Yardım Visual Studioda Derlerken Hata Alıyorum.

Konu sahibi bu konuda soru soruyor. Sorusu ile ilgili bilgisi olanların yanıtlamasını bekliyor.

sentius01

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
1>libjpeg-9dMT.lib(jerror.obj) : /GL ile derlenmiş MSIL .netmodule veya modül bulundu; bağlantı /LTCG ile yeniden başlatılıyor; bağlayıcı performansını artırmak için bağlantı komut satırına /LTCG ekleyin
1>LIBCMT.lib(initializers.obj) : warning LNK4098: defaultlib 'msvcrt.lib' diğer kitaplıkların kullanımı ile çakışıyor; /NODEFAULTLIB:library kullanın
1>eterBase.lib(lzo.obj) : error LNK2001: çözümlenmemiş dış sembol ___lzo_init_v2
1>msvcrt.lib(chandler4gs.obj) : error LNK2001: çözümlenmemiş dış sembol __except_handler4_common
1>Release\metin2client.exe : fatal error LNK1120: 2 çözümlenmemiş dışlar
1>"UserInterface_VC90.vcxproj" projesini oluşturma tamamlandı -- BAŞARISIZ OLDU.
========== Oluşturma: 0 başarılı, 1 başarısız, 15 güncel, 0 atlandı ==========

Saatlerdir Uğraşıyorum Sorunu Bulamadım Lütfen Yardımcı Olun. @Whistle

Proje seçenekleri > C++ > Ön İşlemci > Komut Satırı > /NODEFAULTLIB:library eklemeyi deneyin.

Yine aynı hatayı alıyorum. Alttaki hata yüzünden derleme başarısız oluyor.

1>eterBase.lib(lzo.obj) : error LNK2001: çözümlenmemiş dış sembol ___lzo_init_v2
1>msvcrt.lib(chandler4gs.obj) : error LNK2001: çözümlenmemiş dış sembol __except_handler4_common
1>Release\metin2client.exe : fatal error LNK1120: 2 çözümlenmemiş dışlar

@Whistle adminimizin videodakine göre yapıyorum ama yinede olmuyor. Birde Developerden lzo vc.bat yaparken b\src.rsp açılamıyor hatasını yapamadığımdan kaynaklı oluyor bu hatalar.

lzo2.lib yeni sürümünü yapamadım vc.bat ile

Videoda hazırladığım Extern dosyalarını github’da paylaşmıştım

Geri