WILDGUARD

Gerçekleri Paylaşmaya Ne Dersin?
Grafiker
Emekli Üye
Editör
Ticaret Puanı
0
5e9ed553ae298b5a9038fbae.jpg

Aşağıda paylaşacak olduğum ayarlar kendi ayarlarımdır, bu ayarlar ile gayet akıcı ve performansa dayalı bir şekilde oynanmaktadır.

Öncelik olarak ekran kartınızı ayarlamanız gerekmektedir, oyun ayarlarından daha önemli yer olan ekran kartını doğru şekilde ayarlarsanız FPS artışı daha fazla olacaktır.

AMD Ekran Kartları için Performans Ayarları;

2.jpg

Oyun Performans Ayarları;

Çözünürlük seçerken görüntünün bozulmayacağı, FPS düşürmeyecek bir çözünürlük seçilmesi gerekmektedir. Bu ayarları çok fazla denedim ve en uygun çözünürlüğü buldum. Normal şartlarda FPS oyunlarında en düşük çözünürlük hangisi ise onu seçmeniz gerekmekte fakat VALORANT oyununda böyle bir şey yok, ister en yüksek ister en düşük çözünürlükle oynayın FPS artışı ya da düşüşü yaşanmamaktadır. En iyi ayarları aşağıdaki resimde paylaşıyorum.

Not: Vinyet ayarını isteğe bağlı olarak "Açık" yapabilirsiniz, oynadığım ajan "Reyna" olduğu için ben "Kapalı" konumunda tutuyorum. Sebebi ise Ulti ile hareket ettiğimde ekran daha fazla karanlık oluyor görüşümü bozduğu için "Kapalı" konumunda oynuyorum ("Açık" olması FPS düşüklüğü yaratmamaktadır).

1.jpg

3.jpg

Son düzenleme:
Geri