Verimlilik için En İyi 7 Google Chrome Uzantısı

EROS

Aktif Üye
Mesaj
17
Beğeni
5
Puan
655
Öncelikle Merhabalar,

Verimlilik ve işlerin yapılması söz konusu olduğunda, Google Chrome en büyük kaynağınız olabilir. Doğru Google Chrome uzantıları, hedeflerinize odaklanmanızı sağlamak için kullanışlıdır. Bu makale için, Chrome web tarayıcısında PC'niz aracılığıyla üretkenliğinizi artırmak için uyarlanmış temel uzantıları inceliyoruz.

1. Karanlık Okuyucu​

Koyu Okuyucu Eğer göz rahatsızlık vermeden Web gece gündüz kullanmak için izin gözlerinizin ilgilenir bir uzantısıdır.

Karanlık

Bu parlak renkleri tersine çevirir, kontrast oluşturur ve geceleri okunması daha kolay hale gelir. Parlaklığı ve kontrastı ayarlayabilir, sepya ve gri tonlamalı filtreler ekleyerek gözlerinize uygun bulduğunuz bir kombinasyon oluşturabilirsiniz. Ayrıca, göz yorgunluğunu önlemek için net görünürlük için yazı tiplerini değiştirmenize olanak tanır.

2. Evernote Web Clipper​

İnternette gezinirken makalelerden, e-postalardan vb. ilginç alıntılarla karşılaşabilir ve bunları saklamak isteyebilirsiniz. Evernote Web Clipper , seçilen metni, resimleri, önemli e-postaları, makaleleri ve istediğiniz diğer her şeyi yakalamanıza olanak tanır.

Evernote


Tüm bu önemli bilgileri istediğiniz zaman erişebileceğiniz tek bir platformda birleştirir. Mobil versiyonun aksine, Gmail, Youtube veya Amazon gibi sitelerde, istediğinizi seçmek ve temiz bir not olarak kaydetmek için kupürleri özelleştirebilirsiniz.

3. Google Çeviri​

İnternette bir şeyler okumak istiyor ancak kullanılan dili anlayamıyorsanız bu oldukça sinir bozucu olabilir. Çoğu zaman bu, İnternet'te dünyanın farklı yerlerinden keşfedebileceğiniz milyonlarca şey için bir engel haline gelir. Google Çeviri'ye girin .

Googlet

Google Çeviri uzantısı, çevirmek istediğiniz belirli metni vurgulamanıza ve ardından otomatik olarak istediğiniz bir dile çevirmenize olanak tanır. Özellikle, 109 dile kadar tercüme edebilir. Vurgulanan metinle sınırlı değildir. Ayrıca tüm sayfayı çevirebilirsiniz.

Yalnızca yabancı dildeki bir web sayfasını ana dilinize çevirmeniz gerekiyorsa, Google Chrome'da bu çeviri özelliği zaten yerleşiktir.

4. Dilbilgisi açısından​

Bu, üretkenlikle ilgili en iyi Chrome uzantılarından biridir, özellikle bloglar, okul çalışmaları, araştırma makaleleri, e-posta veya sosyal medyada normal bir gönderi yazarsanız. Dilbilgisi , utançtan kaçınmak için doğru görünen ancak yanlış olan tüm küçük hataları ortadan kaldırır.

gramer açısından

Uzantı, dil bilgisi, noktalama ve yazım hatalarını kontrol eder ve ton, stil, sözcük seçimi ve zaman konusunda önerilerde bulunarak yazınızı kalın, net ve hatasız hale getirir. Grammarly uzantısı, dünya çapındaki iletişiminizde size yardımcı olmayı amaçlayan bir yazı asistanıdır.


5. Cep​

İnternet, kitaplar, makaleler, videolar ve filmler gibi birçok güzel materyalle birlikte gelir. Ancak, işinize odaklanmaya çalışırken bu materyaller büyük bir dikkat dağıtıcı olabilir. Cep sadece bunun için uyarlanmıştır.

Cep

İnternette izlemek istediğiniz her şey için Pocket'i özelleştirilebilir kitaplığınız yapın. Göz atarken uygulamaya ilginç filmler, videolar, kitaplar vb. ekleyebilirsiniz. Günün veya haftanın ilerleyen saatlerinde, onlara geri dönebilir ve boş zamanlarınızda onlardan geçebilirsiniz ve bir İnternet bağlantısına bile ihtiyacınız yoktur.

Ücretsiz olarak abone olabileceğiniz isteğe bağlı bir günlük öneri e-postası vardır. Koleksiyonunuzu çeşitlendirerek ne okuyacağınız veya izleyeceğiniz konusunda günlük öneriler alacaksınız.

6. İtmeli mermi​

Pushbullet uzantısı cihazları, arkadaş bir araya getiren ve tüm tek bir uygulama altında önemsediğimi. Telefonunuzdan masaüstünüze veya masaüstünüzden notları, bağlantıları, dosyaları, adresleri vb. kolayca ve hızlı bir şekilde almanızı sağlar. Hepsi bu kadar değil, çünkü tüm bu bilgileri arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz!

itme mermisi

Masaüstünüz ve telefonunuz el ele çalışır - telefonunuzdan bir bildirim alırsanız, masaüstünüzde görüntülenir. Benzer şekilde, masaüstünüzdeki bir bildirimi kapatırsanız, telefonunuzdan da kapatılır.

7. TLDR Bu​

İlgili bilgileri çıkarmak için üstesinden gelmek ve bitirmek istediğiniz acı verici derecede uzun bir makale okudunuz mu? İle TLDR Bu Chrome uzantısı, çok uzun bir metni alabilir ve doğal dil işleme kullanılarak sadece beş mermi noktaları içine kısaltmak.

Tldrrrr

Uzantı, bilgi toplamanızı çok kolay ve daha az zaman alıcı hale getirmek için uyarlanmıştır. Bilgi arayan sonsuz materyalleri okumak için daha az zaman harcanır ve diğer faaliyetlere daha fazla zaman ayrılır.
 

Üst