UserInterface ve Game Source Hakkında Bilgilendirme 1

ncp80

Üye
Üye
Ticaret Puanı
0
Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere anlatacağım şey bir sistem indirdiniz ve bu sistemde örnek olarak
vegasın bir sistemi yada herhangi bir sistem olsun bu sistemi eklediniz game sourcenize fakat hala hata almaktaysanız belkide verilen dosyaları makefile tarzı bir dosya vardır ona yazdırmadığınız için olabilir.

Yönergelerimi izleyin eğer sizin sisteminizde game sourceye atılacak birşey varsa

Ben örnek olarak göstereceğim adam dosyada şunlar game sourceye direk sallanacaklar diyor.
Bu sallanacakları direk sallayıp gereken işlemlerinizi gamede bitirdikten sonra direk build ederseniz hata almanız olasıdır.

MakeFile adlı dosyaya nasıl ulaşabilirim ve nasıl okutturabilirim dosyalarımı hemen göstereyim resimli anlatımlarla

İlk Olarak
1.PNG

Resimdende görüldüğü gibi yukarıda belirtmiş olduğum adrese yani /game/src bölümüne giriyoruz..
Girdikten sonra " MakeFile " adlı dosyayı buluyoruz ve çift tıklatarak açıyoruz dosyamızı.

2.PNG

Evet , makefile'ye girdikten sonra aratma yapıyoruz " CPPFILE " diye ve
eğer sizde eklenecek yani dahil edilecek yeni bir cpp dosyası varsa bu kısımda anlatılanları uygulayınız ve dediğim gibi eğer db içinde atılacak bir dosyanız varsa onun içinde uygulayınız aksi taktirde yoksa ellemeyiniz db'deki makefile dosyasını.

UserInterface'de dahil edilecek dosyalarım var nasıl dahil edebilirim ?

CEVAP : Client Source'nize girdikten sonra böyle bir dosya olacaktır ;

3.PNG

Ardından girdikten sonra karşımıza
4.PNG

Çıkacaktır ve tıkladığımızda karşımıza böyle bir dosya çıkacaktır

5.PNG

Dosyayı notepad++'ımızla açıyoruz ve bu yeri buluyoruz
6.PNG

O yeri kopyalıyarak bir alt satıra yapıştırıyoruz ve ardından UserInterface\ 'tan sonrasına kendi cpp dosyamızı yazıyoruz ayrıca burdan .h dosyanız varsa onuda tanıtabilirsiniz :) kolay gelsin :D

Güzel bir rehber olmuş. Ben bu işlerle uğraşan arkadaşların sistem eklerken veya çıkarırken hangi kodların ne amaçla kullandığını öğrenmeleri gerekiyor. Buda kurcalamayla oluyor. Okumadan direk kopyala yapıştır yapılarak bir şey öğrenilmiyor ne yazık ki. :)
Metin2 için sistem geliştirmek için bile metin2nin fonksiyonlarını bilmek gerekiyor. C++, Python dilini bilsek bile metin2nin kendi yapısını incelemeden bir şey yapılamıyor.

Konudaki anlattıklarınız doğru. Bize böyle rehberlere ihtiyaç var. Bu yüzden konuyu sabitliyorum. :)

Güzel bir rehber olmuş. Ben bu işlerle uğraşan arkadaşların sistem eklerken veya çıkarırken hangi kodların ne amaçla kullandığını öğrenmeleri gerekiyor. Buda kurcalamayla oluyor. Okumadan direk kopyala yapıştır yapılarak bir şey öğrenilmiyor ne yazık ki. :)
Metin2 için sistem geliştirmek için bile metin2nin fonksiyonlarını bilmek gerekiyor. C++, Python dilini bilsek bile metin2nin kendi yapısını incelemeden bir şey yapılamıyor.

Konudaki anlattıklarınız doğru. Bize böyle rehberlere ihtiyaç var. Bu yüzden konuyu sabitliyorum. :)
Teşekkür ederim adminim :)

Geri