348.jpg

Whistle bunu beğendi.
  17. Whistle

4.822
    1.053
    1.971
    30 Ekim 2011
    Erkek
    Öğrenci
    Samsun
    Önemli değil. Bende bu sayede verilen emeklerin değerini bilen insanlarla tanışıyorum. Konu çözüldüğüne göre bölüm kuralları gereği konu çözüldü işaretlenip kilitlenmiştir.
    Projenizde başarılar dilerim. :)

Yükleniyor...
Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı şunu arayarak buldu:

1. vmware metin 2

XenForo Add-ons by Brivium ™ © 2012-2013 Brivium LLC.